2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup oleju napędowego w systemie bezgotówkowym za pomocą elektronicznych kart flotowych, na stacjach paliw na terenie miasta Środa Wielkopolska
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup oleju napędowego w systemie bezgotówkowym za pomocą elektronicznych kart flotowych, na stacjach paliw na terenie miasta Środa Wielkopolska, należących do sieci stacji Wykonawcy lub u operatorów stacji paliw, z którymi Wykonawca podpisał stosowne umowy, w łącznej ilości 337.000,00 litrów (337 m3). Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia ww. ilości litrów – zakup możliwy na zasadzie prawa opcji. Ilość łączna przy uwzględnieniu prawa opcji 421000 l (421 m3). Umowa może zostać przedłużona do czasu wykupienia pełnej ilości ON, w tym także w przypadku zastosowania przez Zamawiającego art. 455 ust. 2 uPzp. Zamawiający w związku z prowadzoną obsługą sieci świadczących publiczne usługi w zakresie transportu autobusowego, na terenie miasta Środa Wielkopolska umiejscowił tabor transportowy. Zamawiający nie posiada, ani nie dysponuje magazynami na ternie Środy Wlkp. Z tego powodu zamierza dokonywać zakupu paliwa na stacji paliw w mieście Środa Wlkp. Zamawiający wymaga umożliwienia tankowania co najmniej na 1 stacji paliw w mieście Środka Wlkp. czynnej co najmniej w godzinach od 6:00 do 21:00. Sukcesywny zakup oleju napędowego dokonywany będzie w systemie bezgotówkowym za pomocą elektronicznych kart flotowych, zabezpieczonych kodem PIN, które to karty wraz z kodami PIN udostępnione będą w ilości: a) 20 kart flotowych – wystawionych na nr rejestracyjny pojazdu Zamawiającego, b) 2 karty uniwersalne tzw. na okaziciela. Wykaz pojazdów Zamawiającego, dla których zostaną wystawione karty flotowe będzie stanowić załącznik do umowy. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za wykonane dostawy przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie do 30 dni (kryteria oceny ofert – min. 14 dni), licząc od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo sporządzonej faktury. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą odbywały się wyłącznie w polskich złotych (PLN), z wyłączeniem walut obcych. Zamawiający nie stawia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 95 i art. 96 uPzp. Wskazane w dokumentach znaki towarowe, nazwy własne, itp. - stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy, funkcjonalny, techniczny i technologiczny dot. przedmiotu zamówienia. We wszystkich przypadkach, w których ze względu na specyfikację przedmiotu zamówienia wskazano pochodzenie, nazwy materiałów, urządzeń, oprogramowanie, systemy, normy lub ich pochodzenie, dopuszcza się stosowanie materiałów, urządzeń, oprogramowanie, systemy równoważne. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego o ile przepisy ustawy - Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej. Wykonawca gwarantuje, że sprzedawane paliwo będzie spełniało wymogi jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1018, z późn. zm.) i wymogi określone normą zastępującą normę PN-EN 590 normą PN-EN 590+A1:2017-06, chyba że zmianie ulegną ww. przepisy. Wówczas obowiązuje norma obowiązująca. Zamawiający nie prowadzi obrotu paliwami ciekłymi. Zamawiane paliwo wykorzystywane będzie tylko do celów własnych. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania dostaw określony jest w zapisach projektu umowy stanowiący załącznik do SIWZ. Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę 2190000,00 zł. Termin wykonania umowy: 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Planuje się obowiązywanie umowy od 1.04.2025 r. do 31.03.2026 r. Dopuszcza się zmiany w umowie, o których mowa w art. 455 uPzp. Z wnioskiem o dokonanie zmiany umowy w przypadku, o którym mowa w ust. 1, może wystąpić każda ze stron. We wniosku o dokonanie zmian, Strona winna uzasadnić konieczność takich zmian. W przypadku niewystarczającego uzasadnienia, Zamawiający ma prawo nie wyrazić zgody na dokonanie zmian Umowy. Szczegółowe zapisy, w tym zmian i waloryzacji zawarto w SWZ oraz w projekcie umowy – zał. 4 do SWZ - dostępne na stronie internetowej prowadzonego postępowania. CPV: 09134220-5 Paliwo do silników diesla (EN 590) 30163100-0 Karty na zakup paliwa Szczegółowe informacje w SWZ i zał. do SWZ - brak miejsca w ogłoszeniu.
Interne Kennung: K-ZP.S.1.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30163100 Tankstellenkreditkarten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2.2. Przedmiotem zamówienia jest zakup oleju napędowego w systemie bezgotówkowym za pomocą elektronicznych kart flotowych, na stacjach paliw na terenie miasta Środa Wielkopolska, należących do sieci stacji Wykonawcy lub u operatorów stacji paliw, z którymi Wykonawca podpisał stosowne umowy, w łącznej ilości 337.000,00 litrów (337 m3). Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia ww. ilości litrów – zakup możliwy na zasadzie prawa opcji. Ilość łączna przy uwzględnieniu prawa opcji 421000 l (421 m3). 2.3. Zamawiający dopuszcza zwiększenie podstawowego wolumenu po cenach z oferty wykonawcy przy uwzględnieniu postanowień umowy (w tym zmiany). Prawo opcji należy rozumieć jako uprawnienie, nie zaś zobowiązanie zamawiającego. Realizacja prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. W przypadku zwiększonych potrzeb Zamawiającego na olej napędowy może on wykonać przysługujące mu prawo opcji stosownym oświadczeniem woli w tym zakresie złożonym Wykonawcy. Wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji w miesiącach: 12 (od udzielenia zamówienia). Umowa może zostać przedłużona do czasu wykupienia pełnej ilości ON, w tym także w przypadku zastosowania przez Zamawiającego art. 455 ust. 2 uPzp.