13284-2026 - Wettbewerb
Polen – Recycling von Siedlungsabfällen – Transport i zagospodarowanie frakcji odpadowych powstających na terenie ZZO w Wólce Rokickiej w 2026 roku
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTransport i zagospodarowanie frakcji odpadowych powstających na terenie ZZO w Wólce Rokickiej w 2026 roku
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Transport i zagospodarowanie frakcji odpadowych powstających na terenie ZZO w Wólce Rokickiej w 2026 roku. 2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy Pzp dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 3 części, jak poniżej: 2.1. Część 1 zamówienia - Transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie: 19 05 99, 2.2. Część 2 zamówienia - Transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie: 19 12 04 lub 19 12 12, 2.3. Część 3 zamówienia - Transport i zagospodarowanie odpadów o kodzie: 19 12 04 lub 19 12 12.
Interne KennungZZOWR.271.43.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. INFORMACJE O ŚRODKACH KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ. 2.1. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 2.2. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 2.2.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC: - parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD, - zainstalowany jeden z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04, - zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon: - parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3, - przeglądarka Chrome 61 lub nowa 2.2.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 2.2.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 3. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 4. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1557 z późn. zm..), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (zamawiający dopuszcza także format RAR). 5. KLAUZULA ZATRUDNIENIA 5.1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących następujące czynności w zakresie realizacji zamówienia: wykonywanie prac fizycznych związanych z transportem i przetwarzaniem odpadów. (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace te będą wykonywane samodzielnie osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako podwykonawcy). 5.2. Szczegółowy sposób dokumentowania zatrudnienia ww. osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Pzp oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, rodzaju czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia zawarte są w Projekcie Umowy. 6. Szczegółowe informacje dotyczące RODO zawiera rozdział 22 SWZ. 7. Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 8. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. 9. SWZ wraz z załącznikami dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 10. Wykonawca jest zobowiązany wykonywać zamówienie (w zakresie wszystkich części zamówienia) przez okres 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy lub do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji – cokolwiek nastąpi wcześniej. 11. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelTransport i zagospodarowanie odpadów o kodzie: 19 05 99
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Zamówienie obejmuje odbiór z instalacji Zamawiającego i przewiezienie do instalacji docelowej odpadów o kodzie: 19 05 99 w ilości określonej w zamówieniu. 2) 19 05 99 – odpady poddane procesowi stabilizacji tlenowej o zawartości węgla organicznego do 20% suchej masy, wartości AT4 poniżej 10 mg O2/g s.m., stracie prażenia stabilizatu mniejszej niż 35%. Odpady stałe, niestabilne, w których nie zachodzą procesy biologiczne. 3) Odpady stałe, mogą zawierać zanieczyszczenia mineralne: szkło, kamienie, ceramikę, tworzywa sztuczne, tekstylia, elementy worków pozostałe po przesiewaniu. 4) Odpady spełniają warunki składowania i zagospodarowania określone w Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 16 lipca 2015 r. w sprawie dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach (Dz.U. 2015 poz. 1277), zamawiający dysponuje kartą charakterystyki odpadu oraz wynikami badań dopuszczających z okresu 5 ostatnich lat. Zamawiający dostarczy badania na etapie podpisywania umowy. 5) Transport opadów po stronie Wykonawcy. 6) Odpady powstają na instalacji komunalnej t.j. Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. Załadunek odpadów pomiędzy godziną 6:00 a 22:00 . 7) Odpady przekazywane będą luzem. Wymagane godziny dostarczenia ww. odpadu mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach zgodnych z godzinami otwarcia składowiska wykonawcy. 8) W ramach usługi Zamawiający zobowiązany będzie do przestrzegania regulaminu Wykonawcy w zakresie przepisów BHP, PPOŻ oraz porządku odbioru odpadów. 9) Za zgodne z prawem zagospodarowanie odpadu w pełni odpowiada wykonawca. Wykonawca przed podpisaniem umowy wskaże dane podmiotu docelowego do zagospodarowania odpadów. Pozwolenie uprawniającego podmiot docelowy do zagospodarowania odpadów objętych przedmiotem zamówienia będzie stanowiło załącznik do umowy. Zamawiający zezwala na zmianę instalacji zagospodarowującej odpad o ile nie wpłynie to na cenę. Zamawiający dopuszcza zmianę instalacji zagospodarowującej odpady w każdym momencie realizacji umowy, pod warunkiem uprzedniego przesłania do akceptacji Zamawiającego dokumentów potwierdzających uprawnienia instalacji (pozwolenie zintegrowane lub pozwolenie na przetwarzanie odpadów). Jeżeli Zamawiający w terminie 14 dni od doręczenia dokumentów nie wniesie uwag, uznaje się to za milczącą zgodę. 10) Usługa będzie świadczona na wezwanie Zamawiającego. Zamawiający pisemnie (e-mail) powiadomi wykonawcę o terminie rozpoczęcia usługi i jej częstotliwości. 11) W ramach odbioru odpadów Wykonawca jest zobowiązany w formie elektronicznej – email wskazać dzienne uzgodnione z zamawiającym awizacje z określeniem: daty odbioru odpadów, numeru BDO przewoźnika, jego pełnej nazwy, rejestracji ciągnika / ewentualnej przyczepy, pełnego adresu instalacji ostatecznej zgodnej z BDO numeru BDO instalacji ostatecznej. Bez dopełnienia tego obowiązku Zamawiający nie wpuści auta Wykonawcy na teren instalacji. 12) Zamawiający nie pokrywa kosztów zwrotów towaru przez instalację docelową. 13) Zakładana gęstość nasypowa odpadów: 0,6 Mg/m3. 14) Poglądowe zdjęcie odpadów Zamawiający zamieszcza w załączniku nr 7 do SWZ 2. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła w zakresie podstawowym 3 000 Mg. w tym minimalna gwarantowana wielkość świadczenia wynosi 2000 Mg. 3. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa 1) Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Projekt umowy stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ. 2) Obowiązujące przepisy prawa: a) Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) b) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.)
Interne KennungCzęść 1 zamówienia
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 2. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła w zakresie objętym prawem opcji 2000 Mg.
LosLOT-0003
TitelTransport i zagospodarowanie odpadów o kodzie: 19 12 04 lub 19 12 12
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór z instalacji Zamawiającego i przewiezienie do instalacji docelowej odpadów o kodzie: 19 12 04 lub 19 12 12 1. w ilości określonej w zamówieniu - odpady nie spełniają warunków do produkcji paliwa RDF. 2. 19 12 12 – odpady pozostałe z procesu sortowania zmieszanych odpadów o kodzie 20 03 01, 20 01 39 odpady stanowią pozostałość (mieszaninę frakcji tworzyw sztucznych), 3. Odpady o wilgotności pomiędzy 20 % a 40 %, okresowo ich wilgotność może przekraczać 50%. Wartość opałowa nie przekracza 14 Mj/kg 4. Odpady stałe, mogą zawierać zanieczyszczenia mineralne: szkło, kamienie, ceramikę, tworzywa sztuczne, tekstylia, elementy worków, surowce w postaci puszek, drobnych opakowań PET, pozostałe po przesiewaniu, przepusty frakcji wynikają z zastosowania technologii opartej o sito dyskowe, powołanie na zanieczyszczenia nie jest podstawą zwrotu transportu. 5. Odpady spełniają warunki składowania i zagospodarowania określone w Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 16 lipca 2015 r. w sprawie dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach (Dz.U. 2015 poz. 1277), zamawiający dysponuje kartą charakterystyki odpadu oraz wynikami badań dopuszczających. 6. Transport opadów po stronie Wykonawcy. 7. Odpady powstają na instalacji komunalnej t.j. Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. 8. Odpady przekazywane będą luzem lub w belkach w zależności od uzgodnień z Wykonawcą. Typowy ciężar załadunku ruchomej podłogi o pojemności 90 m3 to 22 mg. 9. Transport opadów po stronie Wykonawcy. 10. Odpady powstają na instalacji komunalnej t.j. Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. Załadunek odpadów pomiędzy godziną 6:00 a 22:00 . 11. Odpady przekazywane będą luzem. Wymagane godziny dostarczenia ww. odpadu mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach zgodnych z godzinami otwarcia składowiska wykonawcy. 12. W ramach usługi Zamawiający zobowiązany będzie do przestrzegania regulaminu Wykonawcy w zakresie przepisów BHP, PPOŻ oraz porządku odbioru odpadów. 13. Za zgodne z prawem zagospodarowanie odpadu w pełni odpowiada wykonawca. Wykonawca przed podpisaniem umowy wskaże dane podmiotu docelowego do zagospodarowania odpadów. Pozwolenie uprawniającego podmiot docelowy do zagospodarowania odpadów objętych przedmiotem zamówienia będzie stanowiło załącznik do umowy. Zamawiający zezwala na zmianę instalacji zagospodarowującej odpad o ile nie wpłynie to na cenę. Zamawiający dopuszcza zmianę instalacji zagospodarowującej odpady w każdym momencie realizacji umowy, pod warunkiem uprzedniego przesłania do akceptacji Zamawiającego dokumentów potwierdzających uprawnienia instalacji (pozwolenie zintegrowane lub pozwolenie na przetwarzanie odpadów). Jeżeli Zamawiający w terminie 14 dni od doręczenia dokumentów nie wniesie uwag, uznaje się to za milczącą zgodę. 14. Usługa będzie świadczona na wezwanie Zamawiającego. Zamawiający pisemnie (e-mail) powiadomi wykonawcę o terminie rozpoczęcia usługi i jej częstotliwości. 15. W ramach odbioru odpadów Wykonawca jest zobowiązany w formie elektronicznej – email wskazać dzienne uzgodnione z zamawiającym awizacje z określeniem: daty odbioru odpadów, numeru BDO przewoźnika, jego pełnej nazwy, rejestracji ciągnika / ewentualnej przyczepy, pełnego adresu instalacji ostatecznej zgodnej z BDO numeru BDO instalacji ostatecznej. Bez dopełnienia tego obowiązku Zamawiający nie wpuści auta Wykonawcy na teren instalacji. 16. Zamawiający nie pokrywa kosztów zwrotów towaru przez instalację docelową. 17. Zakładana gęstość nasypowa odpadów: 0,25 Mg/m3. 18. Poglądowe zdjęcie odpadów Zamawiający zamieszcza w załączniku nr 7 do SWZ 19. Zamawiający posiada certyfikat KZR. 2. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła w zakresie podstawowym 2000 Mg, w tym minimalna gwarantowana wielkość świadczenia wynosi 1 000 Mg. 3. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa 1) Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Projekt umowy stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ. 2) Obowiązujące przepisy prawa: a) Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) b) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.)
Interne KennungCzęść 2 zamówienia
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb (zwiększonej ilości odpadów oddanych do odbioru przez mieszkańców) – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 2. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła w zakresie objętym prawem opcji 1000 Mg.
LosLOT-0004
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje odbiór z instalacji Zamawiającego i przewiezienie do instalacji docelowej odpadów o kodzie: 19 12 04 lub 19 12 12. w ilości określonej w zamówieniu - odpady spełniają warunki do produkcji paliwa RDF. 2. 19 12 12 – odpady pozostałe z procesu sortowania zmieszanych odpadów o kodzie 20 03 01, 20 01 39 odpady stanowią pozostałość (mieszaninę frakcji tworzyw sztucznych), 3. Odpady o wilgotności pomiędzy 20 % a 25 %, okresowo. Wartość opałowa nie przekracza 16-19 MJ/kg 4. Odpady stałe, mogą zawierać zanieczyszczenia mineralne: szkło, kamienie, ceramikę, tworzywa sztuczne, tekstylia, elementy worków, surowce w postaci puszek, drobnych opakowań PET, pozostałe po przesiewaniu, przepusty frakcji wynikają z zastosowania technologii opartej o sito dyskowe, powołanie na zanieczyszczenia nie jest podstawą zwrotu transportu. 5. Odpady spełniają warunki składowania i zagospodarowania określone w Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 16 lipca 2015 r. w sprawie dopuszczania odpadów do składowania na składowiskach (Dz.U. 2015 poz. 1277), zamawiający dysponuje kartą charakterystyki odpadu oraz wynikami badań dopuszczających. 6. Transport opadów po stronie Wykonawcy. 7. Odpady powstają na instalacji komunalnej t.j. Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. 8. Odpady przekazywane będą luzem lub w belkach w zależności od uzgodnień z Wykonawcą. Typowy ciężar załadunku ruchomej podłogi o pojemności 90 m3 to 13-14 mg. 9. Transport opadów po stronie Wykonawcy 10. Odpady powstają na instalacji komunalnej t.j. Zakładzie Zagospodarowania Odpadów Wólce Rokickiej, Wólka Rokicka 100, 21-100 Lubartów. Załadunek odpadów pomiędzy godziną 6:00 a 22:00. 11. Odpady przekazywane będą luzem. Wymagane godziny dostarczenia ww. odpadu mogą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach zgodnych z godzinami otwarcia składowiska wykonawcy. 12. W ramach usługi Zamawiający zobowiązany będzie do przestrzegania regulaminu Wykonawcy w zakresie przepisów BHP, PPOŻ oraz porządku odbioru odpadów. 13. Za zgodne z prawem zagospodarowanie odpadu w pełni odpowiada wykonawca. Wykonawca przed podpisaniem umowy wskaże dane podmiotu docelowego do zagospodarowania odpadów. Pozwolenie uprawniającego podmiot docelowy do zagospodarowania odpadów objętych przedmiotem zamówienia będzie stanowiło załącznik do umowy. Zamawiający zezwala na zmianę instalacji zagospodarowującej odpad o ile nie wpłynie to na cenę. Zamawiający dopuszcza zmianę instalacji zagospodarowującej odpady w każdym momencie realizacji umowy, pod warunkiem uprzedniego przesłania do akceptacji Zamawiającego dokumentów potwierdzających uprawnienia instalacji (pozwolenie zintegrowane lub pozwolenie na przetwarzanie odpadów). Jeżeli Zamawiający w terminie 14 dni od doręczenia dokumentów nie wniesie uwag, uznaje się to za milczącą zgodę. 14. Usługa będzie świadczona na wezwanie Zamawiającego. Zamawiający pisemnie (e-mail) powiadomi wykonawcę o terminie rozpoczęcia usługi i jej częstotliwości. 15. W ramach odbioru odpadów Wykonawca jest zobowiązany w formie elektronicznej – email wskazać dzienne uzgodnione z zamawiającym awizacje z określeniem: daty odbioru odpadów, numeru BDO przewoźnika, jego pełnej nazwy, rejestracji ciągnika / ewentualnej przyczepy, pełnego adresu instalacji ostatecznej zgodnej z BDO numeru BDO instalacji ostatecznej. Bez dopełnienia tego obowiązku Zamawiający nie wpuści auta Wykonawcy na teren instalacji. 16. Zamawiający nie pokrywa kosztów zwrotów towaru przez instalację docelową. 17. Zakładana gęstość nasypowa odpadów: 0,15 Mg/m3. 18. Poglądowe zdjęcie odpadów Zamawiający zamieszcza w załączniku nr 7 do SWZ 19. Zamawiający w uzgodnieniu z Wykonawcą dopuszcza transport w belkach. 20. Zamawiający posiada certyfikat KZR. Szacowana ilość frakcji w okresie realizacji umowy będzie wynosiła w zakresie podstawowym 2 000 Mg. w tym minimalna gwarantowana wielkość świadczenia wynosi 1 000 Mg. Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa 1) Zakres i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określa Projekt umowy stanowiący Załącznik Nr 1 do SWZ. 2) Obowiązujące przepisy prawa: a) Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) b) ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.)
Interne KennungCzęść 3 zamówienia