See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywne dostawy energii elektrycznej do obiektów Policji województwa warmińsko – mazurskiego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy energii elektrycznej do obiektów Policji województwa warmińsko - mazurskiego. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje sukcesywne dostawy energii elektrycznej zgodnie z obowiązującymi parametrami jakościowymi energii elektrycznej ustalonymi w ustawie Prawo Energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r., a w szczególności w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (tj. Dz.U. z 2025 r., poz. 919). 3. Okres rozliczeniowy w odniesieniu do każdego PPE wynosi 1 miesiąc. Całodobowo nie są rozliczane wyłącznie PPE Ełk, PPE Prostki oraz PPE Stare Juchy. Rozliczenia za zakupioną energię elektryczną winny być prowadzone w ramach jednego numeru NIP Zamawiającego na podstawie faktur VAT ze wskazanym jednym subkontem przyporządkowanym do wszystkich wyszczególnionych jednostek organizacyjnych. 4. Szczegółowe określenie zakresu przedmiotu zamówienia zawarte jest w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 10 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 6734-2026
Interne Kennung: Z-t-P/64/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 2. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 3. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem Platformy Urzędu Zamówień Publicznych: https://ezamowienia.gov.pl. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę za pośrednictwem Platformy, podpisując ją kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 4. Na ofertę składają się następujące dokumenty: 1) Interaktywny Formularz ofertowy – wypełniony i złożony według zasad opisanych w Pkt. 26 SWZ 2) Formularze cenowe na lata 2026 oraz 2027 - sporządzone zgodnie ze wzorami podanymi w Załącznikach Nr 2a oraz Nr 2b Pozostałe dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą: 1) Jednolity Europejski Dokument Zamówienia – wypełniony i podpisany przez osobę uprawnioną 2) (jeżeli dotyczy) Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 6 3) (jeżeli dotyczy) Formularz oświadczenia o podwykonawstwie, sporządzony zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 8 4) (jeżeli dotyczy) Formularz upoważnienia, o ile prawo do podpisania oferty nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 9 do SWZ 5) Oświadczenie – wypełnione i złożone zgodnie ze wzorem podanym w Załączniku Nr 12 potwierdzające, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz uzupełnionym rozporządzeniem (UE) 2025/2033 (Dz. Urz. UE. L. 2025/2033 z dn. 23 października 2025 r.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego 6) (jeżeli dotyczy) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli ofertę i oświadczenia składa w imieniu Wykonawcy pełnomocnik 7) Dowód wniesienia wadium 5. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 Pzp. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, a także Wykonawcę, w stosunku do którego zachodzi okoliczność wskazana w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej rozporządzenie 2022/576 oraz uzupełnionym rozporządzeniem (UE) 2025/2033 (Dz. Urz. UE. L. 2025/2033 z dn. 23 października 2025 r.) 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie złożyć w celu potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia i potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oświadczenia lub dokumenty, o których mowa w §2 ust. 1 pkt. 1) lit. a) – b), §2 ust. 1 pkt. 2), §2 ust. 1 pkt. 7) lit. a) – d) oraz art. 5k rozporządzenia Rady (UE) 833/2014 oraz uzupełnionego rozporządzenia (UE) 2025/2033 (Dz. Urz. UE. L. 2025/2033 z dn. 23 października 2025 r.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz §7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dn. 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa powyżej – składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie, o którym mowa powyżej. Dokument, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania ma osoba której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa powyżej, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Patrz. Pkt. 23 ust. 2 SWZ. 9. Zgodnie z art. 58 ustawy Pzp Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia (np. w formie konsorcjum) pod warunkiem, że ustanowią oni pełnomocnika określając zgodnie z art. 58 ust. 2 ustawy Pzp zakres jego uprawnień wobec Zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Sukcesywne dostawy energii elektrycznej do obiektów Policji województwa warmińsko – mazurskiego
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität