See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zimowe utrzymanie jezdni ulic na terenie miasta Chorzowa”
Beschreibung: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia klasycznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i n. ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) [zwanej dalej także ustawą PZP lub ustawą] oraz zgodnie z wymogami określonymi w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”. 2. Na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający informuje, że w związku z ustawowym i statutowym obowiązkiem prowadzenia letniego i zimowego utrzymania nawierzchni jezdni ulic będących w Zarządzie MZUiM w Chorzowie, zamierza udzielić zamówienia na świadczenie powyższych usług w dwóch częściach, z których każda stanowić będzie przedmiot odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, tj.: 1) letnie oczyszczanie nawierzchni jezdni ulic – zamówienie zostało udzielone w dniu 29.04.2025 r. 2) zimowe utrzymanie nawierzchni jezdni ulic – stanowiące przedmiot niniejszego postępowania Zgodnie z art. 32 ust. 4 PZP, jeżeli Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania, wartością zamówienia jest łączna wartość poszczególnych części. Szacunkowa wartość każdej z ww. części, a tym samym całego zamówienia przekracza progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy PZP. Opis przedmiotu zamówienia 1. Przedmiotem aktualnie udzielanego zamówienia jest zimowe utrzymanie jezdni ulic o pow. 1 175 844,87 m2 będących w Zarządzie MZUiM w sezonach zimowych 2025/2026 i 2026/2027. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje załączniki nr 4, 4a, 4b, 5, 6 do SWZ. 3. Wspólny słownik zamówień (CPV): 90600000-3 Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane 90611000-3 Usługi sprzątania ulic 90612000-0 Usługi zamiatania ulic 90620000-9 Usługi odśnieżania 90630000-2 Usługi usuwania oblodzenia 4. Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty wariantowej. 5. UWAGI OGÓLNE DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1) Zamawiający nakłada na Wykonawcę obowiązki w zakresie: a) selektywnego zbierania, selektywnego wywozu, zgodnie z wymogami prawa, zagospodarowania odpadów, które na nieruchomościach, objętych utrzymaniem będą się pojawiać lub będą powstałe w wyniku działań wynikających lub związanych z realizacją umowy o zamówienie; b) gospodarowania odpadami komunalnymi zbieranymi z nieruchomości objętych utrzymaniem – w zakresie w jakim stanowi to obowiązek faktycznie władającego nieruchomością – Wykonawca zobowiązany jest realizować w sposób określony w obowiązujących przepisach prawa. 2) W ramach wykonywania usługi należy stosować się do przepisów zawartych w szczegółowych zakresach usług zawartych w Załącznikach nr 4, 4a i 4b, 5 i 6 do niniejszej Specyfikacji. Termin wykonania zamówienia 1. Od 01.11.2025 r. - lub od daty zawarcia umowy, jeżeli zawarcie umowy nastąpi po 01.11.2025 r. - do 31.03.2027 r., przy czym usługi objęte Umową realizowane będą w następujących terminach: 1) Sezon zimowy 2025/2026: od 01.11.2025 r. - lub od daty zawarcia umowy, jeżeli zawarcie umowy nastąpi po 01.11.2025 r. - do 31.03.2026 r. 2) Sezon zimowy 2026/2027: od 01.11.2026 r. do 31.03.2027 r. Wskazanie daty wykonania umowy jest uzasadnione obiektywną przyczyną. (zgodnie z art. 436 ust. 1 ustawy PZP): - zgodnie ze stosowanymi Szczegółowymi Specyfikacjami Technicznymi świadczenie usługi zimowego utrzymania nawierzchni jezdni ulic na terenie Chorzowa w zakresie tzw. biernej i czynnej „akcji zima” rozpoczyna się 01.11 każdego roku a kończy się 31.03 następnego roku. 2. Wznowienia: Zamawiający, w trakcie trwania Umowy, przewiduje możliwość zlecenia Wykonawcy wznowienia, określonego w art. 31 ust 2 ustawy PZP, które polegać będzie na powierzeniu Wykonawcy do dalszej realizacji Przedmiotu Umowy na kolejne sezony zimowe, pod warunkiem należytego wykonania usług będących Przedmiotem Umowy, potwierdzonego podpisanymi przez obie Strony Protokołami odbioru usług. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania ze wznowienia dwukrotnie w czasie trwania Umowy. Termin obowiązywania Umowy, w przypadku skorzystania przez Zamawiającego ze wznowienia wynosi: 1) w przypadku uruchomienia pierwszego wznowienia: od 01.11.2025 r. do 31.03.2028 r., przy czym usługi objęte pierwszym wznowieniem realizowane będą w terminie od 01.11.2027 r. do 31.03.2028 r. (sezon zimowy 2027/2028); 2) w przypadku uruchomienia drugiego wznowienia: od 01.11.2025 r. do 31.03.2029 r., przy czym usługi objęte drugim wznowieniem realizowane będą w terminie od 01.11.2028 r. do 31.03.2029 r. (sezon zimowy 2028/2029). Warunkiem uruchomienia drugiego wznowienia jest skorzystanie przez Zamawiającego z prawa powierzenia Wykonawcy do realizacji usług w ramach pierwszego wznowienia. Skorzystanie ze wznowienia zamówienia stanowi uprawnienie Zamawiającego i uzależnione będzie od jego potrzeb. Uprawnienie Zamawiającego do wznowienia zamówienia nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku do skorzystania z niego, natomiast po stronie Wykonawcy nie stanowi podstawy do wystąpienia do Zamawiającego z roszczeniem o wznowienie zamówienia. Do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego w ramach wykonania wznowienia zamówienia mają w całości zastosowanie wszystkie postanowienia Projektowanych postanowień umowy, w tym te dotyczące wynagrodzenia, z uwzględnieniem zapisów o waloryzacji wynagrodzenia oraz innych dopuszczalnych zmian umowy. Wznowienie zamówienia nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. Szczegóły dotyczące wznowień znajdują się w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 307519-2025
Interne Kennung: ZP.26.1.11.2025.SC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90611000 Straßenreinigung, 90612000 Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung, 90630000 Glatteisbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem aktualnie udzielanego zamówienia jest zimowe utrzymanie jezdni ulic o pow. 1 175 844,87 m2 będących w Zarządzie MZUiM w sezonach zimowych 2025/2026 i 2026/2027. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje załączniki nr 4, 4a, 4b, 5, 6 do SWZ. 3. Wspólny słownik zamówień (CPV): 90600000-3 Usługi sprzątania oraz usługi sanitarne na obszarach miejskich lub wiejskich oraz usługi powiązane 90611000-3 Usługi sprzątania ulic 90612000-0 Usługi zamiatania ulic 90620000-9 Usługi odśnieżania 90630000-2 Usługi usuwania oblodzenia 4. Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty wariantowej. 5. UWAGI OGÓLNE DOTYCZĄCE REALIZACJI PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA: 1) Zamawiający nakłada na Wykonawcę obowiązki w zakresie: a) selektywnego zbierania, selektywnego wywozu, zgodnie z wymogami prawa, zagospodarowania odpadów, które na nieruchomościach, objętych utrzymaniem będą się pojawiać lub będą powstałe w wyniku działań wynikających lub związanych z realizacją umowy o zamówienie; b) gospodarowania odpadami komunalnymi zbieranymi z nieruchomości objętych utrzymaniem – w zakresie w jakim stanowi to obowiązek faktycznie władającego nieruchomością – Wykonawca zobowiązany jest realizować w sposób określony w obowiązujących przepisach prawa. 2) W ramach wykonywania usługi należy stosować się do przepisów zawartych w szczegółowych zakresach usług zawartych w Załącznikach nr 4, 4a i 4b, 5 i 6 do niniejszej Specyfikacji
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający, w trakcie trwania Umowy, przewiduje możliwość zlecenia Wykonawcy wznowienia, określonego w art. 31 ust 2 ustawy PZP, które polegać będzie na powierzeniu Wykonawcy do dalszej realizacji Przedmiotu Umowy na kolejne sezony zimowe, pod warunkiem należytego wykonania usług będących Przedmiotem Umowy, potwierdzonego podpisanymi przez obie Strony Protokołami odbioru usług. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania ze wznowienia dwukrotnie w czasie trwania Umowy. Termin obowiązywania Umowy, w przypadku skorzystania przez Zamawiającego ze wznowienia wynosi: 1) w przypadku uruchomienia pierwszego wznowienia: od 01.11.2025 r. do 31.03.2028 r., przy czym usługi objęte pierwszym wznowieniem realizowane będą w terminie od 01.11.2027 r. do 31.03.2028 r. (sezon zimowy 2027/2028); 2) w przypadku uruchomienia drugiego wznowienia: od 01.11.2025 r. do 31.03.2029 r., przy czym usługi objęte drugim wznowieniem realizowane będą w terminie od 01.11.2028 r. do 31.03.2029 r. (sezon zimowy 2028/2029). Warunkiem uruchomienia drugiego wznowienia jest skorzystanie przez Zamawiającego z prawa powierzenia Wykonawcy do realizacji usług w ramach pierwszego wznowienia. Skorzystanie ze wznowienia zamówienia stanowi uprawnienie Zamawiającego i uzależnione będzie od jego potrzeb. Uprawnienie Zamawiającego do wznowienia zamówienia nie rodzi po stronie Zamawiającego obowiązku do skorzystania z niego, natomiast po stronie Wykonawcy nie stanowi podstawy do wystąpienia do Zamawiającego z roszczeniem o wznowienie zamówienia. Do praw i obowiązków Wykonawcy oraz Zamawiającego w ramach wykonania wznowienia zamówienia mają w całości zastosowanie wszystkie postanowienia Projektowanych postanowień umowy, w tym te dotyczące wynagrodzenia, z uwzględnieniem zapisów o waloryzacji wynagrodzenia oraz innych dopuszczalnych zmian umowy. Wznowienie zamówienia nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do Umowy. Szczegóły dotyczące wznowień znajdują się w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 3 do SWZ.