2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa czterech autobusów elektrycznych klasy MAXI wraz z infrastrukturą do ich ładowania
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa czterech fabrycznie nowych autobusów elektrycznych (zeroemisyjnych) klasy MAXI dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. wraz z infrastrukturą do ich ładowania. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do: 1) Dostawa czterech fabrycznie nowych autobusów elektrycznych (zeroemisyjnych) klasy MAXI z napędem elektrycznym dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o.; 2) Dostawa urządzeń, montaż, uruchomienie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową stacji wolnego ładowania autobusów z ładowarkami typu plug-in (2 szt.) wraz z zasilaniem energetycznym z istniejącej stacji transformatorowej zlokalizowanej na terenie zajezdni PKM przy ulicy Michała Drzymały 16 w Czechowicach-Dziedzicach; 3) Dostawa urządzeń, montaż, uruchomienie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową stacji szybkiego ładowania autobusów z ładowarkami pantografowymi (2 szt.) wraz z zasilaniem energetycznym z istniejącej stacji transformatorowej zlokalizowanej na terenie zajezdni PKM przy ulicy Michała Drzymały 16 w Czechowicach-Dziedzicach; 4) Dostawa, montaż i uruchomienie dwustronnych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej. Autobusy, o których mowa w powyżej muszą: 1)spełniać wymagania techniczne określone w Załączniku nr 7 do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia; 2)być fabrycznie nowe, wg definicji z Ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r. (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) niskopodłogowe oraz posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu WE wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. z 2023 r. poz. 1651); 3)muszą odpowiadać parametrom techniczno-eksploatacyjnym określonym w obowiązujących przepisach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.); 4)muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku dostawy, nieeksploatowane i nieużywane do badań, testów, prezentacji lub celów o podobnym charakterze; 5)jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia. Zaprojektowanie i wykonanie wskazanych w dokumentacji przetargowej robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane nastąpi zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym. Program funkcjonalno-użytkowy, o którym mowa w art. 103 ust. 2 ustawy Pzp, stanowi załącznik nr 14 do SWZ. Zaprojektowanie i uzyskanie pozwolenia (jeżeli jest wymagane) na budowę i/lub innych decyzji administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie prac związanych z budową stacji wolnego ładowania autobusów z ładowarkami typu plug-in (2 szt.) oraz stacji szybkiego ładowania autobusów z ładowarkami pantografowymi (2 szt.), o których mowa powyżej wraz z zasilaniem energetycznym oraz ich uruchomieniem, jest po stronie Wykonawcy.
Interne Kennung: UE-01/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.) zwaną w dalszej części ustawą Pzp. W sprawach nieuregulowanych zapisami niniejszej SWZ, stosuje się przepisy wspomnianej ustawy wraz z aktami wykonawczymi do tej ustawy. Postępowanie dotyczy zamówienia sektorowego, którego wartość jest równa lub przekracza progi unijne ogłoszone w drodze obwieszczenia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych z dnia 3 grudnia 2023 r. w sprawie aktualnych progów unijnych, ich równowartości w złotych, równowartości w złotych kwot wyrażonych w euro oraz średniego kursu złotego w stosunku do euro stanowiącego podstawę przeliczania wartości zamówień publicznych lub konkursów. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wszelkie dokumenty bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia znajdują się na stornie prowadzonego postępowania https://platformazakupowa.pl/pn/pkm_czechowice_dziedzice
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse, 31158000 Ladegeräte, 45000000 Bauarbeiten, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa czterech fabrycznie nowych autobusów elektrycznych (zeroemisyjnych) klasy MAXI dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o. wraz z infrastrukturą do ich ładowania. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany do: 1) Dostawa czterech fabrycznie nowych autobusów elektrycznych (zeroemisyjnych) klasy MAXI z napędem elektrycznym dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach Sp. z o.o.; 2) Dostawa urządzeń, montaż, uruchomienie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową stacji wolnego ładowania autobusów z ładowarkami typu plug-in (2 szt.) wraz z zasilaniem energetycznym z istniejącej stacji transformatorowej zlokalizowanej na terenie zajezdni PKM przy ulicy Michała Drzymały 16 w Czechowicach-Dziedzicach; 3) Dostawa urządzeń, montaż, uruchomienie i wykonanie robót budowlanych związanych z budową stacji szybkiego ładowania autobusów z ładowarkami pantografowymi (2 szt.) wraz z zasilaniem energetycznym z istniejącej stacji transformatorowej zlokalizowanej na terenie zajezdni PKM przy ulicy Michała Drzymały 16 w Czechowicach-Dziedzicach; 4) Dostawa, montaż i uruchomienie dwustronnych tablic dynamicznej informacji pasażerskiej. Autobusy, o których mowa powyżej muszą: 1) spełniać wymagania techniczne określone w Załączniku nr 7 do SWZ Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia; 2) być fabrycznie nowe, wg definicji z Ustawy Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r. (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251 ze zm.) niskopodłogowe oraz posiadać aktualne świadectwo homologacji typu pojazdu WE wydane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (Dz.U. z 2023 r. poz. 1651); 3) muszą odpowiadać parametrom techniczno-eksploatacyjnym określonym w obowiązujących przepisach określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (t.j. U. z 2024 r. poz. 502 ze zm.); 4) muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku dostawy, nieeksploatowane i nieużywane do badań, testów, prezentacji lub celów o podobnym charakterze; 5) jednej marki, identyczne pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia. Zaprojektowanie i wykonanie wskazanych w dokumentacji przetargowej robót budowlanych w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane nastąpi zgodnie z Programem funkcjonalno-użytkowym. Program funkcjonalno-użytkowy, o którym mowa w art. 103 ust. 2 ustawy Pzp, stanowi załącznik nr 14 do SWZ. Zaprojektowanie i uzyskanie pozwolenia (jeżeli jest wymagane) na budowę i/lub innych decyzji administracyjnych umożliwiających rozpoczęcie prac związanych z budową stacji wolnego ładowania autobusów z ładowarkami typu plug-in (2 szt.) oraz stacji szybkiego ładowania autobusów z ładowarkami pantografowymi (2 szt.), o których mowa powyżej wraz z zasilaniem energetycznym oraz ich uruchomieniem, jest po stronie Wykonawcy.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse, 34144910 Elektrobusse, 31158000 Ladegeräte, 45000000 Bauarbeiten, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten