133379-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Fensterreinigung – Vinduespolering af kommunale bygninger i Rødovre Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelVinduespolering af kommunale bygninger i Rødovre Kommune
BeschreibungUdbuddet omfatter vinduespolering på kommunale bygninger og institutioner i Rødovre Kommune. Ordregiver gør opmærksom på, at listen over omfattede bygninger, jf. rammeaftale bilag 2, er dynamisk da bygninger til tilføjes eller fragå listen, i takt med Rødovre Kommunes udvikling. Udbuddet består af en obligatorisk del som omfatter: - Polering 2‐4 årlige poleringer på indvendige‐ og udvendige vinduesflader - indbefatter vinduer, der kan åbnes, således at vinduet har i alt fire flader Polering af alle interne glasflader 2‐4 gange årligt. Ud over den obligatoriske del omfatter udbuddet endvidere optioner som ikke indgår i evalueringen af de indkomne tilbud. Disse omfatter polering af rytterlys/ovenlys. Ordregivers krav til kontraktvilkår fremgår af kontraktudkastet (bilag til udbudsmaterialet), mens kravene til ydelsen er detaljeret beskrevet i kravspecifikationen (rammeaftalebilag 1).
Interne Kennung437792
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung
5. Los
LosLOT-0000