2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Iwkowa
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Iwkowa”. Zakres zamówienia polega w szczególności na zapewnieniu przez Wykonawcę: obsługi PSZOK, utrzymaniu czystości i porządku, organizacji selektywnego odbioru dostarczonych przez mieszkańców gminy odpadów, prowadzenia ewidencji odbieranych odpadów, przekazywania sprawozdania Zamawiającemu, sukcesywnym wywozie odpadów z PSZOK, tak aby zapewnić możliwość ciągłego dostarczania odpadów przez mieszkańców i nie dopuścić do przepełnienia się kontenerów, przekazywania do zagospodarowania odpady zgodnie z hierarchią przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości odpadów przeznaczonych do składowania do Regionalnych Instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych wskazanych w Wojewódzkim Planie Gospodarki odpadami Komunalnymi. Szczegółowy zakres usługi, sposób realizacji zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy określa załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i normami, aktualnym poziomem wiedzy technicznej, a także przy dołożeniu należytej staranności. 2. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1-2 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, co najmniej jednej osoby do wykonywania prac w zakresie obsługi pojazdu (np. kierowca) lub obsługi bieżącej zgłoszeń lub sporządzania sprawozdań lub prowadzenia ewidencji. Szczegółowy zakres dotyczący obowiązku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w szczególności kwestii dotyczących sposobu weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określony został w Projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagania wskazanego w punkcie powyżej, w szczególności poprzez zlecenie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy. 3. Zamawiający dopuszcza możliwości realizacji przedmiotowego zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców, których zobowiązany jest wskazać w sekcji D w części II. własnego formularza jednolitego dokumentu (JEDZ-a), o którym mowa w pkt 9.2 SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 723345-2025
Interne Kennung: GKZP.271.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie procedury przyspieszonej: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz.U. z 2024r. poz. 1320 ze zm.) Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Powody uzasadniające pilną potrzebę udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert: 1) Na dokumenty zamówienia i ogłoszenie o zamówieniu opublikowane w dniu 22 sierpnia 2025r. w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej nr 2025/S 160-550317, którego przedmiot zamówienia obejmował między innymi zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie PSZOK na ternie Gminy Iwkowa w terminie od dnia 01.01.2026r. do dnia 31.12.2026r. zostało wniesione odwołanie przez jednego z Wykonawców, po rozpoznaniu którego Krajowa Izba Odwoławcza w Wyroku z dnia 7 października 2025r. Sygn. akt: KIO 3688/25 nakazała Zamawiającemu dopuszczenie możliwości składania ofert częściowych albo wykreślenie z dokumentów zamówienia wszystkich postanowień dotyczących zorganizowania, wyposażenia i prowadzenia PSZOK. Z uwagi na to, że w toczącym się postępowaniu Zamawiający nie dopuszczał podziału zamówienia na części, a w trakcie toczącego się postępowania podział na części jest technicznie niemożliwy, Zamawiający musi wszcząć i przeprowadzić nowe postępowanie powyżej progów unijnych co spowoduje, że nie skrócenie terminu składania ofert może nie pozwolić Zamawiającemu rozpocząć realizacji zamówienia od dnia 01.01.2026r. 2) Zorganizowanie i prowadzenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy jest obowiązkowym zadaniem własnym gminy wynikającym z ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz.U. z 2025r. poz. 733). 3) Wydłużenie terminu rozpoznania odwołania w Krajowej Izbie Odwoławczej ponad ustawowy termin do rozpatrzenia sprawy. 4) W wyniku uwzględnienia odwołania przez KIO w terminach przekraczających czas na rozpatrzenie odwołania, a także powodu zachowania konieczności funkcjonowania systemu zagospodarowania odpadów od mieszkańców przy zachowaniu poziomu recyklingu na tożsamym lub wyższym poziomie zachodzi konieczność szybszego przeprowadzenia postępowania o udzielenia zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego.
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze zamówienie publiczne udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 i nast. ustawy Pzp. 2. W niniejszym postępowaniu zostanie zastosowana procedura, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Zamawiający na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi pn. „Zorganizowanie, wyposażenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) na terenie Gminy Iwkowa”. Zakres zamówienia polega w szczególności na zapewnieniu przez Wykonawcę: obsługi PSZOK, utrzymaniu czystości i porządku, organizacji selektywnego odbioru dostarczonych przez mieszkańców gminy odpadów, prowadzenia ewidencji odbieranych odpadów, przekazywania sprawozdania Zamawiającemu, sukcesywnym wywozie odpadów z PSZOK, tak aby zapewnić możliwość ciągłego dostarczania odpadów przez mieszkańców i nie dopuścić do przepełnienia się kontenerów, przekazywania do zagospodarowania odpady zgodnie z hierarchią przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości odpadów przeznaczonych do składowania do Regionalnych Instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych wskazanych w Wojewódzkim Planie Gospodarki odpadami Komunalnymi. Szczegółowy zakres usługi, sposób realizacji zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy określa załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania usługi zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i normami, aktualnym poziomem wiedzy technicznej, a także przy dołożeniu należytej staranności. 2. Zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1-2 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, co najmniej jednej osoby do wykonywania prac w zakresie obsługi pojazdu (np. kierowca) lub obsługi bieżącej zgłoszeń lub sporządzania sprawozdań lub prowadzenia ewidencji. Szczegółowy zakres dotyczący obowiązku zatrudnienia na podstawie umowy o pracę w szczególności kwestii dotyczących sposobu weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnieniem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań określony został w Projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ. Zamawiający przed podpisaniem umowy jak i w trakcie jej realizacji ma prawo do kontroli spełnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymagania wskazanego w punkcie powyżej, w szczególności poprzez zlecenie kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy. 4.2 Zamawiający dopuszcza możliwości realizacji przedmiotowego zamówienia przez Wykonawcę z wykorzystaniem podwykonawców, których zobowiązany jest wskazać w sekcji D w części II. własnego formularza jednolitego dokumentu (JEDZ-a), o którym mowa w pkt 9.2 SWZ.