2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opdracht specialist voor DTF eMSW
Beschreibung: De opdracht betreft de inhuur van een functioneel- en IT-expert voor de implementatie van de European Maritime Single Window environment (EMSWe) binnen de Digitale Transport Strategie (DTS), pijler eMSWe. De werkzaamheden omvatten onder meer analyse en review van de EMSWe Message Implementation Guide, ondersteuning bij change management, plan van aanpak voor de realisatiefase (bouwen en testen), advisering bij wetswijzigingen, invulling van NCA-rollen en verantwoordelijkheden, DPIA-ondersteuning, advisering over hergebruik van gegevens via SafeSeaNet en naleving van overheidsstandaarden (informatiebeheer, cloud en (cyber)security). De opdracht vereist diepgaande kennis van maritieme processen, Europese verordeningen en de nationale implementatie daarvan. De geraamde waarde van het (resterende) opdrachtdeel waarvoor deze transparantieverklaring wordt gepubliceerd bedraagt € 140.000 exclusief btw.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: De aanbestedende dienst is voornemens de opdracht zonder voorafgaande aanbestedingsprocedure te gunnen op grond van het ontbreken van reële mededinging wegens unieke expertise en de uitkomst van een recente marktuitvraag, waarbij slechts één geschikte kandidaat heeft gereageerd. De gevraagde combinatie van functioneel-inhoudelijke expertise (maritiem logistiek domein), kennis van de EMSWe-verordening, ervaring met Europese implementatietrajecten en het kunnen opereren in een complexe bestuurlijke en technische omgeving blijkt in de markt zeer beperkt beschikbaar. Alternatieve aanbieders met aantoonbaar gelijkwaardige expertise en ervaring zijn binnen de relevante termijn niet beschikbaar gebleken. De voorgenomen opdrachtnemer beschikt aantoonbaar over de specifieke en zeldzame combinatie van expertise en ervaring die noodzakelijk is voor de succesvolle uitvoering van de opdracht, waaronder diepgaande kennis van EMSWe, maritieme processen, ketensamenwerking met overheidsinstanties en de Europese implementatiecontext. Daarnaast is continuïteit in de uitvoering van de werkzaamheden essentieel voor het tijdig en correct realiseren van de EMSWe-implementatie. De voorgenomen opdrachtnemer is reeds inhoudelijk ingewerkt op het dossier, hetgeen risico’s op vertraging, kwaliteitsverlies en extra overdrachtskosten bij inzet van een andere partij aanzienlijk reduceert.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72200000 Softwareprogrammierung und -beratung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1