See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości na rzecz Sądu Okręgowego w Rzeszowie i Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w Rzeszowie oraz Sądu Rejonowego w Leżajsku, Sądu Rejonowego w Łańcucie, Sądu Rejonowego w Ropczycach i Sądu Rejonowego w Strzyżowie – na okres 12-stu miesięcy
Beschreibung: Zamówienie pn. „Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości na rzecz Sądu Okręgowego w Rzeszowie i Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w Rzeszowie oraz Sądu Rejonowego w Leżajsku, Sądu Rejonowego w Łańcucie, Sądu Rejonowego w Ropczycach i Sądu Rejonowego w Strzyżowie – na okres 12-stu miesięcy” podzielone jest na 5 części: Część 1 - „Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie oraz budynku Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w Rzeszowie”; Część 2 - „Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Rejonowego w Leżajsku”; Część 3 - „Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Rejonowego w Łańcucie”. Część 4 - „Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Rejonowego w Ropczycach”; Część 5 - „Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Strzyżowie”; Przedmiot zamówienia obejmuje mi. in.: utrzymanie w czystości i porządku – takich pomieszczeń jak: sale rozpraw, sale konferencyjne, korytarze, hole, klatki schodowe (główna i boczne) oraz sanitariaty, jak również znajdujące się w nich wyposażenie. Zakres czynności wykonywanych codziennie obejmuje m. in.: - sprzątanie pomieszczeń i powierzchni w budynku Sądu wymienionych w pkt. a) wraz ze znajdującym się w nich lub na nich wyposażeniem ( w szczególności meble biurowe, tak jak np. biurka, stoliki, krzesła itp.), - wietrzenie pomieszczeń, zamykanie okien, - zamiatanie, odkurzanie, mycie i czyszczenie podłóg i posadzek, - odkurzanie dywanów i chodników - sprzątanie, czyszczenie i mycie sanitariatów wraz z dezynfekcją (płytki podłogowe, umywalki, muszle, pisuary, lustra), mycie i czyszczenie armatury łazienkowej (sanitariatów), - bieżące uzupełnianie środków higienicznych w sanitariatach tj. papieru toaletowego, mydła w płynie, ręczników papierowych, - sprzątanie ciągów komunikacyjnych, schodów, korytarzy, holi, - opróżnianie koszy na śmieci (w razie konieczności łącznie z ich czyszczeniem) na korytarzach i ciągach komunikacyjnych, pokojach urzędniczych oraz w sanitariatach. (Zamawiający zaznacza, iż w budynkach sądów odpady gromadzone są w sposób selektywny dlatego wymaga, aby worki z odpadami umieszczane były w przeznaczonych i odpowiednio opisanych do tego kontenerach), - usuwanie innych miejscowych zabrudzeń, - opróżnianie niszczarek, - czyszczenie osłon poliwęglanowych przy użyciu odpowiedniego środka, - usuwanie pajęczyn Zakres czynności wykonywanych nie rzadziej niż raz na tydzień obejmuje m. in.: - mycie powierzchni drzwi wewnętrznych, futryn, framug, listew odbojowych, parapetów wewnętrznych, kaloryferów, klamek, szyldów drzwiowych, poręczy i balustrad, tabliczek drzwiowych, w przypadku widocznych zabrudzeń czynności te należy wykonywać w miarę potrzeby, - czyszczenie tablic informacyjnych, napisów, znaków i oznaczeń informacyjnych w budynku Sądu, wycieranie gaśnic i innej infrastruktury p.poż., - czyszczenie z kurzu górnych powierzchni mebli, w okresie wiosenno-zimowym w zależności od potrzeb, pielęgnowanie terenów zielonych na dziedzińcu wewnętrznym i zewnętrznym sądu (o ile dotyczy), - zamiataniu parkingu wewnętrznego przy budynku sądu (o ile dotyczy) - mycie powierzchni glazury, ścianek, płytek, stolarki drzwiowej w sanitariatach, - mycie oraz konserwacja środkami do konserwacji mebli sądowych znajdujących się na salach rozpraw i korytarzach, - czyszczenie komputerów, sprzętu biurowego i telefonów na salach rozpraw, - czyszczenie monitorów oraz wyświetlaczy LCD zainstalowanych przed salami rozpraw, - przetarcie kontaktów, wyłączników elektrycznych, - mycie kaloryferów lub grzejników c.o., - odkurzanie i czyszczenie boazerii w salach rozpraw, - utrzymywaniu i monitorowaniu na bieżąco odpowiedniego stanu suchości posadzek w sanitariatach oraz na korytarzach i klatkach schodowych, ze szczególnym uwzględnieniem pory jesienno-zimowej, - sprzątanie pomieszczeń dla zatrzymanych , - sprzątanie pomieszczeń konserwatorów, - sprzątanie pomieszczenia palarni. - sprzątanie kabiny windy (o ile występuje w budynku danego sądu) Zakres czynności (okazjonalnych) wykonywanych 1 lub 2 razy w okresie trwania umowy obejmuje m. in.: - pranie tapicerek - krzesła, fotele - pranie dywanów, wykładzin, chodników, - pranie firan, zasłon, - odkurzanie i czyszczenie opraw oświetleniowych lub żyrandoli - odkurzanie ścian, sufitów, gzymsów, balustrad oraz kratek wentylacyjnych - sprzątaniu pomieszczeń w przypadku prac remontowych i doprowadzaniu ich do właściwego stanu użytkowania, - sprzątanie po spotkaniach organizowanych na salach konferencyjnych,
Vorherige Bekanntmachung: 144726-2024
Interne Kennung: G.261.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90919200 Büroreinigung
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie oraz budynku Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów w Rzeszowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla niniejszej części jest usługa codziennego sprzątania i utrzymania czystości w budynku Sądu Okręgowego w Rzeszowie oraz w Opiniodawczym Zespole Sądowych Specjalistów
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0004
Titel: Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Rejonowego w Leżajsku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla niniejszej części jest usługa codziennego sprzątania i utrzymania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Leżajsku
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0005
Titel: Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Rejonowego w Łańcucie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla niniejszej części jest usługa codziennego sprzątania i utrzymania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Łańcucie
Interne Kennung: Część 3
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega, że oprócz podstawowego zakresu zamówienia, w zależności od zaistniałych potrzeb, może zlecić Wykonawcy w wymiarze do 75 dni roboczych w okresie obowiązywania umowy, usługę polegającą na sprzątaniu pomieszczeń biurowych wg poniższego wykazu: - pomieszczenia biurowe - sprzątanie codzienne – 430m2 polegające na: • zamiataniu i odkurzaniu podłóg, dywanów, chodników i wykładzin, • czyszczeniu na mokro podłóg oraz według potrzeby dywanów, chodników i wykładzin. • ścieraniu kurzu z parapetów, drzwi, stołów, biurek, półek, szafek, mebli i pozostałego wyposażenia, • opróżnianiu wewnętrznych koszy na śmiecie i wynoszeniu odpadów na zewnątrz do kontenerów, opróżnianiu niszczarek, • usuwaniu pajęczyn z sufitów, ścian i sprzętu znajdującego się w pomieszczeniu, • wietrzeniu pomieszczeń. Usługa opisana w pkt. 4.1. (powyżej) polegać będzie na zapewnieniu zastępstwa za etatowego pracownika Sądu Rejonowego w Łańcucie czyli osoby zatrudnionej na etat (2 osoby po 0,5 etatu) i zajmującej się sprzątaniem i utrzymaniem porządku, podczas jej nieobecności (np. urlop wypoczynkowy, nieobecność usprawiedliwiona itp.). Zamawiający zastrzega, ze prawo opcji jest podzielne, tzn., że może być wykonywane w częściach, np. w okresach 5 dniowych, lub jednodniowych, czy też w dłuższym wymiarze czasu jak np. 13 dni, w zależności od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający zaznacza również, że w ogóle może nie skorzystać z opisanego powyżej prawa opcji. Zamawiający wymaga, aby dla prawidłowej realizacji zadań przewidzianych prawem opcji w zamówieniu liczba etatów w danym dniu wynosiła minimum 0,5 etatu. Prace związane ze świadczeniem usługi przewidzianej prawem opcji będą wykonywane od godz. 15:00 do 19:00 (od poniedziałku do piątku oraz w te soboty, które zostaną uznane za dni pracy Sądu).
Los: LOT-0006
Titel: Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynku Sądu Rejonowego w Ropczycach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla niniejszej części jest usługa codziennego sprzątania i utrzymania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Ropczycach
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0007
Titel: Usługa codziennego sprzątania i utrzymania bieżącej czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Strzyżowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla niniejszej części jest usługa codziennego sprzątania i utrzymania czystości w budynkach Sądu Rejonowego w Strzyżowie
Interne Kennung: Część 5
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega, że oprócz podstawowego zakresu zamówienia, w zależności od zaistniałych potrzeb, może zlecić Wykonawcy w wymiarze do 180 dni roboczych w okresie obowiązywania umowy, usługę polegającą na sprzątaniu pomieszczeń biurowych wg poniższego wykazu: - pomieszczenia biurowe w budynku A przy ul. 3-go Maja 14 – sale rozpraw nr 2, 9, 19, pokoje: 1, 3, 4, 8, 10, 13, 14, 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24, toalety nr 6, 7, 25, korytarz – parter, I piętro, klatka schodowa. Zestawienie powierzchni do sprzątania: Budynek „A” Przyziemie (parter) – 281m2, a w tym: - powierzchnia sanitariatów (2 pom.) – 13,50m2, - korytarz, klatka schodowa, hall - 86,50m2, - sale rozpraw (2 pom.) – 67,00m2, - pomieszczenia Archiwum (2 pom.) – 26,00m2, - pomieszczenia biurowe (5 pom.) – 62,00m2, - pozostałe pomieszczenia (techniczne lub inne) – 16,00m2, - wiatrołap – 10,00m2, Budynek „A” I piętro – 285,50m2, a w tym: - pomieszczenia biurowe (9 pom.) – 143,00m2, - sala rozpraw – 44,50m2, - sanitariat – 6,00m2, - korytarz, klatka schodowa, hall - 84,00m2, - pozostałe pomieszczenia (techniczne lub inne) – 8,00m2, Budynek „B” (piwnice i kotłownia) – 76,50m2, a w tym: - piwnica i korytarz – 55,50m2, - kotłownia – 21,00m2. Łączna powierzchnia podlegająca codziennemu sprzątaniu wynosi – 643,00m2 i polega ona na: • zamiataniu i odkurzaniu podłóg i wykładzin, • czyszczeniu na mokro podłóg, ścieraniu kurzu z parapetów, drzwi, stołów, biurek, półek, szafek, mebli i pozostałego wyposażenia, • opróżnianiu wewnętrznych koszy na śmieci i wynoszeniu odpadów na zewnątrz do kontenerów, opróżnianiu niszczarek, • wietrzeniu pomieszczeń, • usuwaniu pajęczyn z sufitów, ścian i sprzętu znajdującego się w pomieszczeniach, • sprzątanie, czyszczenie i mycie sanitariatów wraz z dezynfekcją (płytki podłogowe, umywalki, muszle, pisuary, lustra), • mycie i czyszczenie armatury łazienkowej (sanitariatów), • bieżącym uzupełnianiu środków higienicznych w sanitariatach tj. papier toaletowy, mydło w płynie, ręczniki papierowe, • utrzymywaniu i monitorowaniu na bieżąco odpowiedniego stanu suchości posadzek w sanitariatach oraz na korytarzach i klatkach schodowych, ze szczególnym uwzględnieniem pory jesienno-zimowej, • okresowe czyszczenie elementów balustrad na klatce schodowej, grzejników c.o., • usuwaniu pajęczyn z sufitów i ścian, • sprzątaniu pomieszczeń piwnicy i kotłowni w budynku oznaczonym literą „B” odpowiednio o powierzchni wynoszącej 55,50m2 i 21,00m2. • zamiataniu schodów głównych prowadzących do budynku Sądu (od ul. 3 Maja 14), • w okresie wiosenno-jesiennym pielęgnowanie terenów zielonych (na posesji przy ul. 3 maja 14) poprzez podlewanie kwiatów i roślin niskopiennych i plewieniu chwastów oraz dodatkowo zamiataniu parkingu i dróg wewnętrznych i ciągów pieszych wraz z plewieniem chwastów z kostki brukowej oraz zbieraniem śmieci z posesji, (łączna powierzchnia dojazdów, miejsc postojowych i chodników wynosi 1239,50m2, natomiast łączna powierzchnia trawników i terenów zielonych wynosi 1033,50m2), • w okresie zimowym, w razie takiej potrzeby, odmiatanie śniegu ze schodów wejściowych oraz ciągów pieszych wraz z posypywanie ich solą lub piaskiem (sól i piasek zapewnia Zamawiający), • czyszczenie powierzchni osłon poliwęglanowych przy użyciu odpowiedniego środka (jeśli będą w użyciu). Ponadto w ramach świadczonej usługi utrzymania Usługa opisana w pkt powyżej polegać będzie na zapewnieniu zastępstwa za etatowego pracownika Sądu Rejonowego w Strzyżowie czyli osoby zatrudnionej na 1 pełny etat i zajmującej się sprzątaniem i utrzymaniem czystości i porządku w budynku oznaczonym literą A, podczas jej nieobecności (np. urlop wypoczynkowy, nieobecność usprawiedliwiona itp.), jak również w przypadku ewentualnego przejścia tej osoby na emerytur (moment ten może nastąpić w okresie od dnia 1 października 2024 roku do dnia 18 kwietnia 2025 roku). Zamawiający zastrzega, ze prawo opcji jest podzielne, tzn., że może być wykonywane w częściach, np. w okresach 5 dniowych, lub jednodniowych, czy też w dłuższym wymiarze czasu jak 20 dni, w zależności od potrzeb zamawiającego. Zamawiający zaznacza również, że może w ogóle nie skorzystać z opisanego powyżej prawa opcji. Zamawiający wymaga, aby dla prawidłowej realizacji zadań przewidzianych prawem opcji w zamówieniu liczba etatów w danym dniu wynosiła minimum 1 etat. Prace związane ze świadczeniem usługi przewidzianej prawem opcji będą wykonywane w przedziale godzinowym od godz. 11:00 do godz. 19:00 (od poniedziałku do piątku oraz w te soboty, które zostaną uznane za dni pracy Sądu).