129259-2025 - Ergebnis
Polen – Bankdienstleistungen – Udzielenie kredytu długoterminowego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego w wysokości 4.208.826 zł. 2. Kredyt przeznaczony jest na sfinansowanie planowanego deficytu w wysokości 2.287.826,00 zł, oraz spłatę wcześniejszych zobowiązań z tytułu kredytów i pożyczek w wysokości 1.921.000,00 zł. 3. Ustalenia szczegółowe dotyczące przedmiotu zamówienia : 1) kwota kredytu do 4.208.826,00 PLN (słownie: cztery miliony dwieście osiem tysięcy osiemset dwadzieścia sześć zł), 2) termin uruchomienia kredytu : do 31.12.2024 r. 3) spłata rat kapitałowych kwartalnie przez okres 9 lat począwszy od 31.03.2026 r. do 31.12.2034 r. Wysokość rat kapitałowych : - w 2026 roku 4 raty po 100.000,00 zł, - w 2027 roku 4 raty po 100.000,00 zł, - w 2028 roku 4 raty po 100.000,00 zł, - w 2029 roku 4 raty po 100.000,00 zł, - w 2030 roku 4 raty po 100.000,00 zł, - w 2031 roku 2 raty po 100.000,00 zł i 2 raty po 150.000,00 zł, - w 2032 roku 2 raty po 100.000,00 zł i 2 raty po 150.000,00 zł, - w 2033 roku 2 raty po 100.000,00 zł i 2 raty po 150.000,00 zł, - w 2034 roku 3 raty po 200.000,00 zł i 1 rata w wysokości 108.826,00 zł. W przypadku gdy termin płatności przypada na dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy. 4) spłata odsetek od kredytu miesięcznie (do ostatniego dnia miesiąca) począwszy od miesiąca, w którym uruchomiono transzę kredytu. O wysokości odsetek do zapłaty od wykorzystanej części kredytu Bank poinformuje Zamawiającego pisemnie (np. mail, fax), przynajmniej 3 dni przed terminem zapłaty. W przypadku, gdy termin płatności przypada na dzień wolny od pracy za dotrzymanie terminu uważa się następny dzień roboczy. 5) dopuszcza się możliwość nie wykorzystania kredytu w pełnej wysokości bez ponoszenia dodatkowych opłat, 6) uruchomienie kredytu następować będzie w transzach, określenie transz wypłat kredytu oraz terminów postawienia ich do dyspozycji Zamawiającego następować będzie na pisemny wniosek Zamawiającego na 3 dni robocze przed ich uruchomieniem, 7) zamawiający ma prawo dokonać wcześniejszej spłaty kredytu lub jego części bez ponoszenia jakichkolwiek obciążeń z tego tytułu. W przypadku wcześniejszej spłaty części kredytu okres kredytowania pozostaje bez zmian chyba, że Zamawiający złoży odmienną dyspozycję na piśmie. 8) wykonawca uwzględni wydatki już poniesione przez Zamawiającego, 9) proponowana forma zabezpieczenia kredytu : weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy. 10) Wykonawca udzieli karencji w spłacie kredytu do dnia 31.03.2026 r. 4. Załączniki finansowe : 1) Uchwała Nr VI/32/2024 Rady Gminy Przywidz z dnia 16 września 2024 r. w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego, 2) Wykaz banków, w których JST korzysta z kredytów/pożyczek. 3) Na stronie Urzędu Gminy Przywidz zakładka - Budżet znajdują się : a) opinia RIO o projekcie Budżetu i WPF. b) sprawozdania budżetowe (kwartalne), 4) Opublikowano w BIP : a) Uchwała Nr LI/443/2023 z dnia 20 grudnia 2023r. w sprawie uchwalenia budżetu Gminy Przywidz na rok 2024 wraz ze zmianami, b) Uchwała Nr LI/442/2023 z dnia 20 grudnia 2023 r w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2024-2034 wraz ze zmianami. 5) Wniosek do Regionalnej Izby Obrachunkowej o wydanie opinii w sprawie możliwości spłaty przez Gminę Przywidz kredytu długoterminowego w wysokości 4.208.826,00 zł, został złożony w dniu 04.10.2024 r.
Interne Kennung: GK.ZP.271.10.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: udzielenie kredytu długoterminowego