See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025 - Przetarg II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące: a) w przypadku części zamówienia nr 1 (Pakiet S/2025) – prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej oraz selekcji i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino, na Szkółce Leśnej Kochanowo, w roku 2025, b) w przypadku części zamówienia od nr 2 do nr 6 (Pakiety 1/2025, 5/2025, 6/2025, 7/2025 i 8/2025) – prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace z zakresu ochrony przyrody, związane z turystyką i edukacją leśną, prace konserwacyjne i utrzymaniowe na drogach leśnych i inne prace związane z gospodarką leśną, przewidziane do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025. Szczegółowy zakres i opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Vorherige Bekanntmachung: 771912-2024
Interne Kennung: SA.270.15.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 „PZP”) oraz aktów wykonawczych do PZP. 2. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. 3. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Wszelkie informacje dotyczące niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz Przedmiotu Zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet S/2025 – Szkółka Leśna Kochanowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące: w przypadku części zamówienia nr 1 (Pakiet S/2025) – prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej oraz selekcji i nasiennictwa, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025 na Szkółce Leśnej Kochanowo. Szczegółowy zakres i opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: P.S/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). 2. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. 3. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. 4. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12A i 12B do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. 5. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. 6. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet 1/2025 – leśnictwa: Góra, Luzino
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące: w przypadku części zamówienia nr 2 (Pakiet 1/2025) – prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace z zakresu ochrony przyrody, związane z turystyką i edukacją leśną, prace konserwacyjne i utrzymaniowe na drogach leśnych i inne prace związane z gospodarką leśną, przewidziane do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025, na terenie ograniczonym do leśnictw: Góra, Luzino. Szczegółowy zakres i opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: P.1/2025
Beschreibung der Optionen: Opis opcji analogicznie jak dla części nr 1 Zamówienia patrz pkt. 5.1.1. dla Pakietu S/2025.
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet 5/2025 – leśnictwo Paraszynek
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące: w przypadku części zamówienia nr 3 (Pakiet 5/2025) – prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace z zakresu ochrony przyrody, związane z turystyką i edukacją leśną, prace konserwacyjne i utrzymaniowe na drogach leśnych i inne prace związane z gospodarką leśną, przewidziane do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025, na terenie ograniczonym do leśnictwa Paraszynek. Szczegółowy zakres i opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: P.5/2025
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet 6/2025 leśnictwo Godętowo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące: w przypadku części zamówienia nr 4 (Pakiet 6/2025) – prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace z zakresu ochrony przyrody, związane z turystyką i edukacją leśną, prace konserwacyjne i utrzymaniowe na drogach leśnych i inne prace związane z gospodarką leśną, przewidziane do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025, na terenie ograniczonym do leśnictwa Godętowo. Szczegółowy zakres i opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: P.6/2025
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet 7/2025 – leśnictwo Karczemki
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące: w przypadku części zamówienia nr 5 (Pakiet 7/2025) – prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace z zakresu ochrony przyrody, związane z turystyką i edukacją leśną, prace konserwacyjne i utrzymaniowe na drogach leśnych i inne prace związane z gospodarką leśną, przewidziane do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025, na terenie ograniczonym do leśnictwa Karczemki. Szczegółowy zakres i opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: P.7/2025
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet 8/2025 – leśnictwo Kętrzyno
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące: w przypadku części zamówienia nr 6 (Pakiet 8/2025) – prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz prace z zakresu ochrony przyrody, związane z turystyką i edukacją leśną, prace konserwacyjne i utrzymaniowe na drogach leśnych i inne prace związane z gospodarką leśną, przewidziane do wykonania na terenie Nadleśnictwa Strzebielino w roku 2025, na terenie ograniczonym do leśnictwa Kętrzyno. Szczegółowy zakres i opis prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, oraz szczegółowy opis technologii wykonywania poszczególnych prac (czynności) wchodzących w skład przedmiotu zamówienia, zawarty został w załącznikach do Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).
Interne Kennung: P.8/2025