2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup sprzętu medycznego i innego wyposażenia na potrzeby sali intensywnego nadzoru kardiologicznego w oddziale chorób wewnętrznych oraz na potrzeby poradni kardiologicznej
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego i innego wyposażenia na potrzeby sali intensywnego nadzoru kardiologicznego w oddziale chorób wewnętrznych oraz na potrzeby poradni kardiologicznej wraz z montażem wyposażenia, instalacją urządzeń oraz szkoleniem personelu Zamawiającego w zakresie jego obsługi. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ oraz w „Opisie przedmiotu zamówienia”, stanowiącym Załącznik nr 4.1 do nr 4.26 do SWZ. 3. Przedmiot dostawy musi być fabrycznie nowy, nie używany, nie powystawowy, nie rekondycjonowany, dopuszczony do obrotu na polskim rynku i posiadać świadectwa atesty i certyfikaty, o ile wymagają tego powszechnie obowiązujące przepisy prawa. Przedmiot dostawy musi być kompletny, a także wolny od wad materiałowych, konstrukcyjnych i prawnych, dopuszczony do stosowania w publicznych zakładach opieki zdrowotnej. 4. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia Zamawiający określił, iż wymaga, aby oferowany produkt był zarejestrowany jako wyrób medyczny musi on spełniać wymogi ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz.U.2024.1620 z dnia 2024.11.05) oraz Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych (Medical Devices Regulation) oraz posiadać wymagane przepisami prawa świadectwa rejestracji, atesty, certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające przedmiot zamówienia do obrotu i użytkowania na terenie Polski. 5. Zamawiający na realizację przedsięwzięcia uzyskał dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”, inwestycji D 1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów leczniczych w obszarze kardiologii ośrodków zakwalifikowanych do OK I”. W związku z powyższym Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie prowadzone jest z poszanowaniem zasad horyzontalnych, tj.: 1) zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, 2) zasady równości kobiet i mężczyzn, 3) zasady zrównoważonego rozwoju, 4) zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH). 6. Zgodność projektu z zasadą DNSH oznacza, że jego realizacja nie powoduje istotnych negatywnych skutków dla żadnego z sześciu celów środowiskowych, o których mowa w rozporządzeniu UE 2020/852 (Taksonomia UE), przyczynia się do poprawy jakości opieki zdrowotnej przy jednoczesnym ograniczeniu wpływu na środowisko. W związku z powyższym Wykonawca przyjmuje, że oferowany sprzęt (urządzenia medyczne i elektroniczne) będą wysokiej klasy energetycznej i będą zgodne z regulacjami środowiskowymi. Wszystkie urządzenia medyczne i elektroniczne będą posiadały: 1) aktualne certyfikaty CE, 2) etykiety energetyczne, zgodne z rozporządzeniami UE i krajowymi wymaganiami dotyczącymi efektywności energetycznej (m.in. zgodność z dyrektywą 2009/125/WE ws. ekoprojektu), 3) wysokie klasy energetyczne – zgodnie z zasadą DNSH. 7. Unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane (art. 310 ustawy pzp) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane. 8. W niniejszym postępowaniu składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, dlatego zgodnie z art. 138 ust 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp.
Interne Kennung: ZP/03/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1_Urządzenia medyczne do monitorowania i podtrzymywania funkcji życiowych
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.1 do 4.5 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem, 33195110 Atmungsmonitoren, 33123200 Elektrokardiografen, 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen, 33157400 Beatmungsgeräte für medizinische Zwecke, 44611200 Atemschutzgeräte, 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0002
Titel: Część 2_Pompy infuzyjne
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.6 do 4.7 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_2
Haupteinstufung (cpv): 33194110 Infusionspumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0003
Titel: Część 3_Defibrylatory i urządzenie do kompresji klatki piersiowej
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.8 do 4.10 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_3
Haupteinstufung (cpv): 33182100 Defibrillator
Los: LOT-0004
Titel: Część 4_Łóżka szpitalne z materacami przeciwodleżynowymi i szafkami przyłóżkowymi
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.11 do 4.13 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_4
Haupteinstufung (cpv): 33192120 Krankenhausbetten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33192100 Medizinische Betten, 33192000 Möbel für ärztliche Zwecke, 33192300 Möbel für ärztliche Zwecke, außer Betten und Tischen, 39173000 Lagerungseinheiten, 39143112 Matratzen
Los: LOT-0005
Titel: Część 5_Ssaki medyczne
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.14 do 4.15 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
Los: LOT-0006
Titel: Część 6_System przywoławczy
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.16 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_6
Haupteinstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814100 Informationssysteme für Pflegestationen, 48810000 Informationssysteme
Los: LOT-0007
Titel: Część 7_Wideolaryngoskop
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.17 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0008
Titel: Część 8_Laryngoskop
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_8
Los: LOT-0009
Titel: Część 9_Wózek reanimacyjny
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.18 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_9
Los: LOT-0010
Titel: Część 10_ Analizator parametrów krytycznych
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.19 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_10
Haupteinstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien, 33100000 Medizinische Geräte, 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen, 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0011
Titel: Część 11_ Głowica USG
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.20 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_11
Haupteinstufung (cpv): 33112200 Ultraschallanlage
Los: LOT-0012
Titel: Część 12_Holtery
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.21 do 4.22 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_12
Haupteinstufung (cpv): 33123210 Ausrüstung für die Überwachung der Herzfunktionen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung, 33124100 Diagnostikausrüstung, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0013
Titel: Część 13_Drobny sprzęt medyczny
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_13
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38423100 Manometer, 38423000 Druckmessgeräte, 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Los: LOT-0014
Titel: Część 14_Próba wysiłkowa
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.23 do 4.24 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_14
Haupteinstufung (cpv): 33195000 Patienten-Fernüberwachungssystem
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33124100 Diagnostikausrüstung
Los: LOT-0015
Titel: Część 15_Spirometr
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.25 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_15
Haupteinstufung (cpv): 33157000 Ausrüstung für Sauerstofftherapie und Beatmungsgeräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33124100 Diagnostikausrüstung, 33100000 Medizinische Geräte
Los: LOT-0016
Titel: Część 16_Klimatyzatory
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w „Formularzu asortymentowo-cenowym”, stanowiącym Załącznik Nr 3 do SWZ oraz w "Opisie przedmiotu zamówienia", stanowiącym Załącznik Nr 4.26 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych na poszczególne pozycje w obrębie danej części.
Interne Kennung: ZP/03/2026_CZĘŚĆ_16
Haupteinstufung (cpv): 39717200 Klimageräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 42500000 Kühl- und Lüftungseinrichtungen