2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Bytowskiego Centrum Kultury
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa Bytowskiego Centrum Kultury, położonego w granicach historycznego układu urbanistycznego miasta Bytowa, wpisanego do rejestru zabytków woj. pomorskiego decyzją z dnia 05.09.1956r. nr 26 pod poz. A-62, polegająca na: a) rozbiórce istniejących budynków stanowiących siedzibę Bytowskiego Centrum Kultury, b) budowie Bytowskiego Centrum Kultury w postaci kompleksu dwóch budynków: budynku A- widowiskowego oraz budynku B- dydaktycznego z wyłączeniem wyposażenia ruchomego (np. mebli, sprzętu biurowego, sprzętu AGD), c) zagospodarowaniu terenu wokół wybudowanych obiektów bez wykonania nasadzeń oraz elementów pszczelarskich. Inwestycja realizowana zostanie w oparciu o aktualną na dzień wszczęcia postępowania przetargowego decyzję Starosty Bytowskiego o pozwoleniu na budowę Nr 290/20105/M z dnia 05.08.2015 r., zmienioną decyzją Nr 432/2023/M z dnia 14.12.2023 r. Zakres robót obejmuje m.in.: a) roboty wyburzeniowe istniejącego budynku i usunięcie gruzu; b) wykonanie badań archeologicznych wraz z niezbędną dokumentacją, wynikających z decyzji Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Nr ARD.5161.97.2019.KP z dnia 26.09.2019 r.; c) roboty ogólnobudowlane związane z budową budynków; d) wykonanie instalacji elektrycznych zewnętrznych; e) wykonanie instalacji elektrycznych wewnętrznych m.in.: oświetleniowych, zasilania, alarmowych, nagłośnieniowych, elektronicznej obsługi klienta, sieci strukturalnej, oświetlenia technologicznego; f) wykonanie przyłączy instalacji wody, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz instalacji ciepła niskich parametrów; g) wykonanie wewnętrznej instalacji wody, hydrantowej ppoż., kanalizacji sanitarnej i deszczowej; h) wykonanie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepła technologicznego; i) wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji; j) wykonanie technologii kawiarni; k) wykonanie technologii kinowej wraz z akustyką, oświetlenia scenicznego, wysłon, kurtyny; l) wykonanie aktualizacji projektu budowlano-wykonawczego „Przebudowa sieci telekomunikacyjnej Orange Polska S. A. w rejonie Bytowskiego Centrum Kultury przy ul. Wojska Polskiego w Bytowie” wraz z wykonaniem robót budowlanych; m) dokonanie aktualizacji lub ponowne uzyskanie wymaganych uzgodnień i warunków od operatorów sieci oraz poniesienie opłat związanych z usunięciem kolizji z istniejącą infrastrukturą; n) wykonanie systemu SSP, instalacji PWP; o) wykonanie instalacji fotowoltaicznej; p) odwodnienie wykopów budowlanych za pomocą igłofiltrów w oparciu o przekazaną przez Zamawiającego dokumentację wodnoprawną; q) zagospodarowanie terenu bez wykonania nasadzeń oraz elementów pszczelarskich; r) zgłoszenie zakończenia budowy do właściwego inspektora nadzoru budowlanego i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; s) wykonanie i montaż tablicy informacyjnej o wymiarach 240cm x 120cm zgodnie z załącznikiem do SWZ. Treść do uzgodnienia z Zamawiającym na etapie wykonania. Do obowiązków Wykonawcy należy: a) przejęcie terenu robót; b) zabezpieczenie i wygrodzenie terenu robót; c) wykonanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej zmiany organizacji ruchu na czas prowadzenia robót; d) zlokalizowanie i przygotowanie zaplecza placu budowy wg swoich potrzeb i na swój koszt; e) dostarczenie Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia zgodnie z art. 21a ustawy- Prawo Budowlane; f) dostarczenie harmonogramu rzeczowo-finansowego robót; g) przedłożenie kosztorysu ofertowego; h) dostarczenie oświadczenia kierownika budowy o podjęciu obowiązków wraz z kompletem wymaganych prawem uprawnień i zaświadczeń; i) zapewnienie dozoru mienia na własny koszt; j) zapewnienia na własny koszt poboru energii elektrycznej i wody; k) ponoszenie pełnej odpowiedzialności za stosowanie i bezpieczeństwo wszelkich działań prowadzonych na terenie robót i poza nim, a związanych z wykonywaniem przedmiotu budowy, także w przypadku osób trzecich; l) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót, zaplecza budowy jak i terenów sąsiadujących zajętych lub użytkowanych przez Wykonawcę w tym dokonania na własny koszt renowacji zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prac obiektów, dróg lub ich fragmentów, nawierzchni lub instalacji; m) niezwłoczne informowanie Zamawiającego (inspektora nadzoru inwestorskiego) o problemach technicznych i okolicznościach, które mogą wpłynąć na jakość robót lub termin zakończenia robót; n) dostarczenie Zamawiającemu wszystkich dokumentów niezbędnych celem rozliczenia inwestycji i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie; o) przedstawienie Zamawiającemu do zaakceptowania materiałów wyposażenia itp. przed ich wbudowaniem/zainstalowaniem/montażem. Prace wykończeniowe należy prowadzić zgodnie z załączonymi projektami technicznymi oraz projektem wnętrz. Nazwy własne przyjęte w projekcie służą do opisu parametrów technicznych wymaganych materiałów (wymiary, klasa odporności na ścieranie, kolorystyka, walory estetyczne, itp.). Zamawiający wyraża zgodę na zastosowanie materiałów innych producentów pod warunkiem zapewnienia nie gorszych właściwości technicznych i wizualnych oraz uzgodnienia z Zamawiającym. Szczegółowy zakres robót został zawarty w Załączniku nr 10 do SWZ, tj. w dokumentacji projektowej oraz specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Dołączone przedmiary stanowią materiał pomocniczy do wyceny. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami i normami, na warunkach wskazanych w umowie oraz SWZ. Wykonawca jest zobowiązany do przeszkolenia z obsługi urządzeń i systemów przyszłych użytkowników. Wykonawca jest zobowiązany do opracowania instrukcji bezpieczeństwa pożarowego.
Interne Kennung: BRZ.271.21.2025.AZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45212320 Bauleistungen für Gebäude, die künstlerischen Aufführungen dienen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111300 Abbauarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312200 Installation von Einbruchmeldeanlagen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331210 Installation von Lüftungsanlagen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001