See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Aanstelling ontwerpteam voor de renovatie van 145 sociale woningen in Mechelen
Beschreibung: Renovatie van 145 sociale woningen in Mechelen. Na renovatie is het streefdoel dat alle woningen voldoen aan de doelstellingen voor 2050, wat betekent dat zij een EPC-label A behalen. In dit kader worden alle elementen van de buitenschil (waaronder daken, gevels, ramen en buitendeuren) grondig onderzocht, evenals de technische installaties. Om te bepalen welke ingrepen noodzakelijk en haalbaar zijn om de 2050 normen te bereiken, worden de woningen eerst geëvalueerd. WMR maakte hiervoor een eerste analyse, waarna wordt nagegaan of aanvullende maatregelen wenselijk of verplicht zijn. Bij deze beoordeling wordt steeds een evenwichtige afweging gemaakt tussen de te verwachten energetische en functionele baten enerzijds en de investerings- en uitvoeringskosten anderzijds. De minimaal gevraagde werken door Woonmaatschappij Rivierenland worden toegelicht in deel III – Technische bepalingen. Eventuele bijkomende ingrepen worden enkel voorgesteld wanneer zij proportioneel en doelmatig zijn in verhouding tot de beoogde meerwaarde. Ook de planindeling van de woning zal gecontroleerd worden en indien nodig aangepast worden, zodat deze voldoen aan de ontwerpleidraad van Wonen in Vlaanderen. De adressenlijst van de betrokken units wordt uitgelicht onder het gedeelte technische bepalingen. Het projectteam staat onder andere in voor de studie en opvolging van architectuur, stabiliteit, technieken, EPB-verslaggeving (incl. EPC-attesten) en ventilatieverslaggeving. De veiligheidscoördinatie maakt geen deel uit van het projectteam. De veiligheidscoördinator wordt door de bouwheer afzonderlijk aangesteld. Niet elk lid van het projectteam is voor alle adressen vereist. De noodzaak kan worden bepaald op basis van de voorgestelde aanpassingen zoals beschreven in bijlage H. De opdracht omvat het schetsontwerp, voorontwerp, opmaken omgevingsvergunning (indien noodzakelijk), uitvoeringsontwerp en het dossier 'basisaansbesteding', onderzoek van de ingediende offertes en uitoefenen van de leiding der werken. Dit steeds rekening houdend met de procedures van Wonen in Vlaanderen. Verder dient het projectteam ook plaatsbeschrijvingen op te maken alvorens de units in gebruik worden genomen. De plaatsbeschrijvingen moeten opgemaakt worden met het programma voor plaatsbeschrijvingen van Woonmaatschappij Rivierenland (huidig programma: Chapps). Woonmaatschappij Rivierenland heeft apparatuur beschikbaar dat uitgeleend kan worden waarop het programma is geïnstalleerd. De ontwerper dient aan alle door de opdrachtgever noodzakelijke gewenste werkvergaderingen evenals aan alle inspraak- en participatieprocedures actief deel te nemen. Voor het volledige overzicht van bepalingen en specifieke taken wordt verder verwezen naar het contract waarin deze elementen uitgebreid worden toegelicht. De effectieve uitvoering van de werken zal gefaseerd uitgevoerd worden. De huidige fasering wordt onder het hoofdstuk technische bepalingen toegelicht.
Interne Kennung: PPP0P1-5413/6059/2025/0497/01_reno soc woningen Mech_ontwerpteam
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2025/0497/01_reno soc woningen Mech_ontwerpteam_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen