2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wzmocnienie cyberodporności przedsiębiorstwa oraz ciągłości działania w Przedsiębiorstwie Komunalnym w Wieruszowie S.A. Zakup, dostawa i wdrożenie sprzętu informatycznego z oprogramowaniem oraz usług z zakresu cyberbezpieczeństwa zgodnie z wymaganiami dyrektywy NIS2.
Beschreibung: Założeniem projektu jest przede wszystkim poprawa ochrony systemów IT/OT w zakresie cyberbezpieczeństwa. Założone cele zostaną osiągnięte poprzez zakup i modernizację środków technicznych, utworzenie procesów zarządzania bezpieczeństwem oraz podniesienie poziomu świadomości cyberzagrożeń całego personelu przedsiębiorstwa. W ramach tego projektu przewiduję się: • Zakup 2 serwerów w celu utworzenia klastra wysokiej dostępności (HA) oraz wdrożenie i konfiguracja klastra dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup serwera do wykonywania kopii zapasowej wraz z deduplikacją. Dostarczenie do 30.06.2026 • Zakup serwera do zarządzania backupami wdrożenie i konfiguracja serwera. • Zakup i wdrożenie systemu pamięci masowej (storage) wraz z konfiguracją przestrzeni dyskowej i integracją z klastrem dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup biblioteki taśmowej do archiwizacji kopii zapasowych oraz wdrożenie i konfiguracja archiwizacji dostarczenie do 30.06.2026 • Zakup urządzenia NAS jako repozytorium kopii zapasowych oraz wdrożenie i konfiguracja repozytorium backupu dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup 5 punktów dostępowych Wi-Fi oraz wdrożenie i konfiguracja sieci bezprzewodowej z segmentacją dostępu dostarczenie do 30.06.2026. • Usługa segmentacji sieci IT/OT/ICS/IIoT • Zakup 4 urządzeń klasy firewall oraz wdrożenie i konfiguracja polityk bezpieczeństwa, filtracji ruchu i stref IT/OT dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup i uruchomienie rozwiązania do centralnej analizy logów dla infrastruktury bezpieczeństwa (w formie maszyny wirtualnej) oraz wdrożenie i konfiguracja raportowania/monitoringu dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup oprogramowania antywirusowego oraz wdrożenie i konfiguracja polityk ochrony dostarczone do 30.06.2026. • Zakup oprogramowania do ochrony przed ransomware oraz wdrożenie i konfiguracja polityk ochrony dostarczone do 30.06.2026. • Zakup oprogramowania typu EDR oraz wdrożenie i konfiguracja polityk ochrony dostarczone do 30.06.2026. • Zakup i wdrożenie oprogramowania MDM oraz konfiguracja polityk bezpieczeństwa urządzeń końcowych dostarczenie do 30.06.2026. • Wdrożenie oprogramowania klasy SIEM oraz konfiguracja zbierania logów, korelacji zdarzeń i alertowania dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup systemu IDS dla środowiska SCADA/OT oraz wdrożenie i konfiguracja detekcji/anomalii i alertowania dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup oprogramowania typu IPS, konfiguracja i wdrożenie • Zakup 4 zasilaczy awaryjnych (UPS) oraz wdrożenie i konfiguracja podtrzymania zasilania dla infrastruktury krytycznej dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup oprogramowania typu antyspam konfiguracjia i wdrożenie. Dostawa do 30.06.2026 • Usługa hardeningu środowiska IT/OT obejmująca serwery, systemy operacyjne, usługi katalogowe, urządzenia sieciowe oraz polityki bezpieczeństwa • Zakup i montaż 3 szaf rack oraz uporządkowanie montażu i okablowania infrastruktury w szafie dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup licencji systemów serwerowych (dla każdego serwera) oraz instalacja i konfiguracja systemów dostarczenie do 30.06.2026. • Zakup licencji dostępowych użytkowników (CAL) oraz uruchomienie i konfiguracja uprawnień/dostępów dostarczenie do 30.06.2026. • Wdrożenie i integracja usług sieciowych Active Directory z nowym klastrem, dostarczone do 30.06.2026. • Zakup i wdrożenie oprogramowania klasy DLP (ochrona przed wyciekiem danych) oraz konfiguracja polityk kontroli danych, klasyfikacji i raportowania dostarczone do dnia 30.06.2026. • Zakup i wdrożenie systemu klasy IPS (zapobieganie włamaniom) oraz konfiguracja reguł ochrony, profili detekcji i reakcji na zagrożenia do 30.06.2026. • Zakup i wdrożenie systemu do monitorowania infrastruktury IT/OT (serwery, storage, sieć, zasilanie, usługi) oraz konfiguracja dashboardów, alertów i raportowania do 30.06.2026. Podniesienie świadomości cyberzagrożeń i kompetencji personelu poprzez szkolenia: • Przeprowadzenie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa budującego świadomość cyberzagrożeń i sposobów ochrony przed nimi. • Przeprowadzenie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa dla kadry obejmującego wdrażane polityki i procedury SZBI . • Przeprowadzenie praktycznego szkolenia w zakresie cyberochrony sieci OT (zagrożenia, segmentacja, zasady dostępu, reakcja na incydenty). • Przeprowadzenie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa opartego na urządzeniach klasy NGFW (polityki, strefy, filtrowanie, VPN, raportowanie) • Przeprowadzenie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa wdrożonych systemów operacyjnych (hardening, aktualizacje, konta i uprawnienia, logowanie zdarzeń) • Przeprowadzenie szkoleń z zakresu cyberbezpieczeństwa powiązanych z testami socjotechnicznymi weryfikujących świadomość zagrożeń i reakcję personelu • Przeprowadzenie szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa wdrożonego oprogramowania MDM (polityki zgodności, zarządzanie urządzeniami, reakcja na incydenty) Ustanowienie procesów zarządzania bezpieczeństwem i ciągłością działania: • Opracowanie i wdrożenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI), • Utrzymanie, zarządzanie i doskonalenie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji (SZBI) • Wdrożenie i aktualizacja planów odtwarzania po awarii, • Opracowanie, wdrożenie, przegląd, aktualizacja Systemu Zarządzania Ciągłością Działania STI (SZCD) • Utworzenie Systemu zarządzania ciągłości działania STI • Audyt SZBI, audyt SZCD, audyt zgodności KRI/uoKSC przez wykwalifikowanych audytorów, • Doradztwo w zakresie opracowania warunków umów kontraktowych na wdrożenie i utrzymanie infrastruktury w zakresie cyberbezpieczeństwa,
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 32420000 Netzausrüstung, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 42961100 Zugangskontrollsystem, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48820000 Server, 32420000 Netzausrüstung, 48100000 Branchenspezifisches Softwarepaket, 48219400 Transaktionsserversoftwarepaket, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 42961100 Zugangskontrollsystem