See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania w budynku i na terenie zewnętrznym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania w budynku i na terenie zewnętrznym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, szczegółowo określonej w Opisie Przedmiotu Zamówienia, zwanym dalej „OPZ”. OPZ zawarty jest w Załączniku nr 1 do SWZ. Po zawarciu umowy (projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowią Załącznik nr 2 do SWZ) stanowił on będzie załącznik do umowy. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy. Zamawiający przewiduje możliwość przeprowadzenia przez Wykonawców wizji lokalnej. Szczegółowe warunki dotyczące udziału w wizji zawarte są w pkt 3.6 SWZ. Stosownie do dyspozycji art. 95 ust. 1 ustawy, Zamawiający wymaga, aby wszystkie osoby skierowane do wykonywania czynności polegającej na sprzątaniu pomieszczeń wewnątrz budynku oraz na sprzątaniu terenu zewnętrznego przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia były zatrudnione na podstawie umowy o pracę, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2018 r., poz. 917). Na podstawie art. 96 ust. 2 lit. e) ustawy, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca zapewnił udział w trakcie realizacji przedmiotu umowy co najmniej jednej osoby z niepełnosprawnością. Przez osobę niepełnosprawną należy rozumieć osobę, wobec której wydano orzeczenie o niepełnosprawności, zgodnie z ustawą z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2021 r. póz. 573, z późn. zm.). Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa powyżej (pkt 3.6 i 3.7 SWZ) oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy, sankcji z tytułu niespełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących ww. czynności w trakcie realizacji zamówienia określone zostały w PPU stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest wnieść przed podpisaniem umowy zabezpieczenie należytego wykonania umowy. Szczegółowe informacje dotyczące zabezpieczenia zawiera Rozdział 16 SWZ oraz PPU stanowiące Załącznik nr 2 do SWZ. Wykonawca z którym zawierana jest umowa, zobowiązuje się do posiadania w całym okresie obowiązywania umowy – polisy ubezpieczeniowej potwierdzającej, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem Zamówienia. Szczegółowe informacje zawiera § 7. PPU stanowiących Załącznik nr 2 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 643633-2024
Interne Kennung: BDG-V.2611.72.2024.MJ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania w budynku i na terenie zewnętrznym będących w trwałym zarządzie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie kompleksowej usługi sprzątania w budynku i na terenie zewnętrznym będących w trwałym zarządzie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie.