2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa usługa serwisowa komputerowych urządzeń peryferyjnych - sprawa nr 101/2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa serwisowa komputerowych urządzeń peryferyjnych wyszczególnionych w dokumentacji postępowania w celu zapewnienia, w całym okresie obowiązywania umowy, sprawności i efektywnego działania urządzeń, zgodnie z wymaganiami, instrukcjami obsługi lub eksploatacji danego urządzenia (i inną dokumentacją o ile dotyczy) oraz szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz jego zakresem oraz na warunkach określonych w dokumentacji postępowania, użytkowanych przez: 13 Wojskowy Oddział Gospodarczy, ul. Czwartaków 3, 86-300 Grudziądz, Jednostka Wojskowa 1109, ul. Hallera 60, 86-300 Grudziądz, Żandarmeria Wojskowa, ul. Bema 11, 86-300 Grudziądz, Wojskowe Centrum Rekrutacji, ul. Legionów 48, 86-300 Grudziądz, Wojskowe Centrum Rekrutacji, ul. Królowej Jadwigi 4, 87-300 Brodnica, Jednostka Wojskowa 3136, ul. Aleja 3 Maja 4, 86-200 Chełmno, Centrum Szkolenia Logistyki, m. Grupa, ul. Dworcowa 6, 86-134 Dragacz, ul. Bema 2, ul. Jagiełły 6, 86-300 Grudziądz, Szkoła Podoficerska Logistyki, m. Grupa, ul. Dworcowa 6, 86-134 Dragacz, Jednostka Wojskowa 3537, ul. Czwartaków 1, 87-300 Brodnica, 83 Batalion Lekkiej Piechoty, ul. Jagiełły 6, 86-300 Grudziądz, 2 Pułk Inżynieryjny Skład nr 2 i Skład nr 3, ul. Legionów 48A-52, 86-300 Grudziądz. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej, ul. Jagiełły 6.86-300 Grudziądz. Pod pojęciem kompleksowej usługi serwisowej komputerowych urządzeń peryferyjnych należy rozumieć usługę diagnostyki, naprawy/konserwacji urządzeń wskazanych w dokumentacji postępowania. Ilość napraw i konserwacji będzie w pełni uzależniona od faktycznych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający ze względu na specyfikę usługi „napraw” (i diagnostyki zależnej od wadliwości działania sprzętu / urządzeń oraz konserwacji zależnej od zgłoszeń Użytkowników) tj. nieprzewidywalność wystąpienia awarii urządzeń i potrzeb konserwacyjnych, gwarantuje Wykonawcy realizację usług w zakresie przedmiotu zamówienia, którego wartość nie będzie niższa w okresie realizacji umowy niż 30% wartości brutto ogółem kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotu zamówienia. 2. Obowiązkiem Wykonawcy jest utrzymanie wszystkich wykazanych urządzeń w stałej i pełnej gotowości do pracy, wykonywanie niezbędnych napraw, ewentualne zastępowanie urządzeń, których nie udało się niezwłocznie naprawić, innymi urządzeniami o zbliżonych parametrach dostarczonymi przez Wykonawcę, systematyczne monitorowanie i raportowanie o stanie urządzeń za pomocą odpowiedniego oprogramowania lub innych czynności koniecznych do weryfikacji poprawności działania urządzeń. 3. Zakres wykonania usługi obejmuje w szczególności: W ramach kompleksowej usługi serwisowej urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek atramentowych, laserowych, igłowych, Wykonawca wykona następujące czynności (zgodnie ze zgłaszaną przez Zamawiającego potrzebą): 1) Konserwację: zabezpieczenie przed skutkami tarcia, smarowanie napędów i zębatek, odkurzanie, odpylanie zgodnie z zaleceniami producenta, Konserwacja urządzeń będzie miała miejsce tylko i wyłącznie na pisemne zgłoszenie Zamawiającego Przewidywana ilość konserwacji urządzeń na zgłoszenie Zamawiającego w okresie realizacji zamówienia – ok 3% wszystkich urządzeń wskazanych w treści Załącznika nr 1 do SWZ 2) Diagnostykę: określenie stanu technicznego urządzeń objętych umową i/lub ustalenie źródła ich awarii; Przewidywana ilość czynności diagnostycznych urządzeń na zgłoszenie Zamawiającego w okresie realizacji zamówienia – ok 50% wszystkich urządzeń wskazanych w treści Załącznika nr 1 do SWZ 3) Naprawę: usunięcie usterki, awarii, problemu, wymiana niesprawnych elementów (podzespołów), części zamiennych i przywrócenie sprawności urządzenia, Przewidywana ilość napraw urządzeń na zgłoszenie Zamawiającego w okresie realizacji zamówienia – ok 35% wszystkich urządzeń wskazanych w dokumentacji postępowania. 4. Czynności towarzyszące wykonaniu kompleksowej usługi serwisowej urządzeń: demontaż obudowy zewnętrznej i wewnętrznej, demontaż sekcji grzejnej, demontaż sekcji wywołującej, demontaż sekcji głównego ładownika, demontaż zespołu czyszczącego, demontaż sekcji przenoszenia, czyszczenie wnętrza odkurzaczem (usunięcie pyłów papieru, zużytych bębnów tuszy i tonerów oraz kurzu), czyszczenie zespołu czyszczącego bębna, czyszczenie zespołu optyki, czyszczenie kaset papieru, czyszczenie filtrów, czyszczenie drogi transportu papieru, czyszczenie napędu głównego, czyszczenie sekcji grzejnej, czyszczenie sekcji pobierania papieru, montaż poszczególnych zespołów, sekcji obudowy, sprawdzenie działania urządzenia po konserwacji, regulacja jakości kopii, kalibracji urządzenia, regulacja dozowania tonera itp. 5. Realizacja usługi odbywać się będzie w siedzibie Użytkowników urządzeń peryferyjnych wskazanych w ust. 1. Dopuszcza się możliwość wykonania naprawy w miejscu wyznaczonym przez Wykonawcę jeżeli wykonanie usługi na terenie danego Użytkownika nie będzie możliwe, a Wykonawca uzyska w tym zakresie zgodę Zamawiającego (w formie e-mail lub faksu). Faktyczne wykonanie usługi w tym przypadku będzie możliwe po wcześniejszym wymontowaniu i pozostawieniu u Zamawiającego pamięci lub dysków twardych urządzeń (o ile dotyczy danego urządzenia). W powyższym przypadku Wykonawca dokonuje transportu danego urządzenia własnym staraniem i na swój koszt oraz na swoją odpowiedzialność. 6. Wykonawca wykonując przedmiot zamówienia musi dysponować we własnym zakresie wyposażeniem, sprzętem i urządzeniami umożliwiającymi wykonanie usługi. 7. Wykonawca zabezpiecza niezbędne do realizacji usługi części zamienne (według cen ich udokumentowanego zakupu). Do ceny usługi doliczone zostaną ceny użytych części zamiennych – wg cen ich zakupu/wytworzenia.
Vorherige Bekanntmachung: 715908-2025
Interne Kennung: 101/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50323000 Wartung und Reparatur von Computerperipheriegeräten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowa usługa serwisowa komputerowych urządzeń peryferyjnych
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa serwisowa komputerowych urządzeń peryferyjnych wyszczególnionych w dokumentacji postępowania w celu zapewnienia, w całym okresie obowiązywania umowy, sprawności i efektywnego działania urządzeń, zgodnie z wymaganiami, instrukcjami obsługi lub eksploatacji danego urządzenia (i inną dokumentacją o ile dotyczy) oraz szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia oraz jego zakresem oraz na warunkach określonych w dokumentacji postępowania. Pod pojęciem kompleksowej usługi serwisowej komputerowych urządzeń peryferyjnych należy rozumieć usługę diagnostyki, naprawy/konserwacji urządzeń wskazanych w dokumentacji postępowania. Ilość napraw i konserwacji będzie w pełni uzależniona od faktycznych potrzeb Zamawiającego. Zamawiający ze względu na specyfikę usługi „napraw” (i diagnostyki zależnej od wadliwości działania sprzętu / urządzeń oraz konserwacji zależnej od zgłoszeń Użytkowników) tj. nieprzewidywalność wystąpienia awarii urządzeń i potrzeb konserwacyjnych, gwarantuje Wykonawcy realizację usług w zakresie przedmiotu zamówienia, którego wartość nie będzie niższa w okresie realizacji umowy niż 30% wartości brutto ogółem kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotu zamówienia. 2. Obowiązkiem Wykonawcy jest utrzymanie wszystkich wykazanych urządzeń w stałej i pełnej gotowości do pracy, wykonywanie niezbędnych napraw, ewentualne zastępowanie urządzeń, których nie udało się niezwłocznie naprawić, innymi urządzeniami o zbliżonych parametrach dostarczonymi przez Wykonawcę, systematyczne monitorowanie i raportowanie o stanie urządzeń za pomocą odpowiedniego oprogramowania lub innych czynności koniecznych do weryfikacji poprawności działania urządzeń. 3. Zakres wykonania usługi obejmuje w szczególności: W ramach kompleksowej usługi serwisowej urządzeń wielofunkcyjnych, drukarek atramentowych, laserowych, igłowych, Wykonawca wykona następujące czynności (zgodnie ze zgłaszaną przez Zamawiającego potrzebą): 1) Konserwację: zabezpieczenie przed skutkami tarcia, smarowanie napędów i zębatek, odkurzanie, odpylanie zgodnie z zaleceniami producenta, Konserwacja urządzeń będzie miała miejsce tylko i wyłącznie na pisemne zgłoszenie Zamawiającego Przewidywana ilość konserwacji urządzeń na zgłoszenie Zamawiającego w okresie realizacji zamówienia – ok 3% wszystkich urządzeń wskazanych w treści Załącznika nr 1 do SWZ 2) Diagnostykę: określenie stanu technicznego urządzeń objętych umową i/lub ustalenie źródła ich awarii; Przewidywana ilość czynności diagnostycznych urządzeń na zgłoszenie Zamawiającego w okresie realizacji zamówienia – ok 50% wszystkich urządzeń wskazanych w treści Załącznika nr 1 do SWZ 3) Naprawę: usunięcie usterki, awarii, problemu, wymiana niesprawnych elementów (podzespołów), części zamiennych i przywrócenie sprawności urządzenia, Przewidywana ilość napraw urządzeń na zgłoszenie Zamawiającego w okresie realizacji zamówienia – ok 35% wszystkich urządzeń wskazanych w treści Załącznika nr 1 do SWZ. Zamawiający wobec treści art. 455 ust. 1 ustawy Pzp przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy. Zamawiający przewiduje zgodnie z treścią art. 439 ustawy Pzp możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją umowy, jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Zamawiający zgodnie z art. 436 ust 4b ustawy PZP przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do treści zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, w następującym zakresie: 1) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r., o pracowniczych planach kapitałowych - jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy wszystkie osoby wykonujące usługę diagnostyki, naprawy/konserwacji, objętych przedmiotem zamówienia - wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Zamawiający na podstawie art. 257 pkt. 1 Pzp przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Haupteinstufung (cpv): 50323200 Reparatur von Computerperipheriegeräten