2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych, które zostały odebrane od osób zamieszkujących na terenie Gminy Janikowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych oraz innych frakcji odpadów zebranych w sposób selektywny w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.), które zostały odebrane od osób zamieszkujących na terenie gminy Janikowo. Odpady gromadzone będą na placu w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Janikowie. Następnie po zgromadzeniu odpowiedniej ilości zostaną przekazane Wykonawcy do transportu i zagospodarowania bezpośrednio do Instalacji Komunalnej zgodnie z art. 29a ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Maksymalna ilość kontenerów jaka może się znajdować na terenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Janikowie to 3 sztuki (Kontenery typu KP-30, tj. stalowe kontenery hakowe o standardowej pojemności nominalnej wynoszącej 30 m sześć.) Wykonawca zobowiązuje się do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych i wydzielenia ze zmieszanych odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t. j. Dz. U. z 2025 r., poz. 733), z rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie poziomów ograniczenia składowania masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji (Dz.U. z 2017r., poz. 2412) oraz z rozporządzeniem Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 3 sierpnia 2021 r. w sprawie sposobu obliczania poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych (Dz. U. z 2021r., poz. 1530).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, niejasności, błędów wykonawca winien przyjąć, że w pierwszej kolejności mają zastosowanie przepisy ustawy Pzp i aktów wykonawczych, a w sprawach nieuregulowanych tą ustawą przepisy Kodeksu cywilnego. 2. Postępowanie z uwagi na wartość zamówienia powyżej progu unijnego na usługi, jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 3. Zgodnie z art. 139 pkt. 1 ustawy Pzp Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zgodnie z art. 126 pkt. 1 ustawy Pzp. Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. 5. Zamawiający nie wymaga w niniejszym postępowaniu przedmiotowych środków dowodowych. 6. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. 8. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 9. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy