See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Alei Wielkiej Wyspy we Wrocławiu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej budowlanej i wykonawczej oraz wykonanie robót budowlanych dla połączenia komunikacyjnego pomiędzy aleją Armii Krajowej a ul. Mickiewicza, zwanego dalej Aleją Wielkiej Wyspy (AWW). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Części III Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: ZP/19/PN/2017
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Zadanie obejmuje opracowanie dokumentacji i wykonanie następujących robót, z wyjątkiem zakresów opisanych jako „etap II”, przeznaczonych do samego zaprojektowania: 1. budowę jednej jezdni dwupasowej klasy Z–droga prowadzona na obiektach inżynierskich i po terenie, 2.częściową przebudowę węzła alei Armii Krajowej i ul. Krakowskiej z poprowadzeniem nowego przebiegu ul. Wilczej, w tym wyłącznie projektowanie etapu II – budowa łącznicy zjazdowej z AWW do ul. Wilczej, 3.budowę skrzyżowania dwupoziomowego trasy głównej z ul. Międzyrzecką – kierunkowe relacje ruchu utrzymane poprzez jedną łącznicę, w tym wyłącznie projektowanie etapu II – budowa łącznicy w tym węźle, 4.przebudowę dróg bocznych na odcinkach dojazdowych do nowych skrzyżowań; (m.in. ul. Olszewskiego, ul. Dembowskiego, ul. Wróblewskiego, ul. 9-maja, ul. Chełmońskiego, ul. Międzyrzecka, ul. Pugeta, ul. Wilcza, ul. Urbańskiego, ul. Kosiby, ul. Kosynierów Gdyńskich, ul. Heweliusza), oraz na odcinkach przecinających się z nową trasą (m.in. ul. Biegasa, ul. Wittiga), 5.budowę dróg obsługujących, wewnętrznych dla obsługi terenów przyległych, 6.budowę miejsc parkingowych, 7.budowę i przebudowę ciągów pieszych, rowerowych oraz pieszo–rowerowych, 8.budowę, przebudowę peronów przystankowych wraz z elementami wyposażenia, 9.budowę, przebudowę wjazdów, 10.budowę zatok autobusowych, przejazdów awaryjnych, opasek, placów rekreacyjnych, poboczy gruntowych, 11.wykonanie nasypów i wykopów drogowych, 12.budowę elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, 13.wyniesienie projektu organizacji ruchu docelowego, 14.budowę ogrodzeń, bram wjazdowych, furtek wejściowych, 15.budowę obiektów inżynierskich, 16.budowę ekranów przyrodniczych, 17.budowę przepustów, 18.budowę murów oporowych, 19.budowę schodów, 20.budowę pochylni w okolicy ul. Biegasa, 21.przebudowę torowisk tramwajowych: ul. Krakowska, ul. Olszewskiego i ul. Mickiewicza, 22.budowę oświetlenia, sieci kanalizacyjnej, wodociągowej oraz drenarskiej, 23.rekultywację terenu po robotach budowlanych, 24.budowę kanalizacji kablowej MKT, 25.budowę znaków zmiennej treści, 26.budowę sygnalizacji świetlnych zintegrowanych z systemem ITS, wraz z niezbędnym rurociągiem kablowym oraz elementami SDIP. Prace obejmują również organizację zaplecza budowy i rekultywację terenu po zakończonych robotach. Ponadto na czas wykonywania robót Wykonawca zapewni: 27.nadzór archeologiczny i wykonanie ratowniczych badań archeologicznych, 28.nadzór geologiczny, 29.obsługę geodezyjną budowy, 30.nadzór saperski, 31.nadzór przyrodniczy 32. monitoring. W ramach zadania należy opracować przebudowę następujących kolizyjnych urządzeń oraz wykonać roboty przygotowawcze i wykończeniowe: 33.przebudowę oświetlenia drogowego, 34.przebudowę sieci elektroenergetycznych nn, ŚN, WN; 35.przebudowę sieci kanalizacyjnej, 36.przebudowę urządzeń melioracyjnych, 37.przebudowę sieci wodociągowej, 38.przebudowę sieci gazowej, 39.przebudowę sieci cieplnej, 40.przebudowę sieci teletechnicznych, 41.przebudowę trakcji tramwajowej, 42.wycinkę zieleni, 43.odbudowę ogrodzeń, bram i furtek – dotyczy nieruchomości stanowiących własność Gminy Wrocław, PZD i osób fizycznych które zrzekną się wypłaty odszkodowania za likwidowane ogrodzenie, 44.rozbiórki i odbudowy nawierzchni związanych z przebudowami sieci, 45.rozbiórkę istniejących obiektów budowlanych kolidujących z inwestycją, istniejących ogrodzeń,kolidujących sieci podlegających przebudowie. Dla zakresu MPWiK: Przedmiotem zamówienia jest: a) przebudowa sieci wodociągowej w ramach wykonania połączenia komunikacyjnego pomiędzy al. Armii Krajowej a ul. Mickiewicza; b) opracowanie projektu budowlanego, wykonawczego oraz STWiORB wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych; c) przebudowa sieci wodociągowej na podstawie opracowanej dokumentacji oraz pełnienie nadzoru autorskiego; d) zapewnienie stałego nadzoru archeologicznego, saperskiego oraz pełnej obsługi geodezyjnej przy wykonywaniu robót. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Części III SIWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45221111 Bau von Straßenbrücken, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71400000 Stadtplanung und Landschaftsgestaltung, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen