129119-2026 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie robót budowlanych w formule Zaprojektuj i wybuduj dla projektu „Utworzenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. Jana Czochralskiego”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie robót budowlanych w formule Zaprojektuj i wybuduj dla projektu „Utworzenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. Jana Czochralskiego”.
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w formule Zaprojektuj i wybuduj dla zadania „Utworzenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo-Technologicznego im. prof. J. Czochralskiego”. 2. Przedmiot zamówienia składa się z jednej części. Szczegółowy zakres oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 1 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia (zwany OPZ) wraz z załącznikami. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego inwestycji, przebudowy i remontu budynku oraz wykonanie wszystkich robót budowlano–instalacyjnych wraz z dostawą mebli, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia wraz ze wszystkimi załącznikami mających na celu stworzenie laboratoriów badawczo-naukowych oraz zapewnienia funkcji biurowo-konferencyjnych, w tym zapewnienie siedziby Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo Technologicznego im. prof. J. Czochralskiego a także wykonanie infrastruktury pomocniczej wraz z zagospodarowaniem terenu. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy, został określony w dokumentacji przetargowej, w szczególności w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) oraz w Części II Projektu umowy. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w imieniu Zamawiającego wszystkie wymagane - zgodnie z obowiązującym prawem do wybudowania, wyposażenia i uruchomienia przedmiotowych obiektów – decyzje, pozwolenia, zezwolenia, warunki techniczne i realizacyjne, porozumienia oraz wypełnić inne niewymienione formalności mając na uwadze zamierzony cel i funkcje planowanego przedsięwzięcia. Dodatkowym celem inwestycji jest minimalizacja kosztów eksploatacyjnych, która musi być uwzględniana przy dobrze środków technicznych (np. wentylacja, ogrzewanie, odzysk ciepła itd.). Obiekty musi spełniać wymagania techniczne jakie muszą spełniać obiekty określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2022.1225 t.j. z dnia 2022.06.09t.j. z późniejszymi zmianami). Nadzór inwestorski: Zamawiający informuje, że nad realizacją przedmiotu zamówienia sprawowany będzie nadzór inwestorski w ramach udzielonego mu pełnomocnictwa, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane. Zamawiający ustanowi Inspektora Nadzoru Inwestorskiego, który będzie wykonywał czynności nadzoru nad realizacją zamówienia, w tym nad etapem projektowania oraz realizacji robót budowlanych. Funkcja Inspektora Nadzoru Inwestorskiego może być pełniona samodzielnie lub łącznie z inną funkcją, w szczególności z funkcją Inżyniera Kontraktu. Wykonawca zobowiązany jest do współpracy z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego oraz do zapewnienia udziału swoich przedstawicieli w czynnościach nadzoru, naradach koordynacyjnych i odbiorach, zgodnie z poleceniami Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji zgodnie z SWZ. 8. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn: „Utworzenie Kujawsko-Pomorskiego Centrum Naukowo Technologicznego im. Jana Czochralskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu 1. Fundusze Europejskie na rzecz wzrostu innowacyjności i konkurencyjności regionu, Cel szczegółowy 1 i. Rozwijanie i wzmacnianie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii, Działanie 1.1 Wzmocnienie potencjału badawczego i innowacji, Schemat: Wsparcie działań strategicznego ośrodka sieciującego i koordynującego procesy powstawania i wykorzystywania infrastruktury niezbędnej do utworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego w regionie programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. 9. Unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 Pzp: Zamawiający przewiduje możliwości unieważnienia postępowania na podstawie art. 257 Pzp w przypadku, gdy środki jakie zamierza przeznaczyć na zamówienie nie zostaną mu przyznane. Zamawiający, zgodnie z art. 139 PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 1. Zamawiający obliguje Wykonawców do odbycia wizji lokalnej terenu budowy przed złożeniem oferty, w celu pozyskania wszelkich danych mogących być przydatnymi do przygotowania oferty oraz realizacji i realizacji oraz rozliczenia przedmiotu umowy. 2. W celu umówienia wizji lokalnej lub zapoznania się z dokumentacją znajdującą się na miejscu u Zamawiającego, należy kontaktować się z osobami wyznaczonymi do komunikowania się z Wykonawcami, tj. Aleksandra Kalocińska-Szumska, tel. 602 576 736, mail: a.szumska@centrumczochralskiego.pl.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung5. Rozwiązania równoważne: 1) We wszystkich zapisach SWZ oraz jej załącznikach, w których wskazane są znaki towarowe, parametry, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę (nazwy producentów lub urządzeń), zgodnie z art. 99 ust. 5 Pzp oraz gdy opisano przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. 2) W przypadku wystąpienia w dokumentacji przetargowej znaków towarowych, nazw własnych, nazw, które odnoszą się do konkretnych producentów dostępnych na rynku, w świetle art. 99 ust. 5 ustawy Pzp należy je traktować jako materiały i urządzenia przykładowe – powołanie się na konkretny produkt nie oznacza konieczności jego zastosowania. Zgodnie z prawem zamówień publicznych można zastosować materiały i rozwiązania równoważne (inne niż opisane lub wynikające z dokumentacji przetargowej), to jest w żadnym stopniu nie obniżające przyjętego standardu i nie pozbawiające użytkownika rozwiązań technicznych ani nie pozbawiających użytkownika żadnych wydajności i funkcjonalności. Pod pojęciem „równoważność” rozwiązania rozumie się zaoferowanie rozwiązania, które posiada co najmniej takie same lub lepsze – opisane daną normą, znakiem towarowym, nazwą, typem- parametry, równoważne pod względem wydajności, wytrzymałości, odporności, bezpieczeństwa, techniczne i funkcjonalne, o tych samych wymiarach i rodzaju materiału. 3) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych – innych niż określone w SWZ – do oferty należy załączyć zestawienie zaproponowanych rozwiązań równoważnych (np. materiałów, urządzeń oraz innych elementów równoważnych z podaniem ich nazwy oraz nazwy ich producenta) i wykazać ich równoważność w stosunku do opisanych w SWZ, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, czyli dokumentów potwierdzających, że zastosowane rozwiązania równoważne spełniają wymogi Zamawiającego (np. opisy, karty katalogowe, karty techniczne). 4) UWAGA! W przypadkach, kiedy w opisie przedmiotu zamówienia oraz dokumentacji projektowej wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, co prowadziłoby do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów, oznacza to, że Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń i jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia. W takich sytuacjach ewentualne wskazania na znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne". 5) W dokumentacji projektowej oraz w przypadku, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a wskazane powyżej odniesienia należy odczytywać z wyrazami „lub równoważne". 6) Pod pojęciem rozwiązań równoważnych Zamawiający rozumie takie urządzenia, które posiadają parametry techniczne i/lub funkcjonalne, nie gorsze niż/ równe do określonych w OPZ oraz dokumentacji projektowej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego urządzenia minimum spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, spełniających kryteria/parametry/cechy funkcjonalne wskazane w OPZ oraz dokumentacji projektowej. 6. W Programie Funkcjonalno-Użytkowym określono minimalne wymagania Zamawiającego w zakresie funkcjonalnym. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania obiektu w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa i higieny pracy, nawet jeżeli konieczne będzie przyjęcie rozwiązań wykraczających poza minimalne wymagania określone w PFU. 7. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i przedłożenia Zamawiającemu koncepcji projektowej. Po uzyskaniu pisemnej akceptacji Zamawiającego dla koncepcji projektowej Wykonawca przystąpi do opracowania kompletnej dokumentacji projektowej na jej podstawie. 10. Zamawiający wymaga załączenia Rozbicia Ceny Ofertowej (RCO) na etapie składania ofert co najmniej na: 1) Faza projektowa: Obejmuje przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwolenia na budowę oraz nadzór autorski. 2) Faza realizacyjna: Obejmuje roboty budowlane, zakupy materiałów, montaż i rozruch. Po podpisaniu umowy Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić Harmonogram rzeczowo-finansowy (HRF) integrujący proces projektowy z realizacją robót. Określać on będzie zakres prac ich ramy czasowe oraz przypisane im wartości finansowe. 11. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania, wykonania i uruchomienia systemu Zarządzania Budynkiem (BMS). System BMS należy zrealizować zgodnie z wymaganiami PFU oraz wytycznymi określonymi w Załączniku nr 3 do OPZ – „BMS – wytyczne”, z zachowaniem obowiązujących przepisów i zasad wiedzy technicznej. 1. Zamawiający obliguje Wykonawców do odbycia wizji lokalnej terenu budowy przed złożeniem oferty, w celu pozyskania wszelkich danych mogących być przydatnymi do przygotowania oferty oraz realizacji i realizacji oraz rozliczenia przedmiotu umowy.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje opcji i wznowień