131140-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen – České Budějovice – Haklovy Dvory – kanalizace, 2. etapa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: České Budějovice – Haklovy Dvory – kanalizace, 2. etapa
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je vybudování nových stok dešťové kanalizace, splaškové kanalizace a kanalizačních přípojek. Dále se jedná o přeložku vodovodního řadu a s tím spjaté přepojení stávajících vodovodních přípojek. Součástí předmětu plnění je rovněž rekonstrukce komunikací spočívající v kompletní výměně konstrukčních a asfaltobetonových vrstev vozovky, vybudování jednostranného chodníku a vjezdů ke stávajícím objektům, demontáž stávajícího a vybudování sítě nového veřejného osvětlení. Kanalizace je navržena jako oddílná splašková za účelem odvádění odpadních vod z jednotlivých nemovitostí a dešťové stoky pro odvádění dešťových vod z komunikací a částí nemovitostí. Jedná se o navazující II. etapu, I. etapa bude kompletně dokončena v I. polovině roku 2026. Stavební objekty: SO 000 Objekty přípravy staveniště SO 001 Příprava staveniště SO 100 – Objekty pozemních komunikací vč. propustků SO 101 – Komunikace: Rekonstrukce řeší 3 větve místních komunikací v Haklových Dvorech. V rámci 2. etapy bude řešena rekonstrukce části větve „A“ a vybudování přilehlého jednostranného chodníku. SO 301 Kanalizace splašková SO 301.1 Kanalizace splašková gravitační: V rámci tohoto SO budou vybudovány gravitační splaškové kanalizační stoky. Gravitačními stokami je podchycena většina obce. Oddílná splašková kanalizace svádí odpadní vodu z místní části do třech nejníže ležících míst, odkud bude přečerpávána sérií navržených čerpacích stanic ze západní ČS3 do severní ČS2 a následně společně odváděna na jižní ČS1, z níž je výtlačným potrubím vedena východně na stávající kanalizační síť města ČB (lokalita Zavadilka s odtokem na městskou ČOV). V rámci 2. etapy bude vybudována Stoka S-2 o délce 365,52 m. SO 301.2 Kanalizační splaškové přípojky SO 303 Kanalizace dešťová SO 303.1 Kanalizace dešťová gravitační: V rámci tohoto SO budou vybudovány gravitační dešťové kanalizační stoky. Dešťová kanalizace odvádí dešťové odpadní vody z komunikací a části nemovitostí do recipientu na čtyřech místech – jihovýchodně a jižně do Novohaklovského rybníka, severně a severozápadně do Starohaklovského rybníka. Trasy stok jsou situovány do místních komunikací a stávající trasy odvodňovacího příkopu. V rámci 2. etapy bude vybudována stoka D-2 o délce DN 300 = 89,88 m, DN 400 = 249,28 m. SO 303.2 Kanalizační dešťové přípojky SO 304 Vodovod SO 304. 1 Přeložka vodovodních řadů: Přeložení vodovodu, jehož současná trasa vede po soukromých pozemcích. V rámci 2. etapy dojde k přeložení vodovodního řadu V-2 o délce 328,96 m. SO 304.2 Přepojení vodovodních přípojek SO 400 Elektro a sdělovací objekty SO 401 Veřejné osvětlení: V rámci 2. etapy dojde ke zrušení stávajícího vybudování nového VO v části větve „A“. SO 800 Objekty úpravy území SO 801 Úprava území – ozelenění Součástí předmětu díla je rovněž návrh a projednání dopravně inženýrských opatření. Součástí plnění je rovněž povýsadbová péče. Na plnění veřejné zakázky budou uzavřeny dvě samostatné smlouvy.
Interne Kennung: CB260009
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233140 Straßenarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233160 Pfade und andere ungeteerte Wege, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45314310 Verlegen von Kabeln
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45233140 Straßenarbeiten, 45233160 Pfade und andere ungeteerte Wege, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45314310 Verlegen von Kabeln
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Smlouva o dílo: V souladu s ustanovením § 100 odst. 1 ZZVZ si Objednatel vyhrazuje změnu závazku z této smlouvy spočívající v úpravě doby plnění, a to za následujících podmínek. K zahájení jednání o změně doby plnění dojde na základě pokynu objednatele nebo na základě návrhu zhotovitele. Návrh změny je zhotovitel povinen vyhotovit v rozsahu dle VOP, a v případě, že se jedná o návrh změny ze strany zhotovitele, je povinen jej nejprve projednat s TDS, přičemž kladné stanovisko TDS je podstatnou náležitostí návrhu změny ze strany zhotovitele. Návrh změny je zhotovitel povinen předložit k vyjádření objednateli. Ke změně doby plnění může dojít pouze z následujících důvodů: a) z důvodů vyšší moci, b) z důvodu změny díla dle s dopadem do doby plnění, c) z důvodu prokazatelně nevhodných klimatických podmínek, přičemž nevhodnými klimatickými podmínkami se pro účely tohoto odstavce rozumí takové klimatické podmínky, které dle měření Českého hydrometeorologického ústavu neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn. vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích dle harmonogramu, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem, d) z důvodu průtahů a zdržení ze strany orgánů veřejné moci včetně průtahů v rámci konaného správního či obdobného řízení, avšak za předpokladu, že nevznikly z důvodů na straně Zhotovitele, e) z důvodu průtahů a zdržení ze strany třetích osob, jejichž součinnost je k zhotovení díla třeba a zároveň za jejichž plnění není zhotovitel odpovědný (např. EG.D), avšak za předpokladu, že nevznikly z důvodů na straně zhotovitele (takovým důvodem může být např. nepodání žádosti o zajištění přeložky zařízení distribuční sítě k rukám EG.D bez zbytečného odkladu), f) z důvodu prodlení na straně objednatele, g) z důvodu změny právní úpravy či technických norem, jež si vyžádá změnu v provádění díla, h) v případě nutnosti provést archeologický průzkum dle příslušných právních předpisů v důsledku jehož rozsahu a provedení, respektive bez jehož závěrů není možné pokračovat v provádění díla, i) dojde-li při provádění zemních prací ke zjištění inženýrských sítí nebo jiných podzemních objektů, které nebyly uvedeny, popřípadě byly chybně vyznačeny, v archivních podkladech a projektové dokumentaci předané zhotoviteli v rámci zadávacího řízení, a které významně brání v pokračování prací podle schváleného časového harmonogramu, aniž by bylo možné jejich přeložku či odstranění provést v rámci stávajících termínů. Prodloužení termínu bude vždy předmětem jednání smluvních stran a může být přiznáno pouze v rozsahu prokazatelného faktického zdržení způsobeného překážkou.