See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af nødkaldsservice
Beschreibung: Udbud af nødkaldsservice til Mariagerfjord og Rebild Kommuner. Ydelsen omfatter samlet levering og drift af nødkaldsservice til kommunale enheder og borgere herunder relevant apparatur, udstyr og infrastrukturelementer samt aktiviteter forbundet med implementering, opsætning og vedligeholdelse af udstyr i kontraktperioden.
Interne Kennung: 666671
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32344100 Taschenempfangsgeräte für Personenruf- oder Personensuchanlagen, 35100000 Not- und Sicherheitsausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Mulighed for forlængelse i op til 48 måneder