See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy artykułów spożywczych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2024
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich: Federacji Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Kościoła Starokatolickiego w RP w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2024.
Vorherige Bekanntmachung: 457874-2024
Interne Kennung: 240/2024/C
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 2) pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli umocowanie tej osoby do reprezentowania podmiotu nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1 powyżej, 3) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – pełnomocnictwa do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2. Postanowienia ust. 1 pkt 1 i 2 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 4. Niezależnie od podstaw wykluczenia, określonych w warunkach przetargu, Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, który stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1, 3, ust. 6 lit. a)–e), ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 i 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich lub osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem podmiotu, o którym mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. 5. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ustępie poprzednim, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4b do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
5. Los
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie częściowe nr 7 - dostawy płatków owsianych
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 7 - dostawy płatków owsianych do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 950,690 tony (jeden tysiąc dziewięćset pięćdziesiąt ton i sześćset dziewięćdziesiąt kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 967,260 tony (dziewięćset sześćdziesiąt siedem ton i dwieście sześćdziesiąt kilogramów), Caritas Polska 393,960 tony (trzysta dziewięćdziesiąt trzy tony i dziewięćset sześćdziesiąt kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 325,850 tony (trzysta dwadzieścia pięć ton i osiemset pięćdziesiąt kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 148,470 tony (sto czterdzieści osiem ton i czterysta siedemdziesiąt kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 115,150 tony (sto piętnaście ton i sto pięćdziesiąt kilogramów)
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 7 - dostawy płatków owsianych
Haupteinstufung (cpv): 15613380 Haferflocken
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie częściowe nr 8 - dostawy herbatników maślanych
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 8 - dostawy herbatników maślanych do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 780,980 tony (siedemset osiemdziesiąt ton i dziewięćset osiemdziesiąt kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 386,920 tony (trzysta osiemdziesiąt sześć ton i dziewięćset dwadzieścia kilogramów), Caritas Polska 157,760 tony (sto pięćdziesiąt siedem ton i siedemset sześćdziesiąt kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 130,560 tony (sto trzydzieści ton i pięćset sześćdziesiąt kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 59,500 tony (pięćdziesiąt dziewięć ton i pięćset kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 46,240 tony (czterdzieści sześć ton i dwieście czterdzieści kilogramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 8 - dostawy herbatników maślanych
Haupteinstufung (cpv): 15821200 Süßes Gebäck
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie częściowe nr 9 - dostawy kawy zbożowej rozpuszczalnej
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 9 - dostawy kawy zbożowej rozpuszczalnej do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 520,600 tony (pięćset dwadzieścia ton i sześćset kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 258,000 ton (dwieście pięćdziesiąt osiem ton), Caritas Polska 105,200 tony (sto pięć ton i dwieście kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 87,000 ton (osiemdziesiąt siedem ton), Polskiego Czerwonego Krzyża 39,600 tony (trzydzieści dziewięć ton i sześćset kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 30,800 tony (trzydzieści ton i osiemset kilogramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 9 - dostawy kawy zbożowej rozpuszczalnej
Haupteinstufung (cpv): 15861000 Kaffee
Los: LOT-0010
Titel: Zadanie częściowe nr 10 - dostawy mleka UHT
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 10 - dostawy mleka UHT do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 9 101,520 tys. litrów (dziewięć milionów sto jeden tysięcy i pięćset dwadzieścia litrów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 4 513,680 tys. litrów (cztery miliony pięćset trzynaście tysięcy i sześćset osiemdziesiąt litrów), Caritas Polska 1 838,880 tys. litrów (jeden milion osiemset trzydzieści osiem tysięcy i osiemset osiemdziesiąt litrów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 1 519,920 tys. litrów (jeden milion pięćset dziewiętnaście tysięcy i dziewięćset dwadzieścia litrów), Polskiego Czerwonego Krzyża 691,920 tys. litrów (sześćset dziewięćdziesiąt jeden tysięcy i dziewięćset dwadzieścia litrów), Kościoła Starokatolickiego w RP 537,120 tys. litrów (pięćset trzydzieści siedem tysięcy i sto dwadzieścia litrów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 10 - dostawy mleka UHT
Haupteinstufung (cpv): 15511210 UHT-Milch
Los: LOT-0011
Titel: Zadanie częściowe nr 11 - dostawy sera podpuszczkowego dojrzewającego
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 11 – dostawy sera podpuszczkowego dojrzewającego do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 562,000 tony (jeden tysiąc pięćset sześćdziesiąt dwie tony), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 774,000 ton (siedemset siedemdziesiąt cztery tony), Caritas Polska 315,500 tony (trzysta piętnaście ton i pięćset kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 261,000 ton (dwieście sześćdziesiąt jeden ton), Polskiego Czerwonego Krzyża 119,000 ton (sto dziewiętnaście ton), Kościoła Starokatolickiego w RP 92,500 tony (dziewięćdziesiąt dwie tony i pięćset kilogramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 11 - dostawy sera podpuszczkowego dojrzewającego
Haupteinstufung (cpv): 15540000 Käse
Los: LOT-0012
Titel: Zadanie częściowe nr 12 - dostawy szynki wieprzowej mielonej
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 12 – dostawy szynki wieprzowej mielonej do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 950,7392 tony (jeden tysiąc dziewięćset pięćdziesiąt ton, siedemset trzydzieści dziewięć kilogramów i dwieście gramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 967,3344 tony (dziewięćset sześćdziesiąt siedem ton, trzysta trzydzieści cztery kilogramy i czterysta gramów), Caritas Polska 393,9840 tony (trzysta dziewięćdziesiąt trzy tony i dziewięćset osiemdziesiąt cztery kilogramy), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 326,0736 tony (trzysta dwadzieścia sześć ton, siedemdziesiąt trzy kilogramy i sześćset gramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 148,2624 tony (sto czterdzieści osiem ton, dwieście sześćdziesiąt dwa kilogramy i czterysta gramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 115,0848 tony (sto piętnaście ton, osiemdziesiąt cztery kilogramy i osiemset gramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 12 - dostawy szynki wieprzowej mielonej
Haupteinstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Los: LOT-0019
Titel: Zadanie częściowe nr 19 - dostawy fasolki po bretońsku
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 19 - dostawy fasolki po bretońsku do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 2 601,120 tony (dwa tysiące sześćset jeden ton i sto dwadzieścia kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 1 289,760 tony (jeden tysiąc dwieście osiemdziesiąt dziewięć ton i siedemset sześćdziesiąt kilogramów), Caritas Polska 525,600 tony (pięćset dwadzieścia pięć ton i sześćset kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 434,400 tony (czterysta trzydzieści cztery tony i czterysta kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 197,760 tony (sto dziewięćdziesiąt siedem ton i siedemset sześćdziesiąt kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 153,600 tony (sto pięćdziesiąt trzy tony i sześćset kilogramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 19 - dostawy fasolki po bretońsku
Haupteinstufung (cpv): 15331131 Verarbeitete Bohnen