126751-2025 - Ergebnis
Polen – Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren – Dostawa części do autobusów w roku 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa części do autobusów w roku 2025
Beschreibung1.Podstawowym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r., nowych części zamiennych do autobusów miejskich MAN i Solaris oraz szyb autobusowych ujętych w specyfikacjach asortymentowych stanowiących Załączniki nr 1A (dot. części do autobusów MAN), nr 1B (dot. części do autobusów Solaris), nr 1C (dot. szyb do autobusów MAN), nr 1D (dot. szyb do autobusów Solaris) do SWZ. 2.Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r., nowych części zamiennych do autobusów miejskich MAN i Solaris oraz szyb autobusowych ujętych w specyfikacjach asortymentowych stanowiących Załączniki nr 1AO, 1BO, 1CO i 1DO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę części zamiennych wskazanych w Załącznikach nr 1AO, 1BO, 1CO lub 1DO do SWZ, będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ. 3.W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę części zmienionych bądź części zmienionych konstrukcyjnie, Zamawiający wymaga podania w ofercie nowych numerów katalogowych (dotyczy to także części, dla których w SWZ nie podano numeru katalogowego). W przypadku opisanym powyżej w wypełnionej specyfikacji asortymentowej należy pozostawić stary numer katalogowy i wpisać nowy numer w kolumnie „Nowy numer katalogowy - jeśli dotyczy”. 4.Pierwsza dostawa danego towaru zostanie opatrzona: 1) stosownymi świadectwami jakościowymi (zgodnie z obowiązującymi normami), 2) certyfikatami bezpieczeństwa w przypadku części wskazanych przez Zamawiającego (wyróżnione podwójną gwiazdką – znakiem ”**” w specyfikacjach asortymentowych), 3) dokumentami stwierdzającymi gwarancje producenta (jeśli zostały udzielone), 4) kartami charakterystyki substancji niebezpiecznej oraz opisem dostarczonego produktu w języku polskim w przypadku części wskazanych przez Zamawiającego (wyróżnione potrójną gwiazdką – znakiem ”***” w specyfikacjach asortymentowych). 5.Części wyróżnione gwiazdką – znakiem ”*” w specyfikacjach asortymentowych stanowiących Załączniki nr 1A, 1AO, 1B i 1BO do niniejszej specyfikacji muszą być częściami oryginalnymi odpowiednio MAN, albo Solaris. Za „części oryginalne” (MAN i Solaris) uznaje się części zamienne o tej samej jakości co komponenty stosowane do montażu autobusów, produkowane zgodnie ze specyfikacjami i standardami producenta autobusów, posiadające certyfikat dopuszczenia części do stosowania w eksploatowanych autobusach (autoryzację producenta pojazdu), w tym części, których producent zaświadczy, że części te są stosowane na pierwszy montaż autobusów. 6.Części do autobusów MAN i Solaris powinny posiadać znaki producenta oraz numer katalogowy. 7.Części, dla których jest to wymagane obowiązującymi przepisami, muszą posiadać homologację oraz muszą być oznakowane znakami homologacji międzynarodowej EKG ONZ „E” lub Unii Europejskiej „e” (m. in. szyby, reflektory, lampy, lustra, żarówki itp.). 8.Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji na okres wskazany w złożonej ofercie (min. 12 miesięcy) na dostarczone części licząc od daty ich odbioru. 9.Przedmiot zamówienia składa się z czterech części (zadań): 1)Zadanie nr 1 – części do autobusów MAN - specyfikację asortymentową dla zakresu podstawowego zamówienia stanowi Załącznik nr 1A do SWZ. - specyfikację asortymentową dla zakresu opcjonalnego zamówienia stanowi Załącznik nr 1AO do SWZ. 2)Zadanie nr 2 – części do autobusów Solaris - specyfikację asortymentową dla zakresu podstawowego zamówienia stanowi Załącznik nr 1B do SWZ. - specyfikację asortymentową dla zakresu opcjonalnego zamówienia stanowi Załącznik nr 1BO do SWZ. 3)Zadanie nr 3 – szyby do autobusów MAN - specyfikację asortymentową dla zakresu podstawowego zamówienia stanowi Załącznik nr 1C do SWZ. - specyfikację asortymentową dla zakresu opcjonalnego zamówienia stanowi Załącznik nr 1CO do SWZ. 4)Zadanie nr 4 – szyby do autobusów Solaris -specyfikację asortymentową dla zakresu podstawowego zamówienia stanowi Załącznik nr 1D do SWZ. -specyfikację asortymentową dla zakresu opcjonalnego zamówienia stanowi Załącznik nr 1DO do SWZ. 10.Dopuszcza się składanie ofert częściowych tj. na jedno, kilka lub wszystkie zadania.
Vorherige Bekanntmachung659404-2024
Interne KennungMZK.PZ-251-19/24
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI. Informacja o przesłankach wykluczenia z postępowania: Z postępowania o udzielenie zamówienia, Zamawiający wykluczy Wykonawcę, wobec którego zachodzi co najmniej jedna z przesłanek wykluczenia określonych w: 1) art. 108 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zmianami, zwanej także w treści ogłoszenia "ustawą Pzp"), z zastrzeżeniem art. 393 ust. 4, 2) art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 i 7 ustawy Pzp, 3) art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, 4) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L229 z 31.7.2014 r., str. 1) w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). II. Informacje dodatkowe w zakresie przesłanek wykluczenia z postępowania: 1. Na potwierdzenie braku przesłanek wykluczenia określonych w treści ogłoszenia Wykonawca dołącza do oferty oświadczenia: 1) potwierdzające na dzień składania ofert brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu, tymczasowo zastępujące wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. Oświadczenie, składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanego dalej JEDZ. Wzór oświadczenia JEDZ stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. W przypadku polegania przez Wykonawcę na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, Wykonawca przedstawia, wraz z oświadczeniem JEDZ, także oświadczenie JEDZ podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu. 2) dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (w przypadku Wykonawcy/Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o realizację zamówienia, z uwzględnieniem podwykonawcy, dostawcy, na których przypada ponad 10% wartości zamówienia – Załącznik nr 10a do SWZ, a w przypadku podmiotu udostępniającego zasoby – Załącznik nr 10b do SWZ); 2. Na potwierdzenie braku przesłanki wykluczenia, o której mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych: - oświadczenia Wykonawcy/Podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu dotyczącym przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 5b do SWZ. 3. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Prawo zamówień publicznych przedstawienia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w treści ogłoszenia dotyczących tych podmiotów, potwierdzających, że nie zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia z postępowania, z wyłączeniem oświadczenia Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej. 4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 5. W przypadkach, o których mowa w art. 109 ust. 1 pkt 1, 4, 5 lub 7 ustawy Pzp, Zamawiający nie wykluczy Wykonawcy, jeżeli wykluczenie byłoby w sposób oczywisty nieproporcjonalne, w szczególności gdy kwota zaległych podatków lub składek na ubezpieczenie społeczne jest niewielka albo sytuacja ekonomiczna lub finansowa Wykonawcy, o którym mowa w art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, jest wystarczająca do wykonania zamówienia. 6. Wykonawca nie podlega wykluczeniu w okolicznościach określonych w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp. 7. Zamawiający ocenia, czy podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w art. 110 ust. 2 ustawy Pzp są wystarczające do wykazania jego rzetelności, uwzględniając wagę i szczególne okoliczności czynu Wykonawcy. Jeżeli podjęte przez Wykonawcę czynności, o których mowa w cytowanym powyżej przepisie nie są wystarczające do wykazania jego rzetelności, Zamawiający wyklucza Wykonawcę. 8. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia. 9. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenia zamówienia publicznego, żaden z Wykonawców nie może podlegać wykluczeniu. III. Dalsze informacje na temat przesłanek wykluczenia znajdują się w sekcji ogłoszenia "Podstawy wykluczenia".
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie nr 1 – części do autobusów MAN
Beschreibung1.Podstawowym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, nowych części zamiennych do autobusów miejskich MAN ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1A do SWZ. 2.Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, nowych części zamiennych do autobusów miejskich MAN ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1AO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę części zamiennych wskazanych w Załączniku nr 1AO do SWZ, będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ. Informacja dotycząca rozwiązań równoważnych: 1. Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Zamawiający dołożył starań, aby opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Jednakże gdziekolwiek w SWZ wskazane są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę oznacza, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a takie wskazanie oznacza możliwość stosowania rozwiązania lub produktu równoważnego tak, aby nie doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Wymagane cechy równoważności określają w każdym przypadku parametry graniczne i wymagania funkcjonalne wskazane dla danego elementu przedmiotu zamówienia. 2.Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Gdziekolwiek w SWZ powołane są konkretne normy lub przepisy, które spełniać mają materiały i urządzenia, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich uprzedniego sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego. 3. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ.
Interne KennungCzęść 1
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, nowych części zamiennych do autobusów miejskich MAN ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1AO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę części zamiennych wskazanych w Załączniku nr 1AO do SWZ będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ.
LosLOT-0002
TitelZadanie nr 2 – części do autobusów Solaris
Beschreibung1.Podstawowym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, nowych części zamiennych do autobusów miejskich Solaris ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1B do SWZ. 2.Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, nowych części zamiennych do autobusów miejskich Solaris ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1BO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę części zamiennych wskazanych w Załączniku nr 1BO do SWZ, będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ. Informacja dotycząca rozwiązań równoważnych: 1. Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Zamawiający dołożył starań, aby opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Jednakże gdziekolwiek w SWZ wskazane są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę oznacza, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a takie wskazanie oznacza możliwość stosowania rozwiązania lub produktu równoważnego tak, aby nie doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Wymagane cechy równoważności określają w każdym przypadku parametry graniczne i wymagania funkcjonalne wskazane dla danego elementu przedmiotu zamówienia. 2.Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Gdziekolwiek w SWZ powołane są konkretne normy lub przepisy, które spełniać mają materiały i urządzenia, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich uprzedniego sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego. 3. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ.
Interne KennungCzęść 2
Beschreibung der OptionenZamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, nowych części zamiennych do autobusów miejskich Solaris ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1BO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę części zamiennych wskazanych w Załączniku nr 1BO do SWZ będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ.
LosLOT-0003
TitelZadanie nr 3 – szyby do autobusów MAN
Beschreibung1.Podstawowym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, szyb do autobusów miejskich MAN ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1C do SWZ. 2.Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, szyb do autobusów miejskich MAN ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1CO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę szyb wskazanych w Załączniku nr 1CO do SWZ, będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ. Informacja dotycząca rozwiązań równoważnych: 1. Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Zamawiający dołożył starań, aby opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Jednakże gdziekolwiek w SWZ wskazane są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę oznacza, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a takie wskazanie oznacza możliwość stosowania rozwiązania lub produktu równoważnego tak, aby nie doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Wymagane cechy równoważności określają w każdym przypadku parametry graniczne i wymagania funkcjonalne wskazane dla danego elementu przedmiotu zamówienia. 2.Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Gdziekolwiek w SWZ powołane są konkretne normy lub przepisy, które spełniać mają materiały i urządzenia, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich uprzedniego sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego. 3. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ.
Interne KennungCzęść 3
Beschreibung der OptionenZamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, szyb do autobusów miejskich MAN ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1CO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę szyb wskazanych w Załączniku nr 1CO do SWZ będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ.
LosLOT-0004
TitelZadanie nr 4 – szyby do autobusów Solaris
Beschreibung1.Podstawowym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, szyb do autobusów miejskich Solaris ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1D do SWZ. 2.Zamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, szyb do autobusów miejskich Solaris ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1DO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę szyb wskazanych w Załączniku nr 1DO do SWZ, będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ. Informacja dotycząca rozwiązań równoważnych: 1. Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Zamawiający dołożył starań, aby opisać przedmiot zamówienia w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty. Jednakże gdziekolwiek w SWZ wskazane są znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę oznacza, że Zamawiający nie mógł opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a takie wskazanie oznacza możliwość stosowania rozwiązania lub produktu równoważnego tak, aby nie doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Wymagane cechy równoważności określają w każdym przypadku parametry graniczne i wymagania funkcjonalne wskazane dla danego elementu przedmiotu zamówienia. 2.Zamawiający w przypadku opisu przedmiotu zamówienia za pomocą norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przy uwzględnieniu zapisów jn.: Gdziekolwiek w SWZ powołane są konkretne normy lub przepisy, które spełniać mają materiały i urządzenia, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające zasadniczo równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich uprzedniego sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez Zamawiającego. 3. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ.
Interne KennungCzęść 4
Beschreibung der OptionenZamawiający, zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp zastrzega sobie prawo opcji. Opcjonalnym przedmiotem zamówienia jest dostawa transportem na koszt Wykonawcy, do magazynu Zamawiającego przy ulicy Legionów 220 w Toruniu, w okresie od dnia zawarcia umowy, nie wcześniej niż od 1 stycznia 2025 roku do 31 grudnia 2025 roku, szyb do autobusów miejskich Solaris ujętych w specyfikacji asortymentowej stanowiącej Załącznik nr 1DO do SWZ. Wykonawca nie może domagać się od Zamawiającego realizacji opcjonalnego zakresu zamówienia, ale, w przypadku złożenia przez Zamawiającego zapotrzebowania obejmującego dostawę szyb wskazanych w Załączniku nr 1DO do SWZ będzie zobowiązany do ich dostarczenia po cenach określonych w złożonej ofercie na warunkach określonych w SWZ.