2. Verfahren
Verfahren
Titel: SZP/242-268/2024 Dostawa układu kriomagnetycznego z magnesem nadprzewodzącym do badań elektryczno-optycznych, chłodzonego kriochłodziarką w ramach potrzeb Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej.
Beschreibung: SZP/242-268/2024 dostawa układu kriomagnetycznego z magnesem nadprzewodzącym do badań elektryczno-optycznych, chłodzonego kriochłodziarką w ramach potrzeb Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności instalację układu na miejscu przyszłego użytkowania. W ramach instalacji Wykonawca zapewnia trening dla minimum dwóch osób wytypowanych przez Zamawiającego, trwający co najmniej 3 dni robocze. 3. Wykonawca zapewnia co najmniej 12 miesięczną gwarancję obejmującą bezpłatną naprawę oraz dostawę części. 4. Wykonawca dostarczy Zamawiającemu sprzęt wraz z instrukcjami obsługi w języku polskim lub angielskim. 5. Wykonawca zobowiązuje się i zapewnia, iż sprzęt będzie wolny do wad fizycznych i prawnych zgodny ze wszystkimi przepisami, normami i wymaganiami techniczno-eksploatacyjnymi obowiązującymi na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w tym w zakresie bezpieczeństwa produktów oraz oznakowania produktów i ich opakowań oraz posiadać będzie wszelkie wymagane atesty, aprobaty, deklaracje, certyfikaty i podobne dokumenty zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 6. Kod CPV: 42943500-3 – chłodnice z obiegiem. 7. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, Wydział Podstawowych Problemów Techniki, ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27, 50-370 Wrocław, Budynek A-1, pok. 37/11. 8. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 9. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 17.05.2025 r. (90dni). Oferta musi składać się z: 1. formularza ofertowego Wykonawcy – interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia; 2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia; 3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 5 SWZ; 5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 7. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp; 8. opis oferowanego przedmiotu zamówienia – specyfikacji technicznej – pozwalającego stwierdzić zgodność z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi w Załączniku nr 3 do SWZ wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców – Wykonawca składa wraz z Ofertą odpowiednio wypełniony i podpisany Załącznik nr 3 do SWZ OPZ. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku 3 do SWZ OPZ – oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania: „Nazwa, Producent, Model” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: - zdolności do występowania w obrocie gospodarczym Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. - uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. - sytuacji ekonomicznej lub finansowej Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. - zdolności technicznej lub zawodowej Zamawiający stawia warunek w powyższym zakresie. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że zrealizował należycie w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej dwie dostawy układu kriomagnetycznego z magnesem nadprzewodzącym, chłodzonego kriochłodziarką działającą w obiegu zamkniętym, bez cieczy kriogenicznejo wartości nie mniejszej niż 700 000,00 zł netto każda z dostaw. Dla ww. wartości wykazanych przez Wykonawcę w walucie innej niż PLN, Zamawiający przyjmie przelicznik według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego dla danej waluty z dnia wszczęcia niniejszego postępowania (tj. z dnia opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w DUUE).
Interne Kennung: SZP/242-268/2024 Dostawa układu kriomagnetycznego z magnesem nadprzewodzącym do badań elektryczno-optycznych, chłodzonego kriochłodziarką w ramach potrzeb Katedry Fizyki Doświadczalnej Politechniki Wrocławskiej.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42943500 Kreislauf-Kühlanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: LotA