133865-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Technische Tests, Analysen und Beratung – Teknisk rådgivning til udarbejdelse af VDP -Vanddispositionsplaner
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTeknisk rådgivning til udarbejdelse af VDP -Vanddispositionsplaner
BeschreibungUdbuddet omfatter Rammeaftale (herefter benævnt Aftale) på levering af teknisk rådgivning til udarbejdelse af VDP – Vanddispositionsplaner. Vanddispositionsplaner har til formål at sikre de ovenstående sammenhænge, og igennem den fysiske planlægning af byen, fungere som virkemiddel til at minimere risikoen for oversvømmelser og omkostningerne forbundet hermed, så nye bydele og den eksisterende by bliver robust.
Interne Kennung435002
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71600000 Technische Tests, Analysen und Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71241000 Durchführbarkeitsstudie, Beratung, Analyse, 71620000 Analysen, 71313000 Umwelttechnische Beratung
5. Los
LosLOT-0000
Optionen
Beschreibung der OptionenDe fremtidige rammeaftaler kan forlænges i op til 12 måneder af en eller flere omgange på uændret vilkår eller på ændrede vilkår som aftales mellem parterne og som samlet set er økonomisk gunstige for Aarhus Kommune.