2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ochrona osób i mienia w obiektach ZUS O/Elbląg
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: a) bezpośrednia ochrona fizyczna obiektów ZUS O/Elbląg i podległych jednostek terenowych, w tym przebywających na obiektach pracowników i osób trzecich, b) dozór obiektów przy wykorzystaniu monitoringu elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych; c) podejmowanie działań grup interwencyjnych; d) zamykanie i otwieranie określonych obiektów i przekazywanie do depozytu karty/ kluczy do obiektu. Usługa realizowana będzie w obiektach ZUS O/Elbląg w następujących lokalizacjach: - Oddział ZUS w Elblągu, ul. Teatralna 4, - Oddział ZUS w Elblągu, ul. Mazurska 5, - Inspektorat ZUS w Iławie, ul. Wiejska 1, - Inspektorat ZUS w Ostródzie, ul. Czarnieckiego 50, - Biuro Terenowe ZUS w Braniewie, ul. Morska 30D. Zamówienie nie zostało podzielone na części. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz wymagane cechy usług zostały opisane w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących, załącznik nr 2 do SWZ. Termin wykonania zamówienia – 36 miesięcy od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od 30 czerwca 2026 r. od godz. 12:00.
Interne Kennung: 520000.271.6.2025-ZAP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Przedmiotem zamówienia jest usługa społeczna, o której mowa w art. 359 pkt 1 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 360 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający, udzielając zamowienia, o którym mowa w art. 359 pkt 1, może nie stosować przepisów ustawy dotyczących minimalnych terminów składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu lub terminów składania ofert.
Zentrale Elemente des Verfahrens: W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zapewnionych przez Platformę zakupową, umożliwiającą obsługę procesu udzielania zamówień publicznych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej. Korzystanie z Platformy zakupowej przez Wykonawców jest bezpłatne. Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Platformy zakupowej na subdomenie Zamawiającego https://zus.ezamawiajacy.pl/ lub https://oneplace.marketplanet.pl. Rejestracja konta następuje poprzez kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie – konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych. W związku z tym Zamawiający zaleca Wykonawcom uwzględnienie czasu niezbędnego na rejestrację w procesie złożenia oferty w postaci elektronicznej i rozpocząć składanie oferty z odpowiednim wyprzedzeniem. Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia oferty w postępowaniu. Szczegółowa instrukcja dla Wykonawców dotycząca korzystania z Platformy zakupowej, w tym m.in. składania ofert - dostępna jest na Platformie zakupowej w zakładce „Baza Wiedzy”. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związany z zasadami korzystania z Platformy zakupowej, w tym również problemów technicznych, Wykonawca powinien kontaktować się z dostawcą Platformy zakupowej tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 07.00-17.00) lub e-mail: oneplace@marketplanet.pl.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji w następującym zakresie: 1) wzmocnienia ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia poprzez zwiększenie obsady stałej ochrony fizycznej, w związku ze szczególnymi potrzebami. Wykonawca zobowiązany jest wzmocnić ochronę w terminie 14 dni, od otrzymania pisemnego zgłoszenia takiej potrzeby przez Zamawiającego. Rozliczenie wzmocnienia ochrony odbywać się będzie na podstawie ustalonej w formularzu cenowym stawki za 1 roboczogodzinę pracy pracownika ochrony. Zamawiający zakłada maksymalne liczby roboczogodzin z tytułu wzmocnienia ochrony obiektów w ilości 1 008; 2) wzmocnienia ochrony obiektów objętych przedmiotem zamówienia, poprzez zwiększenie obsady w przypadku wprowadzenia stopni alarmowych przez Prezesa Rady Ministrów lub ministra właściwego ds. wewnętrznych, wystąpienia sytuacji kryzysowej, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzeniu kryzysowym lub wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej państwa, o których mowa w § 4 i § 5 Rozporządzenia Rady Ministrów z 21 września 2004 r. w sprawie gotowości obronnej państwa, w terminie do 3 godzin od otrzymania telefonicznego zgłoszenia takiej potrzeby. Maksymalnie 1 008 roboczogodzin kwalifikowanych pracowników ochrony w okresie obowiązywania umowy. Prawo opcji będzie realizowane w terminie realizacji zamówienia podstawowego. Łączna liczba roboczogodzin objętych prawem opcji wynosi 2 016 zamówienia. Szczegółowy zakres zamówienia objętego prawem opcji i okoliczności skorzystania z tego prawa określone zostały w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy, które stanowią załącznik nr 2 do SWZ.