12736-2024 - Wettbewerb
Dänemark – Abfallcontainer und -körbe – Indkøb, levering og bortskaffelse af spande
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb, levering og bortskaffelse af spande
Beschreibung: Udbuddet omfatter indkøb, levering og bortskaffelse af spande i følgende størrelser og omfang, hvilket også fremgår af Bilag B - Tilbudslisten: 240 liters todelte skraldespande 8.500 stk. til estimeret værdi af 4.385.000 kr. 240 liters todelte genbrugsspande 8.500 stk. til estimeret værdi af 4.122.500 kr. Levering af spande, miljøkasser og køkkenspande 8.500 stk. til estimeret værdi af 3.400.000 kr. Løbende indkøb og levering spande og tilbehør til estimeret værdi af1.013.000 kr. Udbuddet omfatter levering af ovenstående og forventelig bortskaffelse af 8.080 spande. Se Bilag A – Kravspecifikation for nærmere information. Herudover skal der leveres 8.500 miljøspande, som Ordregiver har indkøbt tidligere. Der kan ske variationer, hvis udviklingen i befolkningssammensætningen i Varde Kommune ændrer sig, hvilket kan påvirke behovet for indkøb af varerne omfattet af fane D i Bilag B – Tilbudslisten. Derfor forbeholder Ordregiver sig retten til at forøge indkøbet med op til 35%. Hvis Ordregiver aftager 35% flere varer end omfattet af fane D i Bilag B - Tilbudslisten, så bortfalder rammeaftalen på samme måde, som hvis aftalen varighed var udløbet.
Interne Kennung: S2023 - 01755
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39224340 Mülleimer
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Ordregiver har option på at kunne forlænge rammeaftalen i op til 24 måneder, hvilket skal ske senest 6 måneder før udløb af aftaleperiode og forlængelsen skal være af 12 måneders varighed.