2. Verfahren
Verfahren
Titel: Výstavba hasičské stanice Jilemnice
Beschreibung: Výstavba hasičské stanice na pozemcích parc. č. 815/38, 815/26, 975/56 a 825/21 v katastrálním území Hrabačov, obec Jilemnice, dle projektové dokumentace pro provádění stavby vypracované Ing. Radko Vondrou, IČO: 13207245, se sídlem: Na Potoce 648/6b, 500 11 Hradec Králové – Třebeš.
Interne Kennung: HSLI-2437/KŘ-EKO-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45216121 Bau von Feuerwachen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Změna lhůty pro dokončení stavby je možná pouze na základě změny Smlouvy o dílo s výjimkou vyšší moci, nebo přerušení provádění stavby z důvodu nepříznivých klimatických podmínek, výskytu méněprací, nebo víceprací. Detailně: * Pro účely této veřejné zakázky se za vyšší moc považují případy, které nejsou závislé na smluvních stranách ani těmito stranami ovlivnitelné a které svou povahou brání smluvním stranám plnit jejich závazky. Za případ vyšší moci se považuje např. válka, mobilizace, vzpoura, povstání, sabotáž, výbuch, požár, pád letadla, přírodní katastrofy (záplavy, zemětřesení apod.), úkon vlády, ČNB nebo jiného orgánu či instituce, ať již má jakoukoliv formu, pokud bude splňovat vpředu uvedenou definici vyšší moci. Za případ vyšší moci se rovněž považuje změna nebo zrušení obecně závazných předpisů, platných v době uzavírání smlouvy, v důsledku kterých by došlo k takové změně poměrů oproti těm, za jakých byla smlouva uzavírána, že by nebylo možné spravedlivě požadovat, aby smlouva byla plněna. Příslušné termíny se prodlužují o dobu, kdy nebylo možno v důsledku vyšší moci plnit. * Jestliže stavbu nelze provést bez přerušení vzhledem k technologickému postupu nebo potřebě součinnosti při jeho provádění s ostatními účastníky výstavby nebo požadavkům dotčených orgánů státní správy, ale i speciálního stavebního úřadu vzniklých v průběhu provádění díla. * K přerušení provádění díla může dojít také z důvodu prokazatelně nepříznivých klimatických podmínek, tj. takových podmínek, které neodpovídají běžným klimatickým podmínkám, tzn., vymykají se například dlouhodobým denním teplotním nebo srážkovým průměrům v daném období nebo v případě, že nebude zjevně možné vlivem klimatických podmínek pokračovat v pracích, aniž by došlo k porušení právních/bezpečnostních předpisů nebo technických/technologických norem. Přerušení z důvodu nepříznivých klimatických podmínek musí být písemně odsouhlaseno objednatelem a TDS zápisem do stavebního deníku. Příslušné termíny se prodlužují o dobu, po kterou bylo z důvodu nepříznivých klimatických podmínek provádění stavby přerušeno. * V průběhu provádění stavby se vyskytne skutečnost, která znemožňuje provést stavbu dohodnutým způsobem, v jejímž důsledku bude nezbytné provést vícepráce, které nebylo možné objektivně předpokládat nebo nerealizovat méněpráce (podmínky ve čl. XI. SoD).