2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nadolicach Wielkich Etap I (przedszkole i klasy I-III) oraz Etap II (klasy 4-8)
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z zadaniem pn.: Budowa budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą (wiaty rowerowe, instalacje kanalizacji sanitarnej i deszczowej, instalacja zewnętrzna wody deszczowej do nawadniania, instalacja zewnętrzna gazu, instalacja elektryczna i linia kablowa oświetlenia) przy ul. Wiedzy, 55-003 Nadolice Wielkie, nr dz. ewid. 309/1026 oraz 309/1027. 2) Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności budowę: a) Budynku składającego się z 3 skrzydeł (przedszkole, klasy I-III, klasy IV-VIII). Budynek o wymiarach ok. 104 x 151 m, niepodpiwniczony, o dwóch kondygnacjach nadziemnych i wysokości 11,22 m. Dach (stropodach) płaski o spadku 2%, b) 174 miejsc parkingowych, w tym 17 dla osób niepełnosprawnych oraz dróg dojazdowych, c) Nawierzchni sportowych i placów zabaw, d) Wiat rowerowych i miejsca gromadzenia odpadów, e) Chodników i dojść do budynków, f) Przyłączy i instalacji zgodnie z projektem. 3) Uzyskanie w imieniu Zamawiającego decyzji pozwolenia na użytkowanie przedmiotu zamówienia. Zamawiający upoważni Wykonawcę do prowadzenia w jego imieniu spraw formalno-prawnych przed organami, urzędami i instytucjami właściwymi do wydawania niezbędnych uzgodnień, wytycznych i decyzji, w tym decyzji pozwolenia na użytkowanie przedmiotu zamówienia. W tym celu Zamawiający udzieli Wykonawcy upoważnienia do wystąpienia o pozwolenie na użytkowanie przedmiotu zamówienia w terminie 3 dni od daty złożenia wniosku i przekazania danych osobowych. Decyzja pozwolenia na użytkowanie przedmiotu zamówienia będzie podstawą do wystawienia przez Wykonawcę faktury końcowej VAT. 4) Wymagania szczegółowe związane z przedmiotem zamówienia: a) Wykonawca jest odpowiedzialny za całokształt, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia, b) Wykonawcę obowiązuje należyta staranność w wykonaniu przedmiotu zamówienia, c) Wykonawca jest odpowiedzialny za organizację zaplecza budowy, transport materiału i sprzętu, d) Organizacja placu budowy wymaga uzgodnienia, e) Do obowiązków Wykonawcy należy przygotowanie terenu objętego pracami do możliwości realizacji prac budowlanych. f) Wykonawca ma obowiązek zapewnić w czasie trwania prac objętych niniejszą umową bezpieczeństwo i ochronę zdrowia dla pracowników własnych oraz pozostałych osób przebywających na terenie budowy. g) Na Wykonawcy spoczywa obowiązek prawidłowego wygrodzenia, zabezpieczenia i oznakowania placu budowy ze szczególną starannością. h) Miejsca prowadzenia prac należy zabezpieczyć przed dostępem osób nieuprawnionych. i) Wykonawca musi umożliwić dojazd i dojście do sąsiednich nieruchomości, w przypadku robót wymagających czasowego ograniczenia przejazdu lub przejścia wykonawca ma obowiązek uzgodnić termin z użytkownikami i odpowiednio wcześniej poinformować Zamawiającego. j) Wykonawca zapewnia obsługę geodezyjną placu budowy. k) Wykonawca jest odpowiedzialny za uporządkowanie placu budowy oraz przywrócenie terenu do stanu poprzedniego. l) Żadne prace nie mogą być wykonywane w niedzielę i święta, m) Wykonawca umożliwi dojazd i dojście do nieruchomości sąsiadujących. Wykonawca ma obowiązek bieżącego utrzymania dróg dojazdowych do inwestycji w należytym stanie technicznym bez wezwania. Wykonawca na wezwanie Zamawiającego ma obowiązek usunięcia uszkodzeń nawierzchni w wyznaczonym terminie, n) W przypadku robót wymagających czasowego ograniczenia przejazdu Wykonawca ma obowiązek je uzgodnić z właścicielem nieruchomości i odpowiednio wcześniej poinformować Zamawiającego o potencjalnym ograniczeniu przejazdu. Po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązuje się do odtworzenia nawierzchni drogi dojazdowej do inwestycji oraz napraw cząstkowych w przypadku ich uszkodzenia w toku wykonywania niniejszej Umowy. 5) Dokumentacja projektowa inwestycji obejmuje podział na etapy 1, 2 i 3. Niniejsze postepowanie uwzględnia realizację etapu 1 i 2 w terminach określonych Umową. Z uwagi na jednoczesną realizację tych etapów, w ofercie nie należy uwzględniać wykonania trawnika tymczasowego w miejscu etapu 2 (budynek klas IV-VIII). 6) Zamawiający wymaga aby przewidziane do nasadzenia drzewa powyżej 3 m miały ograniczoną wysokość mieszczącą się w przedziale 2,5 m – 3,0 m. Jednocześnie ograniczeniu podlega ilość nasadzeń drzew zgodnie z załącznikiem „Zieleń do uwzględnienia w ofercie”. 7) Zamawiający wymaga aby w ofercie nie uwzględniać wykonania nasadzeń krzewów zgodnie z załącznikiem „Zieleń do uwzględnienia w ofercie”. Miejsca nasadzeń roślin należy skonsultować z Zamawiającym na etapie ich wykonywania. 8) Zamawiający wymaga aby uwzględnić w ofercie wykonanie na trzech placach zabaw o sumarycznej powierzchni ok. 688 m2 nawierzchni bezpiecznej z amortyzujących mat przerostowych odpornych na warunki atmosferyczne i posiadających odpowiednie atesty do wykorzystania na nawierzchniach bezpiecznych wraz z wykonaniem odpowiedniej podbudowy (korytowanie, nawiezienie ziemi urodzajnej, obsianie trawą) zamiast przewidzianych w projekcie EPDM z podbudową. 9) Zwraca się uwagę na możliwość występowania niezinwentaryzowanego, istniejącego drenażu. Wykonawca jest zobowiązany do ochrony tego drenażu, a w przypadku jego uszkodzenia do odtworzenia. W sytuacji braku możliwości odtworzenia drenażu np. z uwagi na kolizję z projektowanym zagospodarowaniem terenu, przebieg drenażu należy odpowiednio zmodyfikować i dostosować umożliwiając jego prawidłową pracę.
Vorherige Bekanntmachung: 778436-2025
Interne Kennung: ZW.271.2.20.2025.KP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 Pzp.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45214200 Bauarbeiten für Schulgebäude
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45233262 Bau von Fußgängerzonen, 45233226 Bau von Zufahrtstraßen, 45223821 Fertigbauelemente, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45313100 Installation von Aufzügen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45330000 Installateurarbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45223500 Stahlbetonkonstruktionen, 45262522 Mauerwerksarbeiten, 45261210 Dachdeckarbeiten, 45421130 Einbau von Türen und Fenstern, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45432100 Bodenverlege- und Bodenbelagsarbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45442100 Anstricharbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45233262 Bau von Fußgängerzonen, 45233226 Bau von Zufahrtstraßen, 45223821 Fertigbauelemente, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45330000 Installateurarbeiten, 45332200 Wasserinstallationsarbeiten, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332300 Verlegen von Abwasserleitungen, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45313100 Installation von Aufzügen