13362-2026 - Wettbewerb
Polen – Haustierzuchten – Usługi opiekuńcze oraz weterynaryjne nad bezdomnymi zwierzętami oraz utrzymanie działalności schroniska w Katowicach przy ul. Milowickiej 1 b.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsługi opiekuńcze oraz weterynaryjne nad bezdomnymi zwierzętami oraz utrzymanie działalności schroniska w Katowicach przy ul. Milowickiej 1 b.
Beschreibung1) Przedmiot zamówienia stanowi: Usługi opiekuńcze oraz weterynaryjne nad bezdomnymi zwierzętami oraz utrzymanie działalności schroniska w Katowicach przy ul. Milowickiej 1 b. 2) W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do: a) zapewnienia należytej opieki i ochrony zwierzętom przebywającym w schronisku w szczególności zapewnienia karmy wg norm określonych przez lekarza weterynarii, b) leczenia zwierząt chorych zgodnie z zaleceniami lekarza weterynarii, c) zakupu leków wg wskazań lekarza weterynarii, d) przyjmowania zgłoszeń (w tym również telefonicznych) o zwierzętach porzuconych bądź zagrażających ludziom, chorych oraz tych, które uległy wypadkom ulicznym (w tym zwłok zwierzęcych) i niezwłocznego podejmowania działań mających na celu sprowadzenie ich do schroniska, e) przeprowadzenia co najmniej raz dziennie patroli na terenie miasta w celu podejmowania bezpańskich zwierząt wyznaczonym i przystosowanym do tego celu samochodem, z dwuosobową obsługą przeszkoloną w zakresie podejmowania zwierząt, f) utrzymywania wszystkich obiektów i pozostałej infrastruktury schroniska w dobrym stanie technicznym oraz przeprowadza niezbędnych napraw bieżących, konserwatorskich i usuwania awarii, g) podejmowania starań w celu znalezienia odpowiednich opiekunów dla przebywających w schronisku bezdomnych psów i kotów, w tym organizowania co najmniej raz w roku akcji propagatorskich mających na celu zwiększenie zainteresowania społeczeństwa zwierzętami w schronisku i zachęcających do adopcji, w dowolnej formie, bezpiecznej dla zdrowia pracowników schroniska oraz osób biorących udział w akcjach, spełniającej wymagania aktualnie obowiązujących przepisów dotyczących zagrożenia epidemicznego w kraju, przy czym z każdej z tych akcji powinna zostać zamieszczona relacja w internecie, h) dokarmiania kotów wolno żyjących poprzez zapewnienie i wydanie karmy w ilości co najmniej 3 766 kg, i) prowadzenia strony internetowej i przekazania jej Miastu Katowice po zakończeniu trwania umowy, zawierającej informację o zwierzętach przeznaczonych do adopcji, wraz ze zdjęciami. Strona powinna umożliwiać przesłanie linku do konkretnego zdjęcia wraz opisem. Zaleca się, by w opisie do zdjęcia umieścić historię chorób zwierzęcia i jego cechy. Strony opisujące zwierzęta do adopcji powinny też zawierać zakładkę „nowo dodane". j) prowadzenia ewidencji (zgodnie z załącznikiem nr 1 do umowy): i. zwierząt przyjętych do schroniska jako bezpańskie, ii. zwierząt uśpionych, iii. zwierząt padłych, iv. zwierząt sprzedanych, v. zwierząt poddanych obserwacji przeciwko wściekliźnie, vi. przyjętych do przechowania i oddanych właścicielowi, vii. zgłoszeń wyjazdów po zwierzęta bezpańskie, viii. zwierząt martwych przywiezionych z interwencji, ix. sterylizacji zwierząt, x. kastracji zwierząt, xi. odbytej kwarantannie i zabiegach weterynaryjnych, k) sporządzenia i składania do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice miesięcznego raportu zawierającego dane z prowadzonych ewidencji i rejestrów, kwoty uzyskane ze sprzedaży i przechowania zwierząt oraz koszty w układzie rodzajowym, l) sporządzenia i składania do Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice kwartalnego zestawienia zużycia mediów w zakresie działalności schroniska dla bezdomnych zwierząt, w terminie 30 dni po zakończeniu danego kwartału, m) rejestrowania zaczipowanych zwierząt w ogólnopolskiej bazie oraz zakupu czipów, n) koordynacji działalności wolontariatu. Uwaga: Usługa dotyczy zasadniczo psów i kotów oraz drobnych zwierząt domowych, a w wyjątkowych sytuacjach zwierząt gospodarskich, zwierząt umieszczonych na liście CITES oraz wymienionych w załączniku do ustawy o „inwazyjnych gatunkach obcych” (IGO), z zastrzeżeniem, że w ich przypadku usługa obejmuje jedynie dostarczenie do schroniska i przechowanie do czasu zapewnienia opieki przez Zamawiającego w innym miejscu stosownym do gatunku. 3) Wykonawca zobowiązany jest również do zapewnienia opieki weterynaryjnej dla zwierząt przebywających w schronisku poprzez posiadanie przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy podpisanych umów z co najmniej 2 lekarzami weterynarii. 4) Szczegółowy zakres prac określa: a) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 7 do SWZ b) projektowane postanowienia umowy (wzór umowy) – załącznik nr 12 do SWZ.
Interne KennungBZP.271.1.111.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85210000 Haustierzuchten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98390000 Andere Dienste
5. Los
LosLOT-0001