133572-2026 - Wettbewerb
Polen – Leuchten und Beleuchtungszubehör – Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Pruszkowa
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelModernizacja oświetlenia ulicznego na terenie miasta Pruszkowa
BeschreibungZamówienie obejmuje wymianę istniejących opraw oświetlenia ulicznego i parkowego na oprawy typu LED na terenie miasta Pruszkowa.
Interne KennungBZP.271.67.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli zaistnieje jedna z przesłanek wskazanych w art. 257 ustawy Pzp. Zamawiający przewiduje możliwości unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 3. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp/zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót, które stanowić będą nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego . Zakres zamówienia na podobne roboty może dotyczyć: - wymiany dodatkowych punktów świetlnych (opraw, wysięgników, słupów, poza zamówieniem podstawowym). 4. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: spełniają warunki udziału w postępowaniu opisane w rozdziale II ust. 7 SWZ, nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 i art. 109 i art. 7 ust. 1 Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie w zakresie wskazanym w rozdz. II ust. 8 SWZ, 5. złożyli ofertę niepodlegającą odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 ustawy Pzp. 6. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej Umowy, w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy w przypadkach określonych w art. 455 PZP. Szczegółowy wykaz przewidzianych zmian umowy zawarto w załączniku nr 4 do SWZ, który jest w całości dostępny na stronie prowadzonego postępowania pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/gm_pruszkow 7. Wykonawca składa ofertę za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/pn/ gm_pruszkow 8.Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 200 000,00 zł. (słownie: dwieście tysięcy złotych 00/100) 9.Wykonawca, przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 5% maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania zamawiającego wynikającego z umowy 10. Zasada DNSH. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu umowy w sposób zgodny z zasadą „nieczynienia poważnych szkód” dla środowiska naturalnego (DNSH), zgodnie z art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r., w szczególności w zakresie: - łagodzenia i adaptacji do zmian klimatu, - gospodarki o obiegu zamkniętym, - zapobiegania zanieczyszczeniom i kontroli emisji, - ochrony wód, gleb, powietrza, różnorodności biologicznej i ekosystemów. 11. Dofinansowanie z środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach Inwestycji B3.4.1. „Inwestycje na rzecz zielonej transformacji miast” („KPO”).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
5. Los
LosLOT-0001