2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa hamulca dynamometrycznego o mocy
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa hamulca dynamometrycznego dużej mocy. 2. Zakres dostawy: 2.1. Hamulec dynamometryczny: 2.1.1. Zasada działania: hydrauliczny hamulec dynamometryczny sterowany zaworem wylotowym wody . 2.1.2. Moc znamionowa > 2000 kW. 2.1.3. Moment obrotowy znamionowy > 14000 Nm 2.1.4. Jeden kierunek obrotów i jeden kołnierz montażowy (z możliwością zmiany kierunku obrotów poprzez przełożenie kołnierza i sprzęgnięcie obiektu badań z drugim końcem wału hamulca). 2.1.5. Czujnik obciążenia oraz prędkości obrotowej do pomiaru momentu obrotowego i prędkości obrotowej. 2.1.6. Panel mocy do sterowania pracą hamulca za pomocą zewnętrznego systemu automatyki dostępnego w BOSMAL. 2.1.7. Kabel i interfejsy pomiędzy hamulcem a pomieszczeniem operatora o długości > 20 m. 2.1.8. Zawór sterujący wlotem wody do hamulca umożliwiający pracę silnika na niskich i wysokich obrotach biegu jałowego. 2.2. Urządzenia pomocnicze hamulca dynamometrycznego: 2.2.1. Regulator do wstępnego przygotowania ciśnienia wody zasilającej w celu spełnienia wymagań hamulca (jeśli konieczny); dostępne ciśnienie wody zasilającej w lokalizacji montażu waha się w zakresie 3 … 5 barów 2.2.2. Certyfikowany zestaw kalibracyjny do wzorcowania toru pomiaru momentu obrotowego 2.2.3. Inne niewymienione akcesoria niezbędne do obsługi hamulca (np. czujniki, zawory, filtry itp.) 2.2.4. Dokumentacja techniczna, w tym opisy przyłączy elektrycznych, mechanicznych i hydraulicznych. 2.2.5. Uruchomienie na miejscu (BOSMAL, Bielsko-Biała, Polska), z wyłączeniem integracji systemu automatyki. 2.3. Osłona wału łączącego (sprzęgającego) hamulec dynamometryczny z obiektem badań. 2.4. Dwie sztuki wałów sprzęgających odpowiednio dobranych do parametrów hamulca dynamometrycznego i dwóch różnych obiektów badań. Poniżej przedstawiono szczegółowe opisy dwóch obiektów badań w celu dobrania wałów odpowiednich typów. Obiekt badań nr 1: 2.4.1. Tłokowy silnik spalinowy. 2.4.2. Cykl termodynamiczny: 4-suwowy silnik wysokoprężny. 2.4.3. Turbodoładowany, wtrysk bezpośredni. 2.4.4. Średnica cylindra x skok: 145 x 152 mm. 2.4.5. Liczba cylindrów: 12. 2.4.6. Układ silnika: V. 2.4.7. Kąt rozwarcia: 90⁰. 2.4.8. Minimalna prędkość obrotowa silnika: 600 obr./min. 2.4.9. Maksymalna prędkość obrotowa silnika: 2500 obr./min. 2.4.10. Maksymalna moc: 1080 kW przy 2100 obr./min. 2.4.11. Maksymalny moment obrotowy: 5600 Nm przy 1200 obr./min. 2.4.12. Pojedyncze koło zamachowe, bez sprzęgła. Obiekt badań nr 2: 2.4.13. Tłokowy silnik spalinowy. 2.4.14. Cykl termodynamiczny: 4-suwowy silnik wysokoprężny. 2.4.15. Turbodoładowany, wtrysk bezpośredni. 2.4.16. Średnica x skok: 145 x 152 mm. 2.4.17. Liczba cylindrów: 16 2.4.18. Układ silnika: V 2.4.19. Kąt rozwarcia: 90⁰ 2.4.20. Minimalna prędkość obrotowa silnika: 600 obr./min 2.4.21. Maksymalna prędkość obrotowa silnika: 2500 obr./min. 2.4.22. Maksymalna moc: 1440 kW przy 2100 obr./min. 2.4.23. Maksymalny moment obrotowy: 7400 Nm przy 1200 obr./min 2.4.24. Pojedyncze koło zamachowe, bez sprzęgła. 3. Wymagania dodatkowe: 3.1 Instalacja i odbiór przedmiotu zamówienia. 3.1.1 W terminie do 8 tygodni po podpisaniu umowy odbędzie się spotkanie organizacyjne w siedzibie Instytutu BOSMAL w celu określenia harmonogramu prac. 3.1.2 W terminie 8 tygodni od podpisania umowy Wykonawca powinien określić wszelkie wymagania instalacyjne niezbędne dla funkcjonowania urządzeń. 3.1.3 Tydzień przed wysyłką Wykonawca poinformuje Instytut o swojej gotowości do realizacji dostawy. 3.1.4 W zakresie odbioru przedmiotu zamówienia zostaną przeprowadzone następujące testy funkcjonalne hamulca hydraulicznego: a. Stabilność utrzymywania zadanej prędkości obrotowej i momentu obrotowego w kilku wybranych punktach pracy silnika (różne obciążenia i prędkości obrotowe). b. Praca silnika na biegu jałowym: minimalne obciążenie silnika podłączonego do hamulca w pełnym zakresie prędkości obrotowej silnika. c. Stabilność pracy hamulca hydraulicznego przy wahaniach ciśnienia wody zasilającej hamulec (zmiana ciśnienia zasilania w zakresie 3 … 5 bar). 3.1.5 Parametry mediów dostępnych w Instytucie BOSMAL są następujące: a. zasilanie: 400 V ±5%, 230 V ±5%. b. sprężone powietrze: 8 bar. c. woda chłodząca hamulec: ciśnienie zasilania 3 … 5 bar; temperatura: 5 … 30 ⁰C. 3.2 Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia szkolenia podstawowego w terminie wykonania przedmiotu zamówienia. Przeprowadzenie szkolenia i koszty realizacji tej części przedmiotu zamówienia powinny być ujęte w cenie oferty. a. Miejsce szkolenia: siedziba Zamawiającego. b. Czas prowadzenia szkolenia – co najmniej 1 dniowe szkolenie obejmujące następujący zakres: 1) Czynności poprzedzające użytkowanie hamulca. 2) Istotne aspekty eksploatacyjne hamulca, parametry które należy monitorować w trakcie pracy hamulca. 3) Czynności do wykonania przed planowanym przestojem hamulca. 4) Obsługa konserwacyjna hamulca. Po zakończeniu szkolenia Wykonawca ma obowiązek wystawienia zaświadczeń o ukończeniu szkolenia oraz przekazania materiałów szkoleniowych w formie pisemnej lub elektronicznej. Materiały szkoleniowe mogą w części być w innym języku niż język polski, ale podstawowe informacje stanowiące o zasadach obsługi i bezpieczeństwa muszą być w j. polskim. 4. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w załączniku nr 1 do zaproszenia do negocjacji oraz w dokumentach zamówienia w trybie wolnej ręki.
Interne Kennung: BOS/14/NZ/25
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38540000 Maschinen und Geräte zum Prüfen und Messen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu raz spełniają określone przez Zamawiającego w ZAPROSZENIA warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 2.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie. 2.4. zdolności technicznej lub zawodowej – doświadczenie wykonawcy: Warunek doświadczenia Wykonawcy zostanie spełniony, gdy Wykonawca: Wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed dniem wszczęcia postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, dwie dostawy hamulców dynamometrycznych typu hydraulicznego o mocy powyżej 1 MW stosowanych do badań laboratoryjnych silników oraz załączy na wezwanie Zamawiającego dowody określające, czy te dostawy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy zostały wykonane. W celu wstępnego potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania, Zamawiający wymaga, złożenia przed zawarciem umowy, oświadczenia własnego Wykonawcy w postaci Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ). W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia formularz JEDZ składa każdy z Wykonawców ubiegających się o udzielenie zamówienia. W przypadku podmiotu udostępniającego zasoby na podstawie art. 118 Ustawy, podmiot udostępniający składa oświadczenie wg wzoru JEDZ w części braku podstaw wykluczenia oraz w tym zakresie w jakim spełnia warunek udziału w postępowaniu. Wzór formularza JEDZ określa Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 3/16), którego wzór stanowi Załącznik nr 4A do zaproszenia. Wykonawca/wykonawcy/podmiot udostępniający zasoby jest zobowiązany załączyć przed zawarciem umowy oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu w formie elektronicznej jednolitego dokumentu JEDZ w części IV sekcja α) – Załącznik nr 4A_of do ZAPROSZENIA. Instrukcja wypełnienia znajduje się na stronie internetowej UZP: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia Stanowi ona także załącznik nr 4C do zaproszenia. 3. Opis wymagań i warunków Zestawienie wymaganych dokumentów został szczegółowo opisany w złączniku nr 2 do zaproszenia w trybie zamówienia z wolnej ręki.