129984-2026 - Wettbewerb
Polen – Anlegen von Rasen – Koszenie terenów zieleni i poboczy w pasach drogowych miasta Poznania w latach 2026-2027
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Koszenie terenów zieleni i poboczy w pasach drogowych miasta Poznania w latach 2026-2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest koszenie terenów zieleni i poboczy w pasach drogowych miasta Poznania w latach 2026-2027 wraz z rozdrobnieniem w miejscu koszenia lub wygrabieniem i wywozem pokosu. Przedmiot zamówienia został podzielony na 15 części: - część I – Rejon 1 A (Stare Miasto centrum) - część II – Rejon 2 A (Stare Miasto północ) - część III – Rejon 2 B (Stare Miasto północ) - część IV – Rejon 3 A (Jeżyce) - część V – Rejon 3 B (Jeżyce) - część VI – Rejon 3 C (Jeżyce) - część VII – Rejon 4 A (Grunwald) - część VIII – Rejon 4 B (Grunwald) - część IX – Rejon 4C (Grunwald) - część X – Rejon 5 A (Wilda) - część XI – Rejon 6 A (Nowe Miasto) - część XII – Rejon 6 B (Nowe Miasto) - część XIII – Rejon 6 C (Nowe Miasto) - część XIV – Rejon 6 D (Nowe Miasto) - część XV – Rejon 7A (Nowe Miasto północ) Dla każdej części zamówienia przeprowadzone zostanie odrębne postępowanie przy wyborze oferty. Ofertę można złożyć na jedną lub więcej części, jednak nie więcej niż na 4 części (złożenie oferty na większą liczbę części będzie skutkowało jej odrzuceniem w całości). Opis przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty: - kosztorysy ofertowe (załącznik nr 1), - wykaz obiektów dla każdego z rejonów - części zamówienia (załącznik nr 2), - podział miasta Poznania na rejony objęte koszeniem (załącznik nr 3), - mapa wskazująca obszary podlegające koszeniu dostępna pod adresem: https://sip.poznan.pl/sip/zielen2/drz1, - szczegółowe warunki realizacji i odbioru prac opisane zostały we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ, wg którego zostaną zawarte umowy na realizację poszczególnych części zamówienia, - sposób oznakowania miejsca prac w przypadku wykonywania prac wymagających zajęcia części jezdni lub ciągu pieszego bądź rowerowego zawierają schematy organizacji ruchu (załącznik nr 5). Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją usługi objętej przedmiotem zamówienia określone zostały w kosztorysach ofertowych (załącznik nr 1 do SWZ) oraz umowie (załącznik nr 4 do SWZ). Termin wykonania zamówienia: W zakresie koszenie podstawowego i interwencyjnego: od dnia podpisania umowy do 30 listopada 2027 r.
Interne Kennung: DZ.PZ.341.18.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl. Szczegółowe informacje dotyczące środków komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami oraz wymagania techniczne dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej zostały określone w SWZ. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca” na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa „Regulamin Platformy e-Zamówienia”, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce „Centrum Pomocy”. Szczegółowe regulacje dotyczące korespondencji elektronicznej zostały zawarte w SWZ. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl). Warunki udziału w postępowaniu: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 7, 8, 9 i 10 Ustawy, art. 5k Rozporządzenia Rady UE 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp. Wykonawca składa wraz z ofertą, tj. z interaktywnym „Formularzem ofertowym”, dokumenty podpisane zgodnie z wymogami pkt 11.B SWZ: 1) wypełniony i opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym formularz JEDZ - wzór: załącznik nr 6 do SWZ; 2) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 7a do SWZ); 3) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym zobowiązanie do udostępnienia zasobów (wzór: załącznik nr 8 do SWZ) lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami podmiotów je udostępniających (jeżeli dotyczy); 4) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (wzór: załącznik nr 7b do SWZ) – jeżeli dotyczy; 5) wypełnione i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym oświadczenie dot. podziału prac realizowanych przez podmioty występujące wspólnie- wzór: załącznik nr 9 do SWZ (jeżeli dotyczy); 6) Wypełniony kosztorys ofertowy sporządzony w oparciu o załącznik nr 1 do SWZ. Wycena polega na każdorazowym wpisaniu przez Wykonawcę cen jednostkowych usług obejmujących koszty wykonania wszelkich czynności określonych w pkt 16 SWZ do kolumny pn. „Cena jedn.” lub „Cena” oraz wartości iloczynu ilości i ceny jednostkowej do kolumny pn. „Wartość” kosztorysu ofertowego wycenianego przez Wykonawcę. Ceny jednostkowe i wartość należy podawać w zaokrągleniu do pełnych groszy, czyli do dwóch miejsc po przecinku, przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się, a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1 grosza. Zamawiający wymaga podania cen jednostkowych jako wartości dodatnich i informuje, że w przypadku braku wyceny danej pozycji lub podania wartości 0 zł, oferta podlegała będzie odrzuceniu, z zastrzeżeniem postanowień art. 223 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający nie będzie korygował pozycji, dla których nie podano wyceny lub podano wartość 0, na podstawie cen wskazanych przez Wykonawcę w kosztorysach ofertowych na pozostałe części zamówienia. Zamawiający nie wymaga wyceny pozycji posiadających w kosztorysach obmiar 0. Ofertę można złożyć na jedną lub więcej części, jednak nie więcej niż na 4 części (złożenie oferty na większą liczbę części będzie skutkowało jej odrzuceniem w całości). Termin związania ofertą: do dnia 23 czerwca 2026 r. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej. Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że: a) posiada odpowiednie doświadczenie zawodowe, tj. w przypadku ubiegania się o jedną lub więcej części zamówienia, wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, należycie min. trzy usługi, z których każda: - polegała na przeprowadzeniu koszenia terenu zieleni w miejscach ogólnodostępnych na łącznej powierzchni min. 700 arów, - została wykonana w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego (za sezon wegetacyjny przyjmuje się okres od 1 kwietnia do 30 listopada każdego roku), - obejmowała prace w przeważającym zakresie wykonane przy użyciu kosiarek mechanicznych nierotacyjnych z mieleniem pokosu, - została wykonana w ramach jednej umowy; b) dysponuje zespołem, w skład którego wchodzi 1 brygadzista posiadający 3-letnie doświadczenie w wykonywaniu obowiązków brygadzisty (osoby pełniącej nadzór nad pracami) w branży związanej z utrzymaniem zieleni, w tym koszeniem; warunek dotyczy wszystkich części (rejonów); ten sam brygadzista może być wskazany maksymalnie w 2 różnych częściach (rejonach).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77314100 Anlegen von Rasen
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: Koszenie terenów zieleni i poboczy w pasach drogowych miasta Poznania
Beschreibung: Zgodnie z treścią punktu 2.1 ogłoszenia
Interne Kennung: CZĘŚĆ I - rejon 1 A - Stare Miasto centrum
Los: LOT-0009
Interne Kennung: CZĘŚĆ II – Rejon 2 A - Stare Miasto północ
Los: LOT-0010
Interne Kennung: CZĘŚĆ III – Rejon 2 B - Stare Miasto północ
Los: LOT-0011
Interne Kennung: CZĘŚĆ IV – Rejon 3 A - Jeżyce
Los: LOT-0012
Interne Kennung: CZĘŚĆ V – Rejon 3 B - Jeżyce
Los: LOT-0013
Interne Kennung: CZĘŚĆ VI – Rejon 3 C - Jeżyce
Los: LOT-0014
Interne Kennung: CZĘŚĆ VII – Rejon 4 A - Grunwald
Los: LOT-0015
Interne Kennung: CZĘŚĆ VIII – Rejon 4 B - Grunwald
Los: LOT-0016
Interne Kennung: CZĘŚĆ IX – Rejon 4C - Grunwald
Los: LOT-0017
Interne Kennung: CZĘŚĆ X – Rejon 5 A - Wilda
Los: LOT-0018
Interne Kennung: CZĘŚĆ XI – Rejon 6 A - Nowe Miasto
Los: LOT-0019
Interne Kennung: CZĘŚĆ XII – Rejon 6 B - Nowe Miasto
Los: LOT-0020
Interne Kennung: CZĘŚĆ XIII – Rejon 6 C - Nowe Miasto
Los: LOT-0021
Interne Kennung: CZĘŚĆ XIV – Rejon 6 D - Nowe Miasto
Los: LOT-0022
Interne Kennung: CZĘŚĆ XV – Rejon 7A - Nowe Miasto północ