2. Verfahren
Verfahren
Titel: Operační roušky a příslušenství 2025
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky jsou průběžné a opakované dodávky samostatných sterilních operačních roušek, návleků a příslušenství, které budou realizovány na základě dílčích objednávek dle potřeb zadavatele. Operační roušky a další materiál vymezený zadávací dokumentací je určený pro operační sály zadavatele a musí splňovat požadavky nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2017/745 ze dne 5. dubna 2017 o zdravotnických prostředcích, zákona č. 375/2022 Sb. o zdravotnických prostředcích a diagnostických zdravotnických prostředcích in vitro, zákona 22/1997 Sb. o technických požadavcích na výrobky, harmonizované normy ČSN EN 13795-1 (855810) v platném znění a dalších platných předpisů.
Interne Kennung: ÚN 01/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141115 Watte für medizinische Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Cena (ceny) uvedené v Rámcové smlouvě a jejich přílohách se mohou měnit v průběhu trvání smlouvy, a to vlivem změny míry inflace. Pro změnu ceny z důvodu inflace je rozhodná hodnota míry inflace vyjádřená přírůstkem průměrného ročního indexu spotřebitelských cen, vyjadřující procentní změnu průměrné cenové hladiny za poslední kalendářní rok oproti předchozímu průměru kalendářního roku. Zdrojem údajů pro stanovení míry inflace jsou údaje zveřejněné na internetových stránkách Českého statistického úřadu, případně na jiném oficiálním materiálu vydaném Českým statistickým úřadem. Dodavatel může požádat o změnu ceny z důvodu růstu inflace v případě, že se průměrná roční míra inflace zvýší o více jak 8% proti předchozímu roku. Roční mírou se rozumí časové období jednoho kalendářního roku. Pro vyjádření hodnoty míry inflace se rozumí číselná hodnota s jedním desetinným číslem. Současně musí dodavatel předložit doklady, ze kterých je zřejmé, že míra inflace se projevila na jeho vstupních nákladech přímo ovlivňujících cenu dodávaných produktů. Pak může dodavatel požádat o zvýšení ceny o procentní částku přesahující 8%, nejvýše o 5%. Změna ceny je platná po písemném odsouhlasení obou smluvních stran (dodavatel / objednatel) a byl o této změně oboustranně podepsán dodatek ke smlouvě. Účinnost takového dodatku nabývá vložením do registru smluv. Dodavatel může o změnu ceny z důvodu inflace požádat nejdříve po uplynutí druhého roku trvání smlouvy. Objednatel může požádat o změnu ceny z důvodu poklesu inflace v případě, že se průměrná roční míra inflace sníží pod 8 % oproti předchozímu roku. Roční mírou se rozumí časové období jednoho kalendářního roku. Pro vyjádření hodnoty míry inflace se rozumí číselná hodnota s jedním desetinným číslem. Pak se může cena snížit o procentní částku nižší než 8%, nejvýše o 5%. Změna ceny je platná po písemném odsouhlasení obou smluvních stran (dodavatel / objednatel) a byl o této změně oboustranně podepsán dodatek ke smlouvě. Účinnost takového dodatku nabývá vložením do registru smluv. Objednatel může o změnu ceny z důvodu inflace požádat nejdříve po uplynutí druhého roku trvání smlouvy.