See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zimowe utrzymanie ulic miejskich w Pruszkowie w 2026 i 2027
Beschreibung: Zimowe utrzymanie ulic miejskich w Pruszkowie w 2026 i 2027 roku.
Vorherige Bekanntmachung: 632702-2025
Interne Kennung: BZP.271.50.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli zaistnieje jedna z przesłanek wskazanych w art. 257 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje możliwości unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 3. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp/zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, zamówienia na dodatkowe usługi, które stanowić będą nie więcej niż 50% wartości zamówienia podstawowego. - odśnieżanie i usuwanie śliskości z ulic na całej szerokości wraz z autobusowymi zatokami przystankowymi, - likwidacja gołoledzi bezpośrednio po jej wystąpieniu, - ręczne odgarnianie pokrywy śnieżnej, błota pośniegowego i zmarzliny w miejscach niedostępnych dla pługów, - załadunek i wywóz śniegu. 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: spełniają warunki udziału w postępowaniu opisane w rozdziale II ust. 7 SWZ, nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 i art. 109 i art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w zakresie wskazanym w rozdz. II ust. 8 SWZ, 5. złożyli ofertę niepodlegającą odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej Umowy, w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadkach określonych w art. 455 PZP.Szczegółowy wykaz przewidzianych zmian umowy zawarto w załączniku nr 4 do SWZ, który jest w całości dostępny na stronie prowadzonego postępowania pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/gm_pruszkow 7. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/pn/ gm_pruszkow 8.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 100 000,00 zł (słownie: sto tysięcy złotych 00/100). 9.Wykonawca, przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 5% maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania zamawiającego wynikającego z umowy
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zimowe utrzymanie ulic miejskich w Pruszkowie w 2026 i 2027 roku.
Beschreibung: Zakres prac obejmuje przede wszystkim: a) odśnieżanie i usuwanie śliskości z jezdni na całej szerokości wraz z autobusowymi zatokami przystankowymi, b) likwidację gołoledzi z jezdni na całej szerokości bezpośrednio po jej wystąpieniu, c) ręczne odgarnianie pokrywy śnieżnej w miejscach niedostępnych dla pługów (np. zatoki parkingowe, miejsca przy parkujących samochodach oraz doczyszczanie ręczne błota pośniegowego i zmarzliny przy krawężnikowej jezdni w strefie przejść dla pieszych (światło przejścia 3,0m), d) załadunek i wywóz śniegu przy zastosowaniu sprzętu nieuszkadzającego nawierzchni i elementów pasa drogowego, e) właściwy dobór środków i zastosowanie odpowiedniego rodzaju usług, w uzgodnieniu z Zamawiającym, f) ustawienie 6 szt. skrzyń na piasek w lokalizacjach wskazanych przez Zamawiającego, uzupełnianie ich na bieżąco piaskiem z dodatkiem soli zapobiegającej zbryleniu oraz utrzymanie w nich czystości w tym: - Całodobowym zimowym utrzymaniu dróg miejskich o nawierzchni asfaltowej oraz wykonanej z kostki betonowej wymienionych w załączniku Nr 1 stanowiącym integralną część niniejszej umowy. - Całodobowym zimowym utrzymaniu dróg miejskich wykonanych z kostki betonowej wymienionych w załączniku Nr 2 stanowiącym integralną część niniejszej umowy. - Zimowym utrzymaniu innych dróg gminnych utwardzonych i nieutwardzonych wskazanych przez Zamawiającego z zastosowaniem stawek określonych w Formularzu Ofertowym Wybranego Wykonawcy. - Wywozie na zlecenie Zamawiającego nadmiaru zalegającego śniegu wraz z zapewnieniem przez Wykonawcę miejsca składowania. b) Podstawowy zakres terytorialny prac obejmuje 273 odcinków ulic miejskich o łącznej długości około 116 km. c) W razie potrzeby zakres może zostać rozszerzony. UWAGA! Zamawiający informuje, iż w pierwszej kolejności prace zlecone Wykonawcy mają być realizowane w tunelu w ciągu ul. Działkowej oraz na wiadukcie w ciągu ul. Grunwaldzkiej.