See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Trzcianka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest „Wykonanie dokumentacji projektowej dotyczącej obiektów małej retencji na terenie Nadleśnictwa Trzcianka”. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych - kontynuacja” (MRN3), współfinansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę Klimat i Środowisko 2021-2027. W ramach usługi Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz do pełnienia nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych wykonywanych w oparciu o przedmiotową dokumentację. Przedmiot zamówienia został podzielony na trzy części: Część I – Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Utworzenie terenu zalewowego pn. Pańska Łaska w Leśnictwie Bukowiec" W ramach zadania planowana jest budowa grobli ziemnej ze szczelnym rdzeniem i zastawką oraz zastawki drewnianej z umocnieniem z narzutu kamiennego . Teren, na którym nastąpi realizacja projektu to przesuszone turzycowiska na torfach niskich, przez który przepływa Kanał Sarcz. Obszar jest pokryty rozproszonym odnowieniem naturalnym olchowym. Wokół niego występują głównie siedliska lasów wilgotnych oraz olsy. Teren przecinają liczne rowy melioracyjne. Budowa grobli z zastawką i zastawki na głównym rowie przyczyni się do lepszego uwodnienia terenu. Dzięki wybudowanym urządzeniom powstanie rozlewisko, na którym przewiduje się wykonać ziemne wyspy lęgowe (z uzyskanego urobku) w celu zachowania bioróżnorodności występującej na omawianym terenie. W oddziale 227h stwierdzono występowanie żurawia. Oddział 227h, i, k, m to strefa okresowa ochrony ostoi orlika krzykliwego. Ponad to w dwóch wydzieleniach, tj. 227h, i stwierdzono występowanie bobra. Z analizy terenu wynika, że powierzchnia do retencjonowania wody może osiągnąć 7,8 ha. Lokalizacja inwestycji: leśnictwo Bukowiec, 08-10-1-04-227, działki o numerach ewidencyjnych gruntów 7212/4 i 7212/5, obręb Dłużewo, gm. Trzcianka. Mapa z lokalizacją inwestycji stanowi załącznik nr 2.1 do SWZ. Część II – Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Utworzenie terenu zalewowego pn. Torfowisko na Brzozach w Leśnictwie Rychlik" W ramach zadania planowane są następujące prace: wykonanie zastawki drewnianej z remontem przepustu na działce o numerze ewidencyjnym gruntów 7017, oddział 308g oraz wykonanie zastawki drewnianej z remontem przepustu na działce o numerze ewidencyjnym gruntów 7023/3, oddz. 341. Obszary stanowią przesuszone torfowiska niskie i przejściowe (podtyp gleby Tn, Tp), porośnięte głównie nalotem sosnowym, z dużą ilością posuszu olchowego i brzozowego oraz gleby na podłożach glejo-bielicowych. W oddz. 308l, 341c,d, 342a,b występują płaty bagna pospolitego, w oddz.342a płat widłaka jałowcowatego. W oddz.342c stwierdzono występowania bobra europejskiego. Zatrzymanie wody i podniesienie jej poziomu polepszy warunki glebowe. Przyczyni się to do polepszenia formy gatunków panujących na tym terenie (olszy) i polepszy warunki mikrosiedliskowe. Z analizy terenu wynika, że powierzchnia do retencjonowania wody może osiągnąć 17,5 ha. Lokalizacja inwestycji: leśnictwo Rychlik, 08-10-1-07-308, 08-10-1-07-341, działki o numerach ewidencyjnych gruntów 7017 i 7023/3, obręb Smolarnia, gm. Trzcianka. Mapa z lokalizacją inwestycji stanowi załącznik nr 2.2 do SWZ. Część III – Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Utworzenie terenu zalewowego pn. Przełom Bukówki w Leśnictwie Jeziorki" W ramach zadania planowana jest budowa grobli ziemnej z zastawką (z drogą gruntową w koronie) wraz z urządzeniem umożliwiającym migrację ryb oraz zastawka z urządzeniem umożliwiającym migrację ryb. Przy obu lokalizacjach znajdują się przepusty, które wymagają remontu, aby planowane urządzenia spełniły swoje funkcje. Teren pod obszar małej retencji sąsiaduje ze strefą okresową rybołowa (oddz.54p,r jest w strefie okresowej), ma charakter doliny, w której przepływa Bukówka oraz jej dopływy. Stoki pokrywają przede wszystkim bory mieszane świeże (powierzchnia 4,55 ha), natomiast las mieszany świeży zajmuje 0,78 ha, a ols 0,50 ha. Wzdłuż cieku w wydzieleniach 54p oraz 77f,g,h występują stanowiska bobra europejskiego. Podniesienie poziomu wód spowoduje dogodniejsze warunki dla bytowania rybołowa, bobrów oraz innych gatunków zwierząt. Z analizy terenu wynika, że powierzchnia do retencjonowania wody może osiągnąć 2,85 ha. Lokalizacja inwestycji: leśnictwo Jeziorki, 08-10-1-03-77, działki o numerach ewidencyjnych gruntów 7080/1 i 7080/2, obręb Niekursko, gm. Trzcianka. Mapa z lokalizacją inwestycji stanowi załącznik nr 2.3 do SWZ. Każda część podzielona jest na 2 etapy: a) Etap I obejmujący opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę lub/i zaświadczenia wydanego przez organ administracji architektoniczno-budowlanej o braku sprzeciwu do zgłoszenia robót budowlanych, zgodnie z wymaganiami SWZ, warunkami umowy i pozostałymi dokumentami zamówienia; b) Etap II obejmujący pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, w oparciu o wykonaną dokumentację projektową.
Vorherige Bekanntmachung: 730151-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I – Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Utworzenie terenu zalewowego pn. Pańska Łaska w Leśnictwie Bukowiec"
Beschreibung: W ramach zadania planowana jest budowa grobli ziemnej ze szczelnym rdzeniem i zastawką oraz zastawki drewnianej z umocnieniem z narzutu kamiennego . Teren, na którym nastąpi realizacja projektu to przesuszone turzycowiska na torfach niskich, przez który przepływa Kanał Sarcz. Obszar jest pokryty rozproszonym odnowieniem naturalnym olchowym. Wokół niego występują głównie siedliska lasów wilgotnych oraz olsy. Teren przecinają liczne rowy melioracyjne. Budowa grobli z zastawką i zastawki na głównym rowie przyczyni się do lepszego uwodnienia terenu. Dzięki wybudowanym urządzeniom powstanie rozlewisko, na którym przewiduje się wykonać ziemne wyspy lęgowe (z uzyskanego urobku) w celu zachowania bioróżnorodności występującej na omawianym terenie. W oddziale 227h stwierdzono występowanie żurawia. Oddział 227h, i, k, m to strefa okresowa ochrony ostoi orlika krzykliwego. Ponad to w dwóch wydzieleniach, tj. 227h, i stwierdzono występowanie bobra. Z analizy terenu wynika, że powierzchnia do retencjonowania wody może osiągnąć 7,8 ha. Lokalizacja inwestycji: leśnictwo Bukowiec, 08-10-1-04-227, działki o numerach ewidencyjnych gruntów 7212/4 i 7212/5, obręb Dłużewo, gm. Trzcianka.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71311100 Unterstützende Leistungen im Tief- und Hochbau, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych
Los: LOT-0002
Titel: Część II – Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Utworzenie terenu zalewowego pn. Torfowisko na Brzozach w Leśnictwie Rychlik"
Beschreibung: W ramach zadania planowane są następujące prace: wykonanie zastawki drewnianej z remontem przepustu na działce o numerze ewidencyjnym gruntów 7017, oddział 308g oraz wykonanie zastawki drewnianej z remontem przepustu na działce o numerze ewidencyjnym gruntów 7023/3, oddz. 341. Obszary stanowią przesuszone torfowiska niskie i przejściowe (podtyp gleby Tn, Tp), porośnięte głównie nalotem sosnowym, z dużą ilością posuszu olchowego i brzozowego oraz gleby na podłożach glejo-bielicowych. W oddz. 308l, 341c,d, 342a,b występują płaty bagna pospolitego, w oddz.342a płat widłaka jałowcowatego. W oddz.342c stwierdzono występowania bobra europejskiego. Zatrzymanie wody i podniesienie jej poziomu polepszy warunki glebowe. Przyczyni się to do polepszenia formy gatunków panujących na tym terenie (olszy) i polepszy warunki mikrosiedliskowe. Z analizy terenu wynika, że powierzchnia do retencjonowania wody może osiągnąć 17,5 ha. Lokalizacja inwestycji: leśnictwo Rychlik, 08-10-1-07-308, 08-10-1-07-341, działki o numerach ewidencyjnych gruntów 7017 i 7023/3, obręb Smolarnia, gm. Trzcianka.
Los: LOT-0003
Titel: Część III – Opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: "Utworzenie terenu zalewowego pn. Przełom Bukówki w Leśnictwie Jeziorki"
Beschreibung: W ramach zadania planowana jest budowa grobli ziemnej z zastawką (z drogą gruntową w koronie) wraz z urządzeniem umożliwiającym migrację ryb oraz zastawka z urządzeniem umożliwiającym migrację ryb. Przy obu lokalizacjach znajdują się przepusty, które wymagają remontu, aby planowane urządzenia spełniły swoje funkcje. Teren pod obszar małej retencji sąsiaduje ze strefą okresową rybołowa (oddz.54p,r jest w strefie okresowej), ma charakter doliny, w której przepływa Bukówka oraz jej dopływy. Stoki pokrywają przede wszystkim bory mieszane świeże (powierzchnia 4,55 ha), natomiast las mieszany świeży zajmuje 0,78 ha, a ols 0,50 ha. Wzdłuż cieku w wydzieleniach 54p oraz 77f,g,h występują stanowiska bobra europejskiego. Podniesienie poziomu wód spowoduje dogodniejsze warunki dla bytowania rybołowa, bobrów oraz innych gatunków zwierząt. Z analizy terenu wynika, że powierzchnia do retencjonowania wody może osiągnąć 2,85 ha. Lokalizacja inwestycji: leśnictwo Jeziorki, 08-10-1-03-77, działki o numerach ewidencyjnych gruntów 7080/1 i 7080/2, obręb Niekursko, gm. Trzcianka.