126846-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigungsmittel – Udbud af rengørings- og forbrugsartikler til DSB
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rengørings- og forbrugsartikler til DSB
BeschreibungVed nærværende udbud ønsker Ordregiver at indgå en rammeaftale omfattende køb af forbrugsartikler jf. særligt bilag 1 og bilag 3. Ordregivers krav til kontraktvilkår fremgår af kontraktudkastet, mens kravene til ydelsen er detaljeret beskrevet i kontraktens bilag. Sortimentet omfatter varelinjer, der er kategoriseret i følgende hovedproduktgrupper: • Affaldssortering (indendørs) • Aftørringspapir • Kemi • Personlig pleje og hygiejne • Poser og sække • Rengøringsrekvisitter • Rengøringsvogne
Interne Kennung11195/A-25342
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud og forhold herom er nærmere beskrevet i udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39830000 Reinigungsmittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39224300 Besen, Bürsten und sonstige Artikel für die Haushaltsreinigung, 39525800 Putztücher, 39713410 Bodenreinigungsmaschinen, 39800000 Reinigungs- und Poliermittel, 39821000 Ammoniakreiniger, 39822000 Ätzende Reinigungsmittel, 39831240 Putzmittel, 39831300 Fussbodenreiniger, 39831400 Bildschirmreiniger, 39831600 Toilettenreiniger
5. Los
LosLOT-0000