See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Expertní poradenství v rámci dotací investičních projektů
Beschreibung: Předmětem zadávacího řízení je výběr tří (3) účastníků, s nimiž bude uzavřena rámcová dohoda ve smyslu § 131 a násl. ZZVZ. Předmětem plnění zadávané veřejné zakázky (dále jen „veřejná zakázka“) bude podpora zadavatele primárně při zpracování žádosti o poskytnutí investičních dotací ve všech fázích životního cyklu projektů spočívajících hlavně v investiční stavební činnosti, a to jak ve výstavbě či rekonstrukci domů, bytových jednotek, tak veřejných prostranství atd., či dalších projektů spočívajících např. v zajištění energetických úspor, snížení energetické náročnosti veřejných budov a veřejné infrastruktury, zlepšení kvality vnitřního osvětlení veřejných budov (tj. modernizace vnitřního osvětlení, instalace vnějších stínících prvků, aj.), zlepšení kvality vnitřního prostředí veřejných budov (opatření k eliminaci negativních akustických prvků, management CO2, aj.), zvýšení adaptibility budov na změnu klimatu, výstavba, rekonstrukce či optimalizace obnovitelných zdrojů energie pro veřejné budovy. Zadavatel bude především po dodavateli požadovat konzultační a expertní služby spojené se zpracováním podkladů, které požadují poskytovatelé dotací nad rámec standartního stavebního řízení. Spolupráce může probíhat nejen ve fázi přípravy, ale i v době realizace a udržitelnosti projektu. Zadavatel bude po vybraných dodavatelích požadovat zejména: - Rozdělení dotačního rozpočtu na způsobilé a nezpůsobilé výdaje v souladu s výzvou o poskytnutí dotace. - Zpracování expertních posudků dle požadavků poskytovatelů dotací – např. energetické posudky a další odborné posudky (např. posuzování staveb z hlediska výskytu obecně, a zvláště chráněných synantropních druhů živočichů, posouzení o přípustné úrovni znečišťování, posouzení k hospodaření se srážkovou vodou, stanovení součinitelů odtoku, požadavky na realizaci vnějších stínících prvků, požadavky na vnitřní osvětlení, opatření k eliminaci negativních akustických jevů). - Potvrzení pro poskytovatele dotací – např. potvrzení o splnění technických a energetických parametrů, potvrzení energetického specialisty o splnění specifických kritérií přijatelnosti v oblasti energetické náročnosti budovy a indikátorů, potvrzení energetického specialisty o zajištění technologického managementu. - Spolupráce na zpracování dokumentace k prověřování klimatického dopadu. - Spolupráce na zpracování částí studie proveditelnosti a příloh k žádostem o podporu, zprávám o realizaci a udržitelnosti projektu. - Podpora při komunikaci a spolupráce s ostatními zpracovateli (projektant, technický dozor, zpracovatelé technických podkladů apod.) a s poskytovateli dotací. - Oponentní posudky a expertní služby při přezkumných a sporných řízeních s hodnotiteli, poskytovatelem dotace a dalšími odbornými tělesy. - Návrh optimalizace projektů tak, aby vyhověly dotačním výzvám. - Konzultační činnosti se zadavatelem.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79419000 Beratung in Sachen Evaluierung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71314300 Beratung im Bereich Energieeinsparung, 71336000 Unterstützende technische Tätigkeiten, 71246000 Festlegung und Aufstellung der für den Bau benötigten Mengen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 79421200 Projektgestaltung, außer Projektgestaltung von Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: FON/OR/0001/25