2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa maszyn i urządzeń do rolnictwa precyzyjnego wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz modernizacją deszczowni mostowej do pracy w oparciu o sygnał GPS RTK
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych maszyn, urządzeń i systemów wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0, wraz z usługami montażu, uruchomienia i konfiguracji w celu unowocześnienia bazy dydaktycznej i demonstracyjnej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego nr 2 w Sielinku, na potrzeby edukacji i demonstracji w zakresie rolnictwa 4.0. realizowanego w ramach wniosku o objęcie wsparciem w ramach Inwestycji A1.4.1. Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności za realizację której odpowiedzialny jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi pn. „Unowocześnienie bazy dydaktycznej i demonstracyjnej Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu na polach w Sielinku w celu realizacji działań testowo-doświadczalnych w zakresie rolnictwa 4.0”. (Działanie 6j. Unowocześnienie bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0 dla jednostek doradztwa rolniczego).Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia został podzielony na 7 części:Część I: dostawa ciągnika rolniczego z systemami rolnictwa precyzyjnego, wraz z zestawami nawigacji do istniejących ciągników, stacji meteorologiczną i oprogramowaniem;Część II: dostawa rozsiewacza nawozów; Część III: dostawa agregatu do uprawy pasowej; Część IV: dostawa siewnika punktowego; Część V: dostawa agregatu uprawowo-siewnego; Część VI: dostawa opryskiwacza polowego; Część VII: modernizacja deszczowni mostowej do autonomicznego prowadzenia za pomocą nawigacji GPS RTK.Zakres obejmuje: a) dostawę fabrycznie nowego ciągnika rolniczego z systemem prowadzenia w technologii GPS RTK, wraz z zestawami nawigacji do posiadanych przez Zamawiającego ciągników–Case95iCase125 Maxxum, stacją meteorologiczną oraz oprogramowaniem i aplikacjami do zarządzania gospodarstwem zmiennego dawkowania środków produkcji; b) dostawę fabrycznie nowego rozsiewacza nawozów przystosowanego do współpracy z systemami rolnictwa precyzyjnego; c) dostawę fabrycznie nowego agregatu do uprawy pasowej; d) dostawę fabrycznie nowego siewnika punktowego; e) dostawę fabrycznie nowego agregatu uprawowo-siewnego; f) dostawę fabrycznie nowego opryskiwacza polowego przystosowanego do pracy w systemach rolnictwa 4.0; g) modernizację deszczowni mostowej do pracy w technologii rolnictwa precyzyjnego, w szczególności poprzez wyposażenie w system sterowania oparty na GPS RTK oraz integrację z systemem zarządzania nawodnieniem. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia, w podziale na części, określa Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia obejmujący: Załącznik nr 2.1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części I: ,Załącznik nr 2.2 – Opis przedmiotu zamówienia dla Części II, Załącznik nr 2.3 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia dla Części III, Załącznik nr 2.4 do SWZ– Opis przedmiotu zamówienia dla Części IV, Załącznik nr 2.5 do SWZ– Opis przedmiotu zamówienia dla Części V, Załącznik nr 2.6 do SWZ– Opis przedmiotu zamówienia dla Części VI; Załącznik nr 2.7 do SWZ– Opis przedmiotu zamówienia dla Części VII. Realizacja zamówienia odbywać się będzie na zasadach i warunkach opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia – Załącznik nr 2 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy – Załącznik nr 7 do SWZ, odpowiednich dla danej części zamówienia. Wszelkie wskazania w dokumentacji przetargowej co do konkretnych producentów, nazw handlowych, znaków towarowych, patentów, pochodzenia lub źródła służą wyłącznie doprecyzowaniu minimalnych wymagań Zamawiającego i należy je traktować jako przykładowe. Zamawiający dopuszcza oferowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem że zapewniają one uzyskanie parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych i eksploatacyjnych nie gorszych od określonych w opisie przedmiotu zamówienia. ”. W przypadku użycia w Opisie przedmiotu zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne tym opisanym. Zamawiający nie zastrzega, że o udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ust. 1 PZP. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy PZP.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Każdy Wykonawca ma prawo złożyć ofertę na jedną lub więcej części niniejszego postępowania. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz nie przewiduje zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą w danej Części.W oparciu o art. 257 pkt 1 ustawy, Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy na własny koszt i we własnym zakresie do:Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2, 64-330 Opalenica postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139ust.1,3-4PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zmawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia.Postepowanie prowadzone w trybiePrzetarguNieograniczonego–art.129ust.1pkt1) w zw. z art.129ust.2oraz art.132-139PZP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 38120000 Meteorologische Instrumente, 38127000 Wetterstationen, 16141000 Düngemittelstreuer, 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen, 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau, 43323000 Bewässerungsvorrichtungen, 48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa nowego ciągnika rolniczego z systemami rolnictwa precyzyjnego, nawigacji dla ciągnika Case 95A, nawigacji do ciągnika Case 125 Maxxum, stacji meteorologiczną i aplikacji do zmiennego dawkowania
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności dostawę fabrycznie nowego ciągnika rolniczego – 1 szt., II. nawigacji do ciągnika Case 95A 1szt., III. nawigacji do ciągnika Case 125 Maxxum – 1 szt. IV. stacji meteo – 1 szt. V. aplikacji do zmiennego dawkowania – 1 szt. Szczegółowy Opis znajduje się w Załączniku nr 2.1. do SWZ Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy na własny koszt i we własnym zakresie do: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2 64330 Opalenica Wykonawca na swój koszt ubezpieczy ciągnik i pozostałe sprzęty na czas załadunku, transportu i rozładunku. Wykonawca dokona we własnym zakresie rozładunku ciągnika oraz pozostałych sprzętów. Wykonawca w obecności Zamawiającego dokona pierwszego rozruchu ciągnika. Wykonawca skonfiguruje nawigacje w ciągnikach Zamawiającego, stację meteorologiczną i aplikacje do tworzenia map zmiennego dawkowania z aplikacją do zarządzania gospodarstwem, która łączy się z maszynami dwukierunkowo po przez modemy. Wykonawca skonfiguruje w obecności Zamawiającego stację meteorologiczną ze systemem zarządzania nawodnieniem. Z odbioru ciągnika oraz pozostałych sprzętów zostanie sporządzony protokół odbioru, który będzie podstawa do wystawienia przez Wykonawcę faktury VAT.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System), 38127000 Wetterstationen, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień w ramach opcji (prawa opcji).
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa dostawę fabrycznie nowego rozsiewacza nawozów przystosowanego do współpracy systemami rolnictwa precyzyjnego;
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje Dostawę fabrycznie nowego rozsiewacza nawozów przystosowanego do współpracy systemami rolnictwa precyzyjnego1 szt.. Szczegółowy Opis znajduje się w Załączniku nr 2.2. do SWZ Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy na własny koszt i we własnym zakresie do: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2 64330 Opalenica
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16141000 Düngemittelstreuer
Los: LOT-0003
Titel: Dostawa fabrycznie nowego agregatu do uprawy pasowej
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego agregatu do uprawy pasowej. Szczegółowy Opis znajduje się w Załączniku nr 2.3. do SWZ Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy na własny koszt i we własnym zakresie do: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2 64330 Opalenica
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16120000 Eggen, Aufreißer, Kultivatoren, Jät- oder Hackmaschinen
Los: LOT-0004
Titel: Dostawa fabrycznie nowego siewnika punktowego
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego siewnika punktowego; Szczegółowy Opis znajduje się w Załączniku nr 2.4. do SWZ Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy na własny koszt i we własnym zakresie do: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2 64330 Opalenica
Los: LOT-0005
Titel: Dostawa fabrycznie nowego agregatu uprawowosiewnego
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego agregatu uprawowo siewnego Szczegółowy Opis znajduje się w Załączniku nr 2.5. do SWZ Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy na własny koszt i we własnym zakresie do: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2 64330 Opalenica
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16130000 Sä-, Pflanz- oder Versetzmaschinen
Los: LOT-0006
Titel: Dostawa fabrycznie nowego opryskiwacza polowego;
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje dostawę fabrycznie nowego opryskiwacza polowego; Szczegółowy Opis znajduje się w Załączniku nr 2.6. do SWZ Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy na własny koszt i we własnym zakresie do: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2 64330 Opalenica
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau
Los: LOT-0007
Titel: Modernizacja deszczowni mostowej do autonomicznego prowadzenia za pomocą nawigacji GPS RTK
Beschreibung: Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje modernizację deszczowni mostowej do autonomicznego prowadzenia za pomocą nawigacji GPS RTK Szczegółowy Opis znajduje się w Załączniku nr 2.7. do SWZ Przedmiot umowy Wykonawca dostarczy i wykona na własny koszt i we własnym zakresie do: Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego nr 2 z siedzibą w Sielinku Sielinko – ul. Parkowa 2 64330 Opalenica
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System)