132750-2025 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Zakup energii elektrycznej dla obiektów Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Czersku w okresie od 01.07.2025 r. do 31.12.2026 r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej dla obiektów Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Czersku w okresie od 01.07.2025 r. do 31.12.2026 r.
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup energii elektrycznej przez Zamawiającego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2024 r., poz. 266 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, dla potrzeb Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Czersku w okresie od 01.07.2025 r. do 31.12.2026 r. 2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie zamówienia, tj. od 01.07.2025 r. do 31.12.2026 r. do 74 PPE wynosi 2 435 817 kWh. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 3 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 5 do SWZ) wraz z Załącznikiem nr 1 do projektowanych postanowień umowy (wykaz obiektów Zamawiającego objętych umową) i Załącznikiem nr 2 projektowanych postanowień umowy (pełnomocnictwo), stanowiące integralną część niniejszej SWZ. Faktyczne zapotrzebowanie na energię elektryczną, uzależnione będzie wyłącznie od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Ewentualna zmiana ilości zakupionej energii elektrycznej, nie będzie skutkować obciążeniem Zamawiającego dodatkowymi kosztami. UWAGA! Zamawiający oświadcza, że w II lub III kwartale 2025 roku planuje zostać wytwórcą energii elektrycznej produkowanej w mikroinstalacji. Źródłem wytwarzania energii elektrycznej w mikroinstalacji będzie instalacja fotowoltaiczna o łącznej mocy do 50 kW, która przyłączona będzie do sieci dystrybucyjnej w Czersku przy ul. Jana Kilińskiego 15, 89-650 Czersk w PPE 590310600000120670, w którym zainstalowany zostanie licznik dwukierunkowy. Zamawiający jednocześnie informuje, że układ pomiarowy w taryfie B22 dostosowany jest do zasady TPA, a całość energii elektrycznej wyprodukowanej ww. mikroinstalacji będzie wykorzystywana na bieżące potrzeby własne Zamawiającego. 3. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez odbiorcę ważnych umów o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej oraz umowy kompleksowej (dotyczy PPE 590310600031692740). 4. Zamawiający informuje, że dla 73 PPE ma obecnie zawarte umowy na zakup energii elektrycznej z Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o., które obowiązują na czas określony do 30.06.2025 r. i ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Wyjątek stanowi jedynie 1 PPE o numerze 590310600031692740 dla którego Zamawiający ma zawartą umowę kompleksową z ENEA S.A. na czas nieokreślony. Dla tego PPE Zamawiający sam złoży stosowne oświadczenie o rozwiązaniu umowy kompleksowej, ze skutkiem na dzień poprzedzającym planowaną datę rozpoczęcia dostaw (w Załączniku nr 3 do SWZ kolumna „Okres dostaw”), zachowując 3-miesięczny okres wypowiedzenia. 5. W Załączniku nr 3 do SWZ wskazano dane i adres Odbiorcy do przesyłania faktur. Ostateczne dane dotyczące wystawiania i dostarczania faktur zawarte zostaną w Umowie sprzedaży/Załączniku nr 1 do Umowy sprzedaży energii elektrycznej. 6. W Załączniku nr 3 do SWZ w kolumnie „Zmiana sprzedawcy” wskazano, w odniesieniu do których punktów poboru zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny, a dla którego PPE po raz pierwszy. W przypadku punktów poboru, w których nastąpił już rozdział umów na sprzedażową i dystrybucyjną (kolejna zmiana sprzedawcy), Zamawiający posiada podpisane umowy dystrybucyjne na czas nieokreślony. 7. W przypadku gdy na dzień zawarcia umowy sprzedaży energii elektrycznej Zamawiający nie będzie posiadał ważnych umów dystrybucji energii elektrycznej lub w przypadku, gdy w trakcie trwania umowy nastąpi zmiana po stronie Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany będzie do złożenia wniosków o zawarcie umów dystrybucyjnych oraz do podpisania umów w imieniu i na rzecz Zamawiającego lub złożenia w imieniu Zamawiającego oświadczenia o zgodzie na zawarcie umów dystrybucyjnych z OSD (zgodnie z treścią IRiESD OSD), na co Wykonawcy udzielone zostanie stosowne Pełnomocnictwo. Zamawiający w Załączniku nr 3 do SWZ kolumna „Uwagi dla Wykonawcy” szczegółowo określił dla którego PPE będzie konieczne przeprowadzenie takiego zobowiązania. 8. W odniesieniu do wszystkich punktów poboru Zamawiający posiada status odbiorcy, wobec czego przysługuje mu uprawnienie do zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy /art. 4j ust 1 ustawy prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. 9. Zamawiający oświadcza, że wszystkie układy pomiarowe w taryfie B22 dostosowane są do zasady TPA. 10. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. 11. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy Zamawiającym a Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) – ENEA Operator Sp. z o.o., które zawarte są na czas nieokreślony. 12. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i Zamawiającego umowy sprzedaży energii elektrycznej właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami. 13. Standardy jakościowe przedmiotu zamówienia: Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy jakościowe obsługi odbiorców, zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego. W przypadku niedotrzymania standardów jakościowych obsługi dotyczącej sprzedaży energii, Zamawiającemu przysługuje bonifikata - zgodnie z zasadami określonymi w § 44 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. z 2022 poz. 2505 ze zm.) lub w każdym później wydanym akcie prawnym dotyczącym jakościowych standardów obsług.
Interne Kennung: 1/PN/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001