132031-2025 - Ergebnis
Dänemark – Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste – Vejle Spildevand - vedligehold og drift af bassiner
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vejle Spildevand - vedligehold og drift af bassiner
Beschreibung: Den udbudte rammeaftale vedrører drift og servicering af regn-og spildevandsbassiner i Vejle Spildevands forsyningsområde.
Vorherige Bekanntmachung: 770672-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud i henhold til §§ 56-57 i lov nr. 1564 af 15. december 2015 med senere ændringer (udbudsloven).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Vejle Spildevand - udbud af vedligehold og drift af bassiner
Beschreibung: Den udbudte rammeaftale omfatter drift og servicering af regn-og spildevandsbassiner i Vejle Spildevands forsyningsområde.
Haupteinstufung (cpv): 65000000 Versorgungsunternehmen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Denne rammeaftale løber fra 1. april 2025 til og med 31. marts 2029. Vejle Spildevand kan opsige kontrakten med seks måneders varsel; dog tidligst til ophør 31. marts 2027. Leverandøren kan ikke opsige kontrakten.