See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy artykułów spożywczych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich: Federacji Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Kościoła Starokatolickiego w RP w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2024.
Vorherige Bekanntmachung: 457874-2024
Interne Kennung: 240/2024/C
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 2) pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli umocowanie tej osoby do reprezentowania podmiotu nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1 powyżej, 3) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – pełnomocnictwa do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2. Postanowienia ust. 1 pkt 1 i 2 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 4. Niezależnie od podstaw wykluczenia, określonych w warunkach przetargu, Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, który stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 5. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ustępie poprzednim, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4b do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
5. Los
Los: LOT-0013
Titel: Zadanie częściowe nr 13 - dostawy szynki drobiowej
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 13 – dostawy szynki drobiowej do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 950,7392 tony (jeden tysiąc dziewięćset pięćdziesiąt ton, siedemset trzydzieści dziewięć kilogramów i dwieście gramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 967,3344 tony (dziewięćset sześćdziesiąt siedem ton, trzysta trzydzieści cztery kilogramy i czterysta gramów), Caritas Polska 393,9840 tony (trzysta dziewięćdziesiąt trzy tony i dziewięćset osiemdziesiąt cztery kilogramy), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 326,0736 tony (trzysta dwadzieścia sześć ton, siedemdziesiąt trzy kilogramy i sześćset gramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 148,2624 tony (sto czterdzieści osiem ton, dwieście sześćdziesiąt dwa kilogramy i czterysta gramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 115,0848 tony (sto piętnaście ton, osiemdziesiąt cztery kilogramy i osiemset gramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 13 - dostawy szynki drobiowej
Haupteinstufung (cpv): 15131500 Geflügelerzeugnisse
Los: LOT-0014
Titel: Zadanie częściowe nr 14 - dostawy pasztetu wieprzowego
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 14 - dostawy pasztetu wieprzowego do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 833,1648 tony (osiemset trzydzieści trzy tony, sto sześćdziesiąt cztery kilogramy i osiemset gramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 412,8384 tony (czterysta dwanaście ton, osiemset trzydzieści osiem kilogramów i czterysta gramów), Caritas Polska 168,2304 tony (sto sześćdziesiąt osiem ton, dwieście trzydzieści kilogramów i czterysta gramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 139,2768 tony (sto trzydzieści dziewięć ton, dwieście siedemdziesiąt sześć kilogramów i osiemset gramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 63,3984 tony (sześćdziesiąt trzy tony, trzysta dziewięćdziesiąt osiem kilogramów i czterysta gramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 49,4208 tony (czterdzieści dziewięć ton, czterysta dwadzieścia kilogramów i osiemset gramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 14 - dostawy pasztetu wieprzowego
Haupteinstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Los: LOT-0015
Titel: Zadanie częściowe nr 15 - dostawy szprota w oleju
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 15 - dostawy szprota w oleju do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 106,0064 tony (jeden tysiąc sto sześć ton, sześć kilogramów i czterysta gramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 548,3520 tony (pięćset czterdzieści osiem ton i trzysta pięćdziesiąt dwa kilogramy), Caritas Polska 223,2576 tony (dwieście dwadzieścia trzy tony, dwieście pięćdziesiąt siedem kilogramów i sześćset gramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 184,5792 tony (sto osiemdziesiąt cztery tony, pięćset siedemdziesiąt dziewięć kilogramów i dwieście gramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 84,2112 tony (osiemdziesiąt cztery tony, dwieście jedenaście kilogramów i dwieście gramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 65,6064 tony (sześćdziesiąt pięć ton, sześćset sześć kilogramów i czterysta gramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 15 - dostawy szprota w oleju
Haupteinstufung (cpv): 15240000 Fischkonserven oder Dosenfisch und anders zubereiteter oder haltbar gemachter Fisch
Los: LOT-0016
Titel: Zadanie częściowe nr 16 - dostawy cukru białego
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 16 – dostawy cukru białego do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 5 202,000 tony (pięć tysięcy dwieście dwie tony), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 2 579,760 tony (dwa tysiące pięćset siedemdziesiąt dziewięć ton i siedemset sześćdziesiąt kilogramów), Caritas Polska 1 050,480 tony (jeden tysiąc pięćdziesiąt ton i czterysta osiemdziesiąt kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 869,040 ton (osiemset sześćdziesiąt dziewięć ton i czterdzieści kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 395,280 tony (trzysta dziewięćdziesiąt pięć ton i dwieście osiemdziesiąt kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 307,440 tony (trzysta siedem ton i czterysta czterdzieści kilogramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 16 - dostawy cukru białego
Haupteinstufung (cpv): 15831200 Weißzucker
Los: LOT-0017
Titel: Zadanie częściowe nr 17 - dostawy miodu nektarowego wielokwiatowego
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 17 – dostawy miodu nektarowego wielokwiatowego do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 041,450 tony (jeden tysiąc czterdzieści jeden ton i czterysta pięćdziesiąt kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 516,220 tony (pięćset szesnaście ton i dwieście dwadzieścia kilogramów), Caritas Polska 210,410 tony (dwieście dziesięć ton i czterysta dziesięć kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 173,840 ton (sto siedemdziesiąt trzy tony i osiemset czterdzieści kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 79,500 tony (siedemdziesiąt dziewięć ton i pięćset kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 61,480 tony (sześćdziesiąt jeden ton i czterysta osiemdziesiąt kilogramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 17 - dostawy miodu nektarowego wielokwiatowego
Haupteinstufung (cpv): 03142100 Naturhonig