See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Frederikshavn Boligforening - Indkøb af forsikringer - Bekendtgørelse om indgået kontrakt
Beschreibung: Frederikshavn Boligforening ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygning-, løsøre-, teknisk og ansvarsforsikringMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 271154007
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Frederikshavn Boligforening ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygning-, løsøre-, teknisk og ansvarsforsikringMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Frederikshavn Boligforening: Delaftale 1 - Bygnings-, løsøre-, teknisk og ansvarsforsikring
Beschreibung: Frederikshavn Boligforening ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, løsøre-, teknisk og ansvarsforsikring.Denne delaftale omfatter 4 forsikringsaftaler:BygningsforsikringLøsøreforsikringTeknisk forsikringAnsvarsforsikringDer skal afgives tilbud på alle forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 260358191-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Frederikshavn Boligforening: Delaftale 2 - Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Frederikshavn Boligforening ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 260358614-2
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Frederikshavn Boligforening: Delaftale 3 - Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Frederikshavn Boligforening ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 260358649-3