2. Verfahren
Verfahren
Titel: Komplex domova důchodců Lipová – Design and Build
Beschreibung: Veřejná zakázka je zadávána formou Design and Build, předmětem zakázky jsou tedy jak projekční práce související s následnou výstavbou, tak samotná realizace stavebního díla. Projekční práce spočívají ve zhotovení dokumentace pro provedení stavby (DPS), dokumentace skutečného provedení stavby (DSPS), provozní dokumentace a dokumentace pro potřeby katastrálního úřadu, a to v souladu s příslušnými právními předpisy (včetně hygienických, bezpečnostních a požárních předpisů), zejména se zákonem č. 183/2006 Sb., resp. 283/2021 Sb. a v rozsahu dle vyhlášky č. 62/2013 Sb., kterou se mění vyhláška č. 499/2006 Sb., vyhlášky č. 146/2008 Sb. , vyhlášky č. 503/2006 Sb. a vyhlášky 494/2000 Sb., případně vyhlášek, které je nahradí, a všech dalších relevantních právních předpisů, a příslušnými ČSN v částech závazných i směrných a s dokumenty doporučenými Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Součástí dokumentace bude také soupis norem vztahujících se k jednotlivým stavebním objektům, popř. soupis jiných předpisů vztahujících se k návrhu konstrukce. Stavební práce spočívají ve výstavbě ubytovacích zařízení - objektu pro sociální službu Domova pro seniory (DS) pro 25 osob a Dvou objektů domova se zvláštním režimem (DZR) pro 2x 25 osob. Objekt domova pro seniory (SO.01) je rozdělen do dvou hlavních hmot propojených technickým koridorem, objekty DZR1 a DZR2 budou k DS rovněž propojeny technickým koridorem. Ubytovací části DS, DZR 1 a DZR 2 jsou tvořeny třemi nadzemními podlažími s lůžky a podkrovním prostorem se sklady a zasedacími prostory. Objekty mají obdélníkový půdorys se schodišťovým rizalitem s třetím štítem ze severovýchodní strany a jsou zastřešeny sedlovými střechami. Část DS – vstupní objekt je přízemní s plochou střechou. Propojovací koridory jsou navržené jako přízemní přestřešené obloukové chodby se zděnými stěnami prosklenými okny.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 005-532-D
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: V souladu s § 100 odst. 1 ZZVZ si zadavatel vyhrazuje možnost prodloužení termínu plnění a to tak, že termín realizace stavebních prací bude prodloužen o počet dnů, po které nebude z objektivních důvodů možné předmět veřejné zakázky zhotovovat (platí pro násl. písm. a), c) a g)). V ostatních případech (platí pro násl. písm. b), d), e), f), h) a i)) dojde ke změně doby plnění s ohledem na konkrétní okolnosti důvodu změny doby plnění. Objektivními důvody jsou zejména: a) průtahy a zdržení ze strany orgánů statní správy, popřípadě třetích osob, včetně průtahů v rámci konaného správního či obdobného řízení, b) výsledky průzkumů uskutečněných v rámci prováděni díla, c) prodlení objednatele, d) změny právní úpravy či technických norem, jež si vyžádá změnu v provádění díla, e) nedostatky a chyby technické povahy v dokumentech předaných dodavateli zadavatelem, f) zjištění archeologických nálezů, g) nepříznivé klimatické podmínky, které prokazatelně brání řádné realizaci díla či jeho části dotčené nepříznivými klimatickými podmínkami tak, že dle relevantních ČSN, případně jiných norem a obecně závazných předpisů účinných v době realizace díla, nelze dodržet technologické postupy a realizovat dílo či jeho část řádně, a to ani při vynaložení veškeré odborné péče dodavatelem, existence i namítaná nepříznivost musí být předem odsouhlaseny technickým dozorem stavebníka, h) dodavatelem nezaviněné zpoždění dodávek materiálu, bez nichž nelze v pracích pokračovat (např. zpoždění dodávek prefabrikovaných železobetonových konstrukcí), i) vyšší moc.