2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Jaworze i dostarczenie ich do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych - ZGO S.A. w Bielsku-Białej - postępowanie nr 2
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz częściowo zamieszkałych (tzw. mieszanych w części zamieszkałej) w Gminie Jaworze i dostarczenie ich do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych – Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej przy ul.Krakowskiej 315d – w okresie od 1 stycznia 2025 r. do 31 grudnia 2025 r. Wykonawca będzie dostarczał odebrane od właścicieli nieruchomości odpady komunalne do ww. instalacji na podstawie umowy zawartej pomiędzy Gminą Jaworze a prowadzącym instalację Zakładem Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, w której to umowie Wykonawca zostanie wskazany jako odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości i dostarczający te odpady do instalacji ZGO S.A. w Bielsku-Białej. Uwaga: Szczegółowy opis wykonania usługi zawiera załącznik nr 21 do SWZ –„Specyfikacja usługi” (Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia). Wykonawca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości w Gminie Jaworze jest obowiązany dysponować bazą magazynowo-transportową, niezbędną do realizacji zamówienia, spełniającą wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U.z 2013 r. poz. 122).
Vorherige Bekanntmachung: 723178-2024
Interne Kennung: EPAS.271.009.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Po stronie Zamawiającego zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia publicznego na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Jaworze i dostarczenie ich do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych - ZGO S.A. w Bielsku-Białej. W dniu 31.12.2024 r. kończy się bowiem aktualnie obowiązująca umowa na ww. usługę, a przetarg nieograniczony ogłoszony przez Zamawiającego na odbiór odpadów komunalnych w okresie 01.01.2025 r. - 31.12.2025 r. musiał zostać przez Zamawiającego unieważniony na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy Prawo zamówień publicznych w związku z art. 97 ust. 10 ustawy Pzp. Jedyny startujący w tym przetargu Wykonawca załączył do oferty wadium w formie gwarancji ubezpieczeniowej, które nie zostało podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez Gwaranta. Tym samym wadium zostało wniesione w sposób nieprawidłowy, co skutkowało odrzuceniem oferty Wykonawcy, a co za tym idzie również unieważnieniem postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ w przetargu tym została złożona jedna oferta, która podlegała odrzuceniu. Zawiadomienie o odrzuceniu oferty i unieważnieniu postępowania, Zamawiający przesłał Wykonawcy oraz opublikował na stronie internetowej prowadzonego postępowania w dniu 25.11.2024 r. Biorąc pod uwagę czas niezbędny dla prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia kolejnego postępowania w trybie przetargu nieograniczonego (co najmniej 1 miesiąc), nie jest możliwe przeprowadzenie standardowej procedury przetargowej w trybie przetargu nieograniczonego w taki sposób, aby usługa odbioru odpadów była realizowana od 01.01.2025 r. Jednocześnie należy podkreślić, że gminy - w tym Gmina Jaworze - są obowiązane do zorganizowania odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy. Obowiązek ten wynika bezpośrednio z art. 6c Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Mając na uwadze powyżej przedstawione fakty oraz konieczność zapewnienia ciągłości odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Jaworze, Zamawiający - tj. Gmina Jaworze - musi zastosować procedurę przyspieszoną przetargu nieograniczonego, wynikającą z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ zachodzi pilna konieczność udzielenia zamówienia na odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Jaworze od dnia 01.01.2025 r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w gminie Jaworze i dostarczenie ich do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych - ZGO S.A. w Bielsku-Białej
Interne Kennung: EPAS.271.009.2024.1