See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Postępowanie unijne na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Jaworze w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Jaworze w roku 2026. Odbiór i zagospodarowanie należy prowadzić w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, poziomów składowania odpadów komunalnych i poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - w tym ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), Planem gospodarki odpadami dla województwa śląskiego oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jaworze oraz uchwałą Rady Gminy Jaworze w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W ramach zamówienia przewidziany jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych użytkowanych w celach rekreacyjno-wypoczynkowych w Gminie Jaworze wraz z ich zagospodarowaniem w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Wykonawca zobowiązany będzie do przekazania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz odpadów ulegających biodegradacji do instalacji komunalnej zapewniającej przetwarzanie, o której mowa w art. 35 ust. 6 pkt 1, z zastrzeżeniem art. 158 ust. 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Dla pozostałych odpadów selektywnie zebranych zastosowanie ma hierarchia postepowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawca będzie przekazywał odpady do uprawnionej instalacji zgodnie z zasadami gospodarowania określonymi w ustawie z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (tekst jedn. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) oraz z zachowaniem hierarchii postępowania z odpadami, o której mowa w art.17 przedmiotowej ustawy. Zgodnie z art. 6d ust. 4 pkt 5 ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do wskazania instalacji w ofercie. Uwaga 1: Zamawiający wymaga od Wykonawcy osiągnięcia minimalnego poziomu przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych w wysokości 56 % w roku 2026, o którym mowa w art. 3b ust. 1 pkt 5 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Uwaga 2: Szczegółowy opis wykonania usługi zawiera załącznik nr 20 do SWZ – „Specyfikacja usługi dla zamówienia na realizację usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości oraz z domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Jaworze” (Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia).
Interne Kennung: EPAS.271.006.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Jaworze w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz z domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Jaworze w roku 2026. Odbiór i zagospodarowanie należy prowadzić w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, poziomów składowania odpadów komunalnych i poziomów ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa - w tym ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tekst jedn. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), Planem gospodarki odpadami dla województwa śląskiego oraz Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Jaworze oraz uchwałą Rady Gminy Jaworze w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W ramach zamówienia przewidziany jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości niezamieszkałych użytkowanych w celach rekreacyjno-wypoczynkowych w Gminie Jaworze wraz z ich zagospodarowaniem w okresie od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r. Szczegółowy opis wykonania usługi zawiera załącznik nr 20 do Specyfikacji Warunków Zamówienia obowiązującej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego o numerze referencyjnym EPAS.271.006.2025 –„Specyfikacja usługi dla zamówienia na realizację usługi polegającej na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z nieruchomości oraz z domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe położonych na terenie gminy Jaworze” (Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden