129029-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Reinigung von Schulen – Tønder Handelsskole - Udbud af rengøring 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTønder Handelsskole - Udbud af rengøring 2026
BeschreibungServicemægleren A/S har glæden af at bistå Tønder Handelsskole (herefter benævnt "Ordregiver") med udbud af rengøring på dennes adresse i Tønder.Opgaven omfatter rengøring hos Tønder Handelsskole på følgende adresse:Martin Hammerichsvej 3, 6270 TønderOpgaven vedrører udførelse af daglig programmeret rengøring af undervisningslokaler, fællesområder, kantineområder, toiletfaciliteter, m.m.Ordregiveres daglige brugere består hovedsageligt at elever og administrativt personale. Der er omkring 2.500 m2 der dagligt skal gøres rent hos Ordregiver på dennes adresse. Rengøringsopgavens omfang er nærmere beskrevet i bygnings- og lokalefortegnelser med tilhørende tegninger (Bilag C og C1).Specificering af nærværende rengøringsopgave findes i Kravspecificeringen (Bilag B)
Interne Kennung277598398
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et begrænset udbud i henhold til udbudsloven (lov nr. 1564 af 15. december 2015) og består af en indledende prækvalifikationsfase samt en efterfølgende tilbudsfase, hvor de prækvalificerede leverandører inviteres til at afgive tilbud. Ordregiver har valgt ikke at opdele opgaven i delaftaler, idet det vurderes mest hensigtsmæssigt, at én leverandør varetager den samlede rengøringsopgave med henblik på at opnå synergimæssige fordele. På baggrund af objektive og ikke-diskriminerende udvælgelseskriterier vil Ordregiver udvælge et begrænset antal ansøgere, som inviteres til at afgive tilbud.Ordregiver forbeholder sig retten til at afvise tilbud, der indeholder forbehold over for udbudsmaterialets krav og betingelser, ikke er vedlagt den krævede dokumentation samt/eller ikke er modtaget i overensstemmelse med udbudsmaterialets bestemmelser.Yderligere oplysninger om udbudsprocessen fremgår af udbudsbetingelserne, som leverandørerne opfordres til at gennemgå grundigt.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90919300 Reinigung von Schulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste, 90910000 Reinigungsdienste, 90911100 Reinigung von Unterkünften, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung, 90919200 Büroreinigung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenDer indgår diverse optionspriser i udbudsmaterialet, herunder bl.a. optionstimepriser, forskellige serviceydelser og udvidelses- og reduktionspriser. De konkrete optionspriser findes i Bilag B.