See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport odpadów komunalnych z zagospodarowaniem popiołów z terenu Gminy i Miasta Odolanów (sektor 2)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest : 1) odbiór odpadów komunalnych wymienionych w OPZ powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach w sektorze 2: a) na których zamieszkują mieszkańcy, b) na których nie zamieszkują mieszkańcy, a które to nieruchomości objęte są zorganizowanym przez gminę systemem gospodarowania odpadami, a na których powstają odpady komunalne, c) oraz na nieruchomościach, o których mowa w art. 6c ust. 2b ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399), 2) transport odpadów do instalacji komunalnej, której operatorem jest Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów Sp. z o.o., ul. Staroprzygodzka 121, 63-400 Ostrów Wielkopolski. Do kalkulacji należy przyjąć transport do instalacji komunalnej w Ostrowie Wielkopolskim. Instalacja ta może jednak ulec zmianie na zasadach wskazanych we wzorze umowy. OPCJA. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący odbiór i transport wszystkich rodzajów odpadów opisanych w opisie przedmiotu zamówienia ("Opcja"). Przedmiotem Opcji będzie odbiór i transport odpadów, opisanych w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część oferty). W ramach Opcji może zostać zlecone odbiór i transport wszystkich, niektórych lub jeden rodzaj odpadów wskazany w SWZ (i wycenione przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część oferty). Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone na wartość do 20 % kwoty brutto podanej przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym jako suma szacunkowego wynagrodzenia Wykonawcy za całość odbioru i transportu odpadów. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji będą ceny jednostkowe za odbiór i transport poszczególnych rodzajów odpadów zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część oferty. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: ¬ wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie zwiększenia ilości odpadów ponad wielkości określone w Opisie Przedmiotu Zamówienia, - powierzenia Zamawiającemu nowych zadań publicznych. Skorzystanie z prawa opcji następuje w formie doręczenie wykonawcy dodatkowego zlecenia wykonywania usług. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 9 A, który stanowi załącznik do SWZ. Modyfikacja udzielonego zamówienia poprzez zwiększenie zakresu oraz wynagrodzenia objętych umową nr 168/2024/UGiM z dnia 31.12.2024 r. Zmiana wynagrodzenia maksymalnego z kwoty brutto 626286,60 zł do kwoty brutto 663863,80 zł, w oparciu o zapisy ustawy PZP ¬ art.455 ust. 1 pkt 3.
Interne Kennung: ZP.271.2.15.2024
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opis: części 1 zamówienia - usługa odbioru dodatkowej ilości odpadów komunalnych z nieruchomości położonych na terenie Gminy i Miasta Odolanów, w wyniku czego zmianie ulegnie całkowite maksymalne wynagrodzenie Wykonawcy zapisane w umowie nr 168/2024/UGiM z dnia 31.12.2024 r. Wynagrodzenie maksymalne objęte umową zostaje zwiększone z kwoty 626286,60 zł brutto, w oparciu o zapisy ustawy PZP - art. 455 ust.1 pkt 3. Powód modyfikacji: Wniesienie przez Wykonawcę odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej (dalej KIO) na rozstrzygnięcie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na odbiór odpadów komunalnych na kolejny rok (dotyczy części 1 zamówienia), co wiąże się z zakazem zawarcia umowy. W wyniku wniesienia odwołania strony umowy wydłużyły termin jej wykonania na okres dwóch tygodni tj. do dnia 14 stycznia 2026 r. Ceny jednostkowe za odbiór odpadów pozostają niezmienne i są określone w ofercie Wykonawcy (załącznik nr 3 do umowy). Strony ustaliły, że maksymalne wynagrodzenie Wykonawcy z tytułu aneksu będzie podwyższone o kwotę 37577,20 zł brutto zawierającą 8 % podatku vat. W umowie nr 168/2024/UGiM wprowadza się następujące zmiany: 1) Paragraf 2 ust.1 otrzymuje brzmienie: "1.Niniejsza umowa zostaje zawarta na okres od dnia 1 stycznia 2025 r. do dnia 14 stycznia 2026 r." 2) Paragraf 9 ust.6 otrzymuje brzmienie: "Wynagrodzenie maksymalne Wykonawcy z tytułu wykonania umowy ustala się na łączną kwotę nie większą niż 663863,80 zł brutto (słownie: sześćset sześćdziesiąt trzy tysiące osiemset sześćdziesiąt trzy złote 80/100) zawierającą 8% podatek vat."
Interne Kennung: LOT-0001