See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bekendtgørelse om indgået kontrakt - Indkøb af forsikringer til Aarhus Kommune
Beschreibung: Aarhus Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringDelaftale 2: MotorkøretøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 271035849
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Aarhus Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Delaftale 1: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringDelaftale 2: MotorkøretøjsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Property Forsikring, Aarhus Kommune
Beschreibung: Aarhus Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Property Forsikring.Denne delaftale omfatter to forsikringsaftaler:Police 1: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringPolice 2: Bygning, udlejningsejendommeDer skal afgives tilbud på begge policer/forsikringer under denne delaftale.
Interne Kennung: 252189187-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmaterialet.
Los: LOT-0002
Titel: Motorkøretøjsforsikring, Aarhus Kommune
Beschreibung: Aarhus Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 252190741-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen